مقالات

معرفی مکمل‌های غذایی شرکت MRM

این مقاله به معرفی کمپانی MRM، مکمل‌های غذایی آن و فواید مصرف آنها می‌پردازد.

درباره کمپانی MRM

کمپانی MRM آمریکا در زمینه بهبود کیفیت تغذیه‌ای فعالیت می‌کند. این کمپانی با به کارگیری متخصصان آموزش‌دیده و متعهد، به دنبال توسعه مکمل‌های غذایی جدید و نوآورانه‌ می‌باشد که با استفاده از مجموعه اطلاعات بالینی و تجربی دقیق، تفسیر و بکارگیری آنها در این راه قدم بر می دارد.

عدم استفاده از محصولات GMO

تعهد MRM به عدم استفاده از محصولات GMO‌ (تراریخته) از سطح مواد تشکیل‌دهنده آغاز می‌شود.  هر کدام از محصولات توسط اسناد و مدارک محکمی پشتیبانی می‌شوند که نشان می‌دهد مواد اولیه، مواد کمک فرایند و سایر مواد کمکی به‌کاررفته در تهیه محصول، عاری از GMO‌ها هستند. برای اطمینان بیشتر، بهتر است بدانید که این کمپانی با پروژه‌ای به نام “پروژه بدون GMO” همکاری می‌کند که در آن، کیفیت محصولات توسط یک طرف مستقل تایید می‌شود. اولین محصول MRM که مورد تایید قرار گرفت، پروتئین گیاهی (وجی پروتئین) در سال ۲۰۱۱ بود و پس از آن، MRM محصولاتی مانند وجی الیت، وگان بون ماکسیمایزر، وگان ویتامین د۳، MSM1000 و کریستال‌های MSM را تایید و روانه بازار کرد.

معرفی محصولات:

مکمل Veggie Protein:

 • کاملا گیاهی و تاییدشده توسط پروژه بدون GMO
 • حاوی سوپرفودها
 • یک منبع پروتئین با هضم آسان و مناسب برای گیاهخواران، ورزشکاران یا افرادی که به دنبال یک منبع پروتئین باکیفیت برای استفاده روزانه است.
 •  حاوی امگا ۳ و ۶، یک پروتئین کامل، آنزیم‌های گوارشی، فیبر و آنتی‌اکسیدان‌ها
 • هر وعده از آن، قدرت آنتی‌اکسیدانی معادل ۲۰۰۰۰  ORAC دارد.
 • بار گلیسمی پایین و فاقد رنگ‌ها، شیرین‌کننده‌ها یا طعم‌دهنده‌های مصنوعی

فواید

کمپانی MRM برای تضمین آنکه در محصولاتش فقط از مواد تشکیل‌دهنده تاییدشده توسط پروژه بدون GMO استفاده می‌کند، راه درازی پیموده و از سال ۲۰۱۱ موفق به دریافت برچسب تاییدیه بدون GMO شده است. پروتئین گیاهی MRM، یک ترکیب سوپرفود گیاهی و کاملا طبیعی است که برای رفع نیاز پروتئین روزانه طراحی شده است. هر ماده تشکیل‌دهنده به‌خاطر توانایی‌اش در ارائه حداکثر مواد مغذی و در عین حال فراهم کردن طعمی دلپذیر و ملایم انتخاب شده است.

این مخلوط گیاهی پیشرفته به‌علت ترکیب خاصی از پروتئین ایزوله نخود، پروتئین کنسانتره برنج قهوه‌ای ارگانیک، پودر دانه کتان، پودر دانه آفتابگردان ارگانیک، پودر دانه کدوتنبل ارگانیک، پودر دانه چیا، پودر ساچا اینچی ارگانیک و پودر ماکای ارگانیک دارای یک پروفایل اسید آمینه کامل است. این پودر با بکارگیری دانه کتان، دانه چیا، دانه آفتابگردان و ساچا اینچی حاوی چربی‌های مفید امگا ۳ و ۶ می‌باشد. این ویژگی در کنار فیبر گیاهی طبیعی به حس سیری بیشتر کمک می‌کند و آن را به محصولی با بار گلیسمی پایین مبدل می‌سازد.

کمپانی MRM برای کمک به هضم پروتئین و فیبر ، ترکیب کاملی از آنزیم‌های هضم‌کننده فیبر و پروتئین را به این محصول اضافه کرده است تا از بروز مشکلات گوارشی جلوگیری کند و ناراحتی ناشی از نفخ و گاز معده را به حداقل برساند. پروتئین گیاهی MRM حاوی یک ترکیب آنتی‌اکسیدان با ORAC بالا و متشکل از ۱۳ میوه و سبزی مختلف است. تحقیقات ثابت کرده‌اند که انگور، بلوبری، گیلاس، بیل‌بری، بروکلی و اسفناج حاوی آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمندی هستند که می‌توانند به تندرستی و سلامت عمومی کمک کنند.

مکمل Veggie Meal Replacement:

 • غنی‌شده با آنزیم‌ها، پروبیوتیک‌ها، ویتامین‌ها و مواد معدنی
 • اسید آلفا لینولنیک با قدرت بالا
 • فاقد شیرین‌کننده‌ها، رنگ‌ها و طعم‌دهنده‌های مصنوعی
 • فاقد آلرژن، بدون گلوتن و بدون کلسترول
 • مناسب گیاهخواران و وگان‌ها

فواید

این محصول یک جایگزین کامل وعده غذایی و مناسب برای گیاهخواران و وگان‌ ها می باشد و نیز برای افرادی که وقت کافی برای خوردن صبحانه، ناهار یا شام ندارند ایده آل است. این وعده گیاهی در هر اسکوپ، تمام مواد مغذی موجود در یک بشقاب غذای سالم و متعادل را فراهم می‌کند و حاوی عناصر اصلی تغذیه‌ای است.

این پودر گیاهی منحصربفرد، خواه برای کمک به کنترل وزن و داشتن یک ترکیب بدن بدون چربی به‌کار رود یا برای تقویت یک وعده غذایی، به فرونشاندن گرسنگی، حفظ سطوح قند خون سالم و جذب بهتر مواد مغذی کمک می‌کند.

Veggie Meal Replacement با ۲۲ گرم پروتئین استخراج شده از نخود، برنج قهوه‌ای، برنج سیاه و دانه کتان، حاوی طیف کاملی از ریزمغذی‌ها و درشت‌مغذی‌هاست و آمینو اسیدهای ضروری بدن را فراهم می‌کند.

MRM برای متعادل کردن این جایگزین وعده غذایی، ترکیبی از میوه‌ها و سبزیجات با ۱۰۰۰ واحد ORAC و نیز طیفی از آنزیم‌های خاص و پروبیوتیک‌ها را به این ترکیب اضافه کرده و برای حفظ پایداری آنها از تکنیک ریزپوشینه‌بندی استفاده کرده است؛ استراتژی که به افزایش ۵ برابری کلونیزیشن روده‌ای منجر می‌شود.

مکمل HMB 1000:

 • افزایش سریعتر قدرت در زمان کمتر
 • افزایش قابل توجه توده عضلانی
 • کمک به ریکاوری عضلات در طول و بین تمرینات
 • کاهش آسیب/تجزیه عضلانی ناشی از تمرینات مقاومتی
 • افزایش استقامت در طول تمرینات
 • اثر هم‌افزایی در کنار سایر مکمل‌ها ایجاد می‌کند که به بهبود نتایج منجر می‌شود

فواید

ساخت و حفظ عضله، کاری سخت و طاقت‌فرساست. این موضوع به این دلیل است که تجزیه عضله، بخشی از فرایند ساخت عضله است و حفظ یک تعادل مثبت بین این دو می‌تواند چالش‌برانگیز باشد.

اما اگر می‌توانستید سخت‌تر، طولانی‌تر و با ریکاوری بیشتر تمرین کنید و دیگر عضله ازدست ندهید، چطور؟ چه می‌شد اگر می‌توانستید بدون چالشی که معمولا با آن روبرو می‌شوید، عضله بسازید؟

اچ ام بی، فواید تمرینی زیر را ارائه می‌دهد:

 • افزایش قدرت در زمان کمتر
 • افزایش ریکاوری و تقویت عضله در طول تمرینات و بین آنها
 • افزایش استقامت تمرینی که به تمرینات طولانی‌تر و شدیدتر منجر می‌شود

اچ ام بی جزء مکمل‌های غذایی است که بیشترین تحقیقات روی آنها انجام شده است؛ مطالعات انجام‌شده روی اچ ام بی شامل مردان و زنان، افراد جوان و مسن، ورزشکاران و غیرورزشکاران می‌شود و بنابراین از همه نظر جامع است. مطالعات بالینی به‌طور مداوم نشان می‌دهند که اچ ام بی در ترکیب با تمرین مقاومتی به افزایش قابل توجه توده عضلانی کمک می‌کند که به قدرت بیشتر منجر می‌شود.

افرادی که مدت‌هاست تمرین مقاومتی انجام می‌دهند، می‌دانند که میزان توده عضلانی دائما در حال تغییر و نوسان است – هم در دوره‌های ساخت عضله و هم در زمان تجزیه عضله. به منظور اندازه‌گیری و ارزیابی یک تغییر کلی در توده عضلانی (افزایش یا کاهش توده عضلانی) لازم است نگاهی به معادله زیر بیندازید:

توده عضلانی کل = (آتروفی/ کاهش) تجزیه عضله – هیپرتروفی عضلانی کل (ساخت)

این واقعیت دارد که تمرین سخت و مداوم به همراه مصرف پروتئین کافی به افزایش عضله منجر خواهد شد اما زمانیکه به‌علت تمرین بیش‌ازحد شما، تجزیه عضله از ترمیم آن پیشی می گیرد، تغییرات ایجادشده در توده عضلانی درنهایت منفی شده و توده عضلانی باارزش شما قربانی می‌شود.

اچ ام بی یک متابولیت کلیدی از آمینو اسید شاخه‌دار ضروری (BCAA) ال‌ لوسین است؛ ال لوسین، مهم‌ترین آمینو اسید برای ساخت و حفظ عضله می‌باشد. به‌طور بالینی ثابت شده است که مصرف منظم و مداوم مکمل اچ ام بی در کنار تمرین مقاومتی به افزایش قابل توجه در قدرت و توده عضلانی کمک می‌کند.

این محصول شرکت MRM باعث می‌شود که افزایش قدرت در مدت کوتاه‌تری اتفاق بیفتد، به ریکاوری عضله در طول تمرینات (بین ست‌ها) و در فاصله بین تمرینات کمک می کند؛ همچنین میزان استقامت را در طول تمرینات افزایش می‌دهد.

ظرفیت تمرینی و سرعت ریکاوری با مصرف اچ ام بی به همراه یک منبع پروتئین (به میزان ۲ تا ۳ گرم در روز) افزایش می‌یابد. این دوز روزانه باید به ۲ تا ۳ قسمت مساوی تقسیم شود و در زمان‌های خاصی در طول روز مصرف گردد.

زمان‌های ایده‌آل برای مصرف اچ ام بی ۱۰۰۰:

 • ناشتا در اول صبح
 • یک ساعت قبل از تمرین مقاومتی برای کاهش آسیب عضلانی در طول تمرینات
 • درست قبل از خواب

دوز توصیه‌شده روزانه برای مصرف اچ ام بی، ۲ تا ۳ گرم است.

برای به دست آوردن نتایج بهتر، اچ ام بی ۱۰۰۰ میلی‌گرم MRM را با ای تی پی پیش از تمرین MRM یا با کراتین MRM مصرف کنید. ثابت شده است که اچ ام بی در کنار سایر مکمل‌های عضله‌سازی یک اثر هم‌افزایی ایجاد می‌کند که از تاثیر هر کدام از آنها به‌تنهایی بیشتر است.

مکمل CLA 1250:

 • کمک به کنترل وزن
 • کمک به سلامت قلب و سیستم ایمنی
 • کاهش سطوح کلسترول

فواید

اسید لینولنیک مزدوج (CLA) کمپانی MRM حاوی ۱۰۰۰ میلی‌گرم CLA فعال در هر سافت‌ژل است. CLA یک اسید چرب آزاد طبیعی است که در مقادیر کم در گوشت و محصولات لبنی وجود دارد. برای دریافت CLA کافی از رژیم غذایی‌تان لازم است مقدار بسیار زیادی از این نوع مواد غذایی را مصرف کنید. این کار نه تنها غیرعملی است بلکه به علت کالری بالای این مواد غذایی، بر متابولیسم شما تاثیر منفی می گذارد.

سافت‌ژل‌های MRM حاوی CLA مشتق‌شده از روغن دانه گلرنگ هستند که به شما این امکان را می دهند که بدون مصرف مواد غذایی پرکالری، مقدار دقیقی از CLA را در فواصل زمانی مشخص در طول روز مصرف کنید. اضافه کردن سافت‌ژل‌های CLA  به یک سبک زندگی سالم شامل یک رژیم غذایی متعادل و ورزش منظم به شما کمک می کند تا به اهداف سلامتی موردنظرتان برسید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *