مقالات

نقد و بررسی پروتئین پرو کمپلکس اپتیموم نوتریشن– سخت تمرین کنید و بهتر ریکاوری شوید

آیا سخت تمرین می کنید اما حداقل نتایج ممکن را از ریکاوری پس از تمرین‌تان بدست می‌آورید؟ نگران نباشید! شاید مکمل اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس، همان پودر پروتئینی باشد که به دنبالش هستید. در این مطلب به طور کامل با ویژگی‌های اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس آشنا می‌شوید.

برای شروع باید بگوییم که این مکمل در هر وعده، ۶۰ گرم پروتئین دارد! شما به سختی می‌توانید گینری پیدا کنید که در هر وعده بیشتر از این مقدار پروتئین داشته باشد.

اگر این مورد توجه‌تان را جلب نکرد، بعید است چیز دیگری بتواند این کار را انجام دهد. این قابل‌توجه‌ترین برتری اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس نسبت به گینرهای دیگر است.

در مورد اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس

به گفته شرکت Optimum Nutrition، مکمل پروکمپلکس دارای پروتئین‌های باکیفیت، اسیدهای آمینه اساسی و BCAAهای بیشتری است. با توجه به وبسایت تولیدکننده پروکمپلکس، این مواد مغذی به شما کمک خواهند کرد عضله بسازید و قدرت‌تان را بدون مصرف چربی‌ها، قندهای اضافه و مواد تشکیل‌دهنده غیرضروری افزایش دهید.

فرمول این محصول شامل موارد زیر است:

 • ۶۰ گرم پروتئین در هر وعده – یکی از بالاترین مقادیر پروتئین در این صنعت
 • گلوتامین و BCAAهای افزوده – به بهبود ریکاوری کمک می‌کند
 • این مکمل در ۳ طعم موجود است: شیر شکلات ریچ، توت‌فرنگی و وانیل

حقایق تغذیه‌ای مکمل اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس (شیر شکلات ریچ، ۱٫۵ کیلوگرم)

اندازه وعده: ۲ اسکوپ (۷۶ گرم)

تعداد وعده‌ها در هر قوطی: ۲۰

مقدار در هر وعده / درصد ارزش روزانه
کالری                                      ۲۷۰
کالری از چربی                            ۱۰
چربی کل                                   ۱ گرم                  ۲٪

چربی اشباع‌شده                       نیم گرم                ۳٪

چربی ترانس                              ۰ گرم

کلسترول                                  ۳۰ میلی‌گرم         ۱۰٪

سدیم                                       ۲۳۰ میلی‌گرم       ۱۰٪

کربوهیدرات کل                            ۵ گرم                   ۲٪

فیبر رژیمی                                ۰ گرم                    ۰٪

قند                                          ۱ گرم

پروتئین                                      ۶۰ گرم                ۱۲۰٪

ویتامین آ                                                               ۰٪

ویتامین ث                                                             ۰٪

کلسیم                                                                  ۲۵٪

آهن                                                                       ۶٪

مواد تشکیل‌دهنده: مخلوط پروتئین (پروتئین وی ایزوله، پروتئین وی ایزوله هیدرولیزشده، پروتئین تخم‌مرغ، پروتئین تخم‌مرغ هیدرولیزشده، پپتیدهای لوسین (ال‌لوسین، ایزوله‌های پروتئین وی هیدرولیزشده)، کاکائو (فراوری‌شده با آلکالی یا قلیا)، لسیتین، طعم‌دهنده‌های طبیعی و مصنوعی، ال‌لوسین میکرونیزه، ال‌گلوتامین میکرونیزه، ال‌ایزولوسین میکرونیزه، ال‌والین میکرونیزه، نمک، مخلوط آنزیم (فیبر ریشه چغندر، آمیلاز، پروتئاز، سلولاز، لاکتاز، لیپاز)، سوکرالوز، رنگ کارامل، پتاسیم آسه سولفام.

مصرف پیشنهادی: برای بزرگسالان سالم. به منظور تامین نیازهای پروتئین روزانه‌تان، پروتئین کافی مصرف کنید. برای این کار در طول روز از ترکیبی از غذاهای پرپروتئین و مکمل‌های پروتئین استفاده نمایید؛ آنها باید بخشی از یک رژیم غذایی متعادل و برنامه ورزشی باشند.

اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس: برای آنهایی که بیشتر می‌خواهند

بررسی مکمل اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس – سخت تمرین کنید و بهتر ریکاوری شوید

بررسی مکمل اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس – سخت تمرین کنید و بهتر ریکاوری شوید

اپتیموم نوتریشن، یک الگو برای مکمل‌های پروتئین وی است و یکی از تولیدکننده‌هایی است که می‌توانید کاملا به آن اعتماد کنید.

این شرکت با سری محصولات پرو – که برای تمرین سخت‌تر و ریکاوری بهتر طراحی شده‌اند – لاین محصولاتش را گسترش داده است. به دنبال مکملی هستید که شرایط ریکاوری پس از تمرین را برایتان آسان‌تر کند؟ اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس را امتحان کنید.

این تولیدکننده به ما یادآوری می‌کند که عضلات فقط با تمرین سخت، استراحت کافی و آمینو اسیدهای پروتئین، رشد می‌کنند. این شرکت، اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس را  با پروتئین‌های بسیار باکیفیت حاوی ال‌گلوتامین و BCAAهای طبیعی، تقویت (غنی) می‌کند. با نگاه کردن به مقدار پروتئین موجود در پرو کمپلکس فورا متوجه خواهید شد که می‌تواند به بهبود ریکاوری پس از تمرین‌تان کمک کند.

۶۰ گرم پروتئین در هر وعده!

یک وعده از این مکمل شامل ۲ اسکوپ است. با یک محاسبه ساده متوجه می‌شوید که هر اسکوپ از این پودر، ۳۰ گرم پروتئین دارد (هیچ کدام از محصولات دیگر اپتیموم نوتریشن، این مقدار پروتئین ندارند).

کمتر مکملی در هر اسکوپ، ۳۰ گرم پروتئین دارد. یک مکمل پروتئین معمولی در هر وعده بین ۲۰ تا ۲۵ گرم پروتئین فراهم می‌کند. اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس در این زمینه از رقبایش پیشی گرفته است.

حالا می‌خواهیم در مورد مخلوط پروتئین این مکمل که شامل پروتئین وی ایزوله، پروتئین وی ایزوله هیدرولیزشده، پروتئین تخم‌مرغ، پروتئین تخم‌مرغ هیدرولیزشده و پپتیدهای لوسین است، صحبت کنیم.

اولین چیزی که ممکن است به آن توجه کنید، آن است که این مخلوط پروتئین شامل پروتئین‌های با جذب سریع و متوسط است: پروتئین وی ایزوله (WPI) و پروتئین تخم‌مرغ. اولی از حداقل ۹۰ درصد پروتئین با مقدار کمی کربوهیدرات و چربی ساخته شده است. همچنین WPI کم‌لاکتوز یا فاقد لاکتوز است که آن را به یک گزینه مناسب برای افراد مبتلا به عدم تحمل لاکتوز تبدیل می‌کند.

به گفته دکتر ژیپنگ یو از دانشگاه جیلین در چین: «شواهد آزمایشگاهی نشان می‌دهد که ماده‌ای در سفیده تخم‌مرغ، فشار خون را به اندازه یک دوز پایین از داروی فشار خون کاپتوپریل کاهش می‌دهد. این ماده، یک پپتید است؛ یعنی یکی از واحدهای سازنده پروتئین.»

از طرف دیگر سفیده تخم‌مرغ، شما را به دوران طلایی بدنسازی بازمی‌گرداند

افرادی مانند آرنولد شوارتزنگر مجبور بودند برای میان‌وعده‌ها و تغذیه پس از تمرین به شیک‌های پروتئین با تخم‌مرغ، عسل و شیر تکیه کنند. یک وعده پروتئین تخم‌مرغ تقریبا ۲۴ گرم پروتئین دارد.

مزیت: پروتئین تخم‌مرغ دارای کلسترول خوب نیز هست که سلامت قلبی عروقی شما را افزایش می‌دهد. فوق‌العاده است!

اما چرا این تولیدکننده، پروتئین نوع دیرجذب مانند کازئین را حذف کده است؟

پاسخ ساده است: همه چیز به ریکاوری برمی‌گردد. پروتئین وی به پر کردن فوری ذخایر پروتئین بدن (جذب کامل در عرض ۴۰ دقیقه یا کمی بیشتر) کمک خواهد کرد. سیستم بدن شما، پروتئین تخم‌مرغ را در عرض ۱٫۵ تا ۳ ساعت جذب می‌کند.

ریکاوری بدن شما تا پایان این پنجره ۳ساعته، کامل خواهد شد. اگر بخواهید به مدت ۷ تا ۸ ساعت در وضعیت آنابولیک باقی بمانید، کازئین وارد معادله می‌شود.

توجه داشته باشید که مخلوط پروتئین اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس، پروتئین وی ایزوله هیدرولیزشده و پروتئین تخم‌مرغ هیدرولیزشده نیز دارد. همانطور که می‌دانید هیدرولیزشده به معنای «شکسته‌شده» است.

هر جزء هیدرولیزشده در این مکمل پروتئین به جذب سریع‌تر که در طول پنجره پس از تمرین بسیار مهم است، کمک می‌کند. اما جنبه منفی‌اش آن است که فرایند میکروفیلتراسیون، هزینه تولید را به میزان قابل‌توجهی بالا می‌برد (قیمت اصلی یک ظرف ۱٫۵ کیلوگرمی در وبسایت این تولیدکننده، ۹۹٫۹۹ دلار است).

لوسین، یکی دیگر از اجزای اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس است. لوسین یک اسید آمینه شاخه‌دار (BCAA) می‌باشد که به شروع فرایند سنتز پروتئین کمک می‌کند. هر زمانی که شما رشد عضلانی بیشتری می‌خواهید، باید لوسین داشته باشید.

حالا به بررسی اجزای فرمول می‌پردازیم:

 • چربی کل، ۱ گرم: جالب است! در ۲ اسکوپ اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس فقط ۱ گرم چربی وجود دارد. این یعنی ۱ اسکوپ تقریبا ۰٫۵ گرم چربی دارد. بدیهی است که سازنده، تمام تلاشش را در فرایند میکروفیلتراسیون بکار برده است.
 • کلسترول، ۳۰ میلی‌گرم: بسیار خب! پس یک وعده از این مکمل معادل ۱۰٪ از ارزش روزانه کلسترول است. این برای افرادی که سطوح کلسترول‌شان را تحت نظر دارند، کمی زیاد است. پیشنهاد ما: برای کاهش سطح کلسترول به میزان قابل‌توجه فقط نصف یک وعده یا ۱ اسکوپ از این پودر را مصرف کنید. اگر همچنان نگران هستید، قبل از خرید این پودر با پزشک‌تان مشورت نمایید.
 • سدیم، ۲۳۰ میلی‌گرم: یک علامت خطر دیگر! اشتباه برداشت نکنید. سدیم، مزایای خاص خودش را دراد: آن به افزایش حجم مایعات در بدن و سایز عضله کمک می‌کند؛ همچنین در انقباض عضلات، عملکرد عصب و ریکاوری (جلوگیری از گرفتگی عضلانی) نقش دارد.اما جنبه منفی آن: سدیم بیش‌ازحد باعث بالا رفتن فشار خون می‌شود. اگر نگران این مسئله هستید، با پزشک‌تان مشورت کنید.
 • کربوهیدرات کل، ۵ گرم: ما توقع داشتیم که اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس به علت محتوای WPIاش، یک مکمل کم‌کربوهیدرات باشد. ۵ گرم کربوهیدرات همچنان مقدار پایینی است چون فقط ۲ درصد از ارزش روزانه برای این درشت‌مغذی را فراهم می‌کند. ترکیب آنزیم گوارشی به افزایش کل کربوهیدرات کمک می کند که این مسئله به نفع‌تان است. شما برای جذب بهتر پروتئین به این کربوهیدرات‌ها نیاز دارید. مقدار قند این مکمل در هر وعده فقط ۱ گرم است.

آنالیز فرمول

بررسی مکمل اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس – سخت تمرین کنید و بهتر ریکاوری شوید

بررسی مکمل اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس – سخت تمرین کنید و بهتر ریکاوری شوید

اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس، یک مکمل پس از تمرین قدرتمند است. در مورد آن اشتباه نکنید.

بیایید با ۶۰ گرم پروتئین در هر وعده شروع کنیم. حتی اگر شما فقط ۱ اسکوپ از آن را مصرف کنید، عضلات‌تان از ۳۰ گرم پروتئین بهره‌مند خواهند شد. مخلوط پروتئین این مکمل نیز منحصربفرد است – ترکیبی از پروتئین وی ایزوله، پروتئین وی ایزوله هیدرولیزشده، پروتئین تخم‌مرغ، پروتئین تخم‌مرغ هیدرولیزشده و پپتیدهای لوسین. آن ترکیبی از پروتئین‌های با جذب سریع و متوسط است که شما را به دوران طلایی بدنسازی بازمی گرداند.

نکته جالب‌تر اینکه اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس، سرشار از اسیدهای آمینه شاخه‌دار و گلوتامین است. در هر وعده از آن ۱۵٫۵ گرم اسید آمینه شاخه‌دار و ۱۰٫۵ گرم گلوتامین وجود دارد.

BCAAها به تحریک سنتز پروتئین کمک می‌کنند و انرژی لازم برای تمرینات شما را محیا می‌سازند. از سوی دیگر گلوتامین به جلوگیری از تجزیه عضلانی کمک می‌کند و سطوح هورمون رشد انسانی را افزایش می‌دهد. مصرف مقدار بیشتری از این مواد، ریکاوری پس از تمرین شما را تسریع خواهد کرد. به ما اعتماد کنید!

اپتیموم نوتریشن پروککپلکس، یک مکمل کم‌چرب و کم‌کربوهیدرات است که به شما کمک می‌کند عضلاتی خالص و بدون چربی بسازید. ناگفته نماند که این مکمل دارای یک ترکیب آنزیم قوی متشکل از آمیلاز، پروتئاز و مواردی از این دست است که به تجزیه پروتئین برای جذب بهتر کمک خواهند کرد.

با آنکه اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس، یک مکمل فوق‌العاده است اما نقاط ضعفی نیز دارد.

ما قبلا به محتوای کلسترول و سدیم نسبتا بالای ان اشاره کردیم. اگر هرگونه مشکل قلبی عروقی دارید، لطفا اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید.

همچنین ما حدس می‌زنیم که مقداری فیلر در این مکمل وجود دارد. نگاهی به تعداد مواد تشکیل‌دهنده آن بیندازید. برخی از آنها به احتمال زیاد فیلر هستند.

مسئله دیگر قیمت بالای این مکمل است. شما برا ییک قوطی ۱٫۵ کیلوگرمی باید ۹۹۰۹۹ دلار بپردازید. اگر این مکمل را طبق دستور پیشنهادی مصرف کنید، در عرض ۳ هفته تمام خواهد شد. اما اگر حاضرید بخاطر کیفیت بالای محصول‌تان هزینه کنید، جای نگرانی نیست.

از طرف دیگر شفاف‌سازی تمام ابعاد این محصول توسط شرکت سازنده، بسیار تحسین‌برانگیز است.

علاوه بر این اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس هیچ‌گونه ترکیب (مخلوط) اختصاصی ندارد.

مزایای اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس

اپتیموم نوتریشن در وب سایت رسمی خود، مزایای پروکمپلکس را اینگونه بیان می‌کند:

 • ۱۵٫۵ گرم BCAA
 • ۱۰٫۵ گرم ال‌گلوتامین طبیعی و افزوده
 • مملو از قطعات ریز پروتئین
 • آماده مصرف‌شده برای مخلوط کردن آسان

این سازنده به ادعاهای خود وفادار است. هر ۴ مورد بر اهمیت ریکاوری بهتر پس از یک جلسه تمرینی سخت تاکید می کنند. افراد فعال و متناسبی مانند شما به چیزی بیش از این نیاز ندارند.

برای چه کسانی مناسب است؟

اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس برای بزرگسالان سالم و فعالی که می‌خواهند روند ریکاوری را تقویت نمایند، توده عضلانی خالص بسازند و نیازهای پروتئین روزانه‌شان را رفع نمایند، ایده‌آل است.

عوارض جانبی

بررسی مکمل اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس – سخت تمرین کنید و بهتر ریکاوری شوید

بررسی مکمل اپتیموم نوتریشن پرو کمپلکس – سخت تمرین کنید و بهتر ریکاوری شوید

محتوای سدیم و کلسترول نسبتا بالای اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس می‌تواند برای افرادی که مشکلات قلبی عروقی دارند، مضر باسد. توصیه می‌کنیم چنین افرادی قبل از خرید این مکمل با پزشک‌شان مشورت کنند.

علاوه بر این به کسانی که به شیر، سویا و تخم‌مرغ حساسیت دارند، توصیه می‌شود از این محصول استفاده نکنند.

خلاصه اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس

مزایا

 • ۶۰ گرم پروتئین در هر وعده – یکی از بالاترین مقادیر پروتئین در این صنعت
 • سرشار از گلوتامین و BCAAها – به تسریع روند ریکاوری کمک می‌کند
 • مخلوط آنزیم گوارشی – به تجزیه پروتئین کمک می‌کند
 • کم‌چرب و کم‌کربوهیدرات – به ساخت توده عضلانی خالص کمک می‌کند

معایب

 • محتوای سدیم و کلسترول نسبتا بالا – اگر در این مورد نگران هستید، با پزشک‌تان مشورت کنید
 • احتمالا شامل مقداری فیلر است. تعداد مواد تشکیل‌دهنده می‌تواند گواه این امر باشد
 • عدم تنوع – فقط در ۳ طعم موجود است
 • قیمت بالا – ۹۹٫۹۹ دلار برای یک ظرف ۱٫۵ کیلویی

اطلاعات مربوط به قیمت و خرید

 • یک ظرف ۷۵۰ گرمی (برای مصرف ۱۰ روز): ۵۵٫۹۹ دلار
 • یک ظرف ۱٫۵ کیلویی (برای مصرف ۲۰ روز): ۹۹٫۹۹ دلار
 • بصورت آنلاین و خرده‌فروشی در دسترس است

حرف آخر

اپتیموم نوتریشن پروکمپلکس براستی یک مکمل ایده‌آل برای ریکاوری پس از تمرین است. اگر ۶۰ گرم پروتئین، ۱۵٫۵ گرم BCAA و ۱۰٫۵ گرم گلوتامین  در هر وعده نتواند شما را قانع کند، چیز دیگری نمی‌تواند این کار را انجام دهد. ما مطئنیم که این مکمل در دستیابی به اهداف تناسب اندام‌تان به شما کمک خواهد کرد.

با اینحال این محصول، کمبودهایی نیز دارد. اگر مایل به چشم‌پوشی از آنها هستید، باید هزینه هنگفتی را پرداخت کنید. با اینحال اگر اهل صرفه‌جویی در هزینه‌ها هستید، بهتر است مکمل دیگری را امتحان کنید.

منبع: best5supplements.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *