مقالات

بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA

با شروع هر برنامه کاهش وزن، احتمال از دست دادن توده عضلانی در کنار چربی بدن وجود دارد. اگر بدنبال تقویت بدن و کاهش وزن یا رشد و حفظ توده عضلانی‌تان هستید، نباید از اسیدهای آمینه شاخه‌دار غافل شوید. اینها ریزمغذی‌های شگفت‌انگیزی هستند که می‌توانند شما را قادر سازند در حین کاهش چربی، توده عضلانی‌تان را حفظ کنید. در این مقاله با بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰ آشنا خواهید شد.

BCAAها نه تنها برای افرادی که بدنبال حجیم کردن عضلات‌شان هستند، مفیدند بلکه این اسیدهای آمینه شاخه‌دار در تأمین مواد مغذی کلیدی که بدن ما برای عملکرد مطلوب به آنها تکیه می‌کند نیز نقش دارند. خوشبختانه امروزه محصولات جدیدی با روش‌های جذب پیشرفته وجود دارند که تمام این اجزای کلیدی مورد نیاز برای علاقمندان به کاهش چربی را فراهم می‌کنند. کنجکاو شدید؟ بسیار خب! هر آنچه لازم است در مورد اسیدهای آمینه شاخه‌دار بدانید، در مطلب زیر آورده شده است.

فهرست مطالب

۱. حقایق کلیدی

۲. بهترین مکمل‌های BCAA در بازار ایالات متحده

 • بهترین مکمل BCAA برای استقامت و ریکاوری عضله
 • BCAA فوری‌شده (آماده مصرف)
 • BCAA دوکاره
 • BCAA بدون کالری
 • BCAA بطور کلی

۳. راهنمای خرید: هر آنچه لازم است در مورد اسیدهای آمینه شاخه‌دار بدانید

 • اسیدهای آمینه شاخه‌دار یا BCAAها دقیقا چه هستند؟
 • چرا BCAAها برای ورزشکاران مفیدند؟
 • آیا در صورت پیروی از یک برنامه کاهش وزن باید مکمل BCAA مصرف کنم؟
 • انواع BCAAها از چه قرارند و کدام یک برای من مناسب است؟
 • مصرف مکمل‌های BCAA برای چه کسانی مفید است؟
 • دوز توصیه‌شده برای مصرف BCAAها کدام است؟

۴. معیار خرید

 • طعم
 • مواد تشکیل‌دهنده
 • آلرژن‌ها
 • کشور مبدأ

۵. خلاصه

حقایق کلیدی

 • اسیدهای آمینه شاخه‌دار که به اسیدهای آمینه ضروری یا BCAAها نیز معروفند، یک ترکیب عالی برای افرادی هستند که بدنبال کاهش وزن و در عین حال رشد و حفظ توده عضلانی خالص می‌باشند.
 • اسیدهای آمینه ضروری، ریزمغذی‌هایی هستند که بدن ما بتنهایی قادر به تولید آنها نیست.
 • از آنجا که بدن ما نمی‌تواند BCAAها را تولید کند، دریافت این اسیدهای آمینه ضروری از طریق رژیم غذایی بسیار مهم است. افرادی با رژیم‌های کم‌پروتئین یا بسیار محدودشده از مصرف مکمل‌های BCAA سود خواهند برد.

بهترین مکمل‌های BCAA در بازار ایالات متحده

وقتی بحث انتخاب یک مکمل BCAA به میان می‌آید، گزینه‌های بسیار زیادی پیش روی شماست. ده‌ها برند، ترکیب و قالب مختلف وجود دارد. ما در این بخش، ۵ مورد از بهترین محصولات BCAA که هم‌اکنون در ایالات متحده عرضه می‌شوند را به شما معرفی می‌کنیم تا متوجه شوید که باید بدنبال چه چیزی باشید.

 • BCAA برای استقامت و ریکاوری عضله
 • بهترین کپسول‌های BCAA فوری‌شده (آماده مصرف)
 • بهترین مکمل BCAA دوکاره
 • بهترین مکمل BCAA بدون کالری
 • بهترین مکمل BCAA بطور کلی

بهترین مکمل BCAA برای استقامت و ریکاوری عضله

بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA
بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA

پودر بازیابی و استقامت عضله بی‌اس‌ان آمینو X با BCAAها، حاوی ۱۰ گرم آمینو اسید، سازگار با رژیم کتو، بدون کافئین، با طعم پانچ میوه، ۳۰ وعده (بسته‌بندی ممکن است متفاوت باشد)

این مکمل رژیمی آمینو اسید برند بی‌اس‌ان، تمام نیازهای استقامتی و قدرت عضلانی شما در حین تحرک و تمرین را فراهم می‌کند. این پودر در هر وعده حاوی ۱۰ گرم اسید آمینه میکرویونیزه‌شده است که به بدن امکان می‌دهد اسیدهای آمینه ضروری برای رشد و ترمیم عضلات را بطور موثرتری جذب کند و بنابراین ریکاوری عضله پس از دوره‌های تمرین را افزایش می‌دهد.

شما با مصرف این محصول – به دلیل فرمول حاوی BCAAها – قادر خواهید بود در طول تمرینات، بیشتر به خودتان فشار بیاورید که این کار به پیشرفت عملکرد کلی شما کمک خواهد کرد. این مکمل در طعم خوشمزه پانچ میوه موجود است که براحتی و بدون گلوله شدن در آب یا اسموتی مخلوط می‌شود. آن دارای ۱۲٫۵ میکروگرم ویتامین است و فاقد قند افزوده می‌باشد. بسته‌بندی‌های این مکمل در برابر هوا عایق بوده و حاوی ۳۰ وعده BCAA برای پشتیبانی از شما در طول تمرینات است. یک بسته از این مکمل برای مصرف یک ماه کافی است و قیمت مناسبی دارد.

بهترین کپسول‌های BCAA فوری‌شده

بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA
بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA

کپسول‌های BCAA 1000 فوری‌شده کمپانی اوپتیموم نوتریشن، سازگار با رژیم کتو، اسیدهای آمینه ضروری شاخه‌دار، ۱۰۰۰ میلی‌گرم، ۴۰۰ عدد کپسول

کپسول‌های BCAA مگا سایز کمپانی اوپتیموم نوتریشن، یک راه آسان و سریع برای دریافت اسیدهای آمینه مورد نیاز بمنظور حمایت از بدن در رشد و بهبودی عضلات می‌باشد. هر وعده شامل ۲ عدد کپسول BCAA است که ۱ گرم اسیدهای آمینه شاخه‌دار با کیفیت را برای شما فراهم می‌کند. نسبت مواد تشکیل‌دهنده این محصول ۲:۱:۱ (لوسین به ایزولوسین و والین) است. این مکمل بوسیله حمایت از استقامت و بهبودی عضلات به شما کمک می‌کند که تلاش‌های تمرینی‌تان را به سطح بعدی ببرید.

با این کپسول‌های آسان‌بلع، دیگر لازم نیست نگران صرف وقت در قبل و بعد از تمرین برای آماده‌سازی و نوشیدن یک شیک پروتئین باشید؛ علاوه بر این دیگر بخاطر نوشیدن یک لیوان شیک پروتئین قبل از تمرین دچار سنگینی و احساس پُری نخواهید شد. بدن شما در عرض چند ثانیه، تمام BCAAهای مورد نیاز بمنظور پشتیبانی و تقویت تولید عضله را در اختیار خواهد داشت.

بهترین مکمل  BCAA دوکاره

بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA
بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA

پودر BCAA اورجینال اکستند با طعم یخی تمشک آبی، بدون شکر، نوشیدنی پس از تمرین برای ریکاوری عضله حاوی اسیدهای آمینه، ۷ گرم BCAA برای خانم‌ها و آقایان، ۳۰ وعده.

هر اسکوپ از پودر BCAA اسکیویشن حاوی ۷ گرم BCAA است. آن یک محصول بدون کالری، بدون کربوهیدرات و فاقد شکر است که به رشد عضلات شما کمک می‌کند و پایبندی به رژیم غذایی و کنترل کالری را آسان‌تر می‌سازد. این پودر BCAA حاوی ۲٫۵ گرم ال‌گلوتامین، ۱ گرم سیترولین مالات و ۱۱۴۰ میلی‌لیتر مخلوط الکترولیت برای تقویت عملکرد عضلات است. در تحقیقات علمی ثابت شده که نسبت موثر ۲:۱:۱ در این مکمل به پشتیبانی از رشد و تقویت عضلات کمک می‌کند.

اسکیویشن، یک فرمول ۲ در ۱ ایجاد کرده است و با ترکیبی از پروتئین و الکترولیت‌ها، استقامت‌تان را بالا و شما را قبل، در حین و پس از تمرین هیدراته نگه می‌دارد. این محصول در طعم لذیذ یخی تمشک آبی عرضه می‌شود که این ترکیب را نشاط‌بخش و مصرفش را لذت‌بخش می‌سازد. مصرف این نوشیدنی در طول تمرین از آب ساده برای شما مفیدتر است. هر ظرف از آن حاوی ۳۰ وعده است و برای مصرف حداقل یک ماه کافی می‌باشد.

بهترین مکمل BCAA بدون کالری

بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA
بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA

پودر BCAA ام‌پی اسنشال، ۶ گرم آمینو اسید BCAA، نوشیدنی ریکاوری پس از تمرین برای بازیابی و ساخت عضلات، پودر والین، BCAA پس از تمرین، با طعم پانچ میوه، ۳۰ وعده.

این فرمول بهینه‌شده اسید آمینه شاخه‌دار از کمپانی ماسل فارم اسنشال و نسبت ترکیبات بکار رفته در آن، یک پشتیبانی قدرتمند از عضلات بدن فراهم می‌کند. نسبت BCAAها در این مکمل ۳:۱:۲ است و ترکیبی از لوسین، ایزولوسین و والین می‌باشد که مقادیر مطلوبی از هر ۳ پروتئین به بدن می‌رساند. این مکمل با هدف قرار دادن رشد و حفظ عضله پس از تمرین و کاهش تجزیه عضلانی از رشد توده خالص عضلانی پشتیبانی می‌کند.

این مکمل به شکل پودر است، براحتی در آب مخلوط می‌شود و فاقد کالری، کربوهیدرات و شکر می‌باشد. این محصول با طعم خوشمزه تمشک آبی عرضه می‌شود و نوشیدن آن مطبوع و نشاط‌آور است. این پودر از نظر وجود مواد ممنوع، تست شده و توسط Informed-choice تأیید شده است. با مشاهده آرم Informed-choice در کنار این محصول می‌توانید مطمئن باشید که آن، آزمایشات دقیقی را پشت سر گذاشته و کاملا بی‌خطر و عاری از مواد ممنوعه است.

بهترین مکمل  BCAA بطور کلی

بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA
بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA

پودر BCAA 5000 کمپانی اولوشن نوتریشن، ۵ گرم اسیدهای آمینه شاخه‌‌دار ضروری برای عملکرد، بازیابی، استقامت، عضله‌سازی، سازگار با رژیم کتو، بدون شکر، ۳۰ وعده، با طعم بلو ریز (Blue Raz).

این فرمول BCAA 5000 کمپانی اولوشن نوتریشن از چند فرایند فیزیولوژیکی در بدن پشتیبانی می‌کند ازجمله ترمیم عضله، توده خالص عضلانی، استقامت، سنتز پروتئین و ریکاوری برای افزایش تناسب اندام کلی شما. این محصول با مزه‌ای لذیذ در چند طعم مختلف موجود است. این مکمل رژیمی به ساخت عضله خالص، بهبود ریکاوری و تقویت استقامت و قدرت کمک خواهد کرد.

BCAA 5000 دارای ۵ گرم BCAA باکیفیت به نسبت ۲:۱:۱ است که ریکاوری مورد نیاز عضلات بمنظور کسب آمادگی لازم برای جلسه تمرینی بعدی را فراهم می‌کند. هر بسته از آن حاوی ۳۰ وعده است که برای مصرف حداقل یک ماه کافی می‌باشد؛ حتی اگر آن را هر روز مصرف کنید. برای تقویت عملکردتان فقط کافی است یک اسکوپ از این پودر را درون شیکر پروتئین بریزید و نوش جان کنید. این محصول برای خانم‌ها، آقایان، ورزشکاران و حتی افرادی که بطور تفریحی فعالیت فیزیکی دارند، ایده‌آل می‌باشد.

راهنمای خرید: هر آنچه باید در مورد اسیدهای آمینه شاخه‌دار بدانید

بمنظور انتخاب یک مکمل BCAA مناسب برای نیازهای‌تان، مهم است که بدانید آن نیازها دقیقا چه هستند. ما در این بخش برای کمک به درک بهتر نیازهای شما، مفیدترین اطلاعات در مورد BCAAها را گردآوری کردیم و به رایج‌ترین سوالاتی که قبل از انتخاب یک محصول برای مصرف‌کنندگان پیش می‌آید، پاسخ می‌دهیم.

اسیدهای آمینه شاخه‌دار یا BCAAها دقیقا چه هستند؟

BCAAها یک منبع عالی از اسیدهای آمینه ضروری هستند. دلیل این نامگذاری (اسیدهای آمینه ضروری) آن است که بدن ما بتنهایی قادر به تولید آنها نیست؛ در نتیجه دریافت آنها از طریق رژیم غذایی یا مصرف مکمل، ضروری می‌باشد. بطور کلی مصرف BCAAها برای هر کسی که بدنبال افزایش فیبر عضلانی یا کاهش چربی بدن است، مفید می‌باشد.

از دست دادن چربی یا افزایش عضله از طریق اکسیداسیون این اسیدهای آمینه ضروری حاصل می‌شود. برای بهینه‌سازی اثر اکسیدکنندگی اسیدهای آمینه ضروری توصیه می‌شود که در کنار مصرف‌ آنها  از یک برنامه تمرینی منظم نیز پیروی کنید. چون ثابت شده که اکسیداسیون BCAAها با فعالیت بدنی و مصرف انرژی، افزایش می‌یابد.

اسیدهای آمینه ضروری عبارتند از:

 • لوسین
 • ایزولوسین
 • والین

چرا BCAAها برای ورزشکاران مفیدند؟

در قسمت بالا اشاره کردیم که اکسیداسیون اسیدهای آمینه شاخه‌دار، رشد و حفظ فیبرهای عضلانی را ممکن می‌سازد. با اینحال BCAAها، فواید دیگری نیز دارند که در زیر به آنها خواهیم پرداخت:

 • افزایش استقامت عضلات
 • پشتیبانی از کشش عضلانی
 • رساندن انرژی به عضلات
 • سنتز پروتئین مطلوب
 • افزایش قدرت
 • کاهش وزن و چربی مطلوب
بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA
بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA

از آنجا که BCAAها در عضلات متابولیزه می‌شوند (نه در کبد)، عضلات ما می‌توانند در شرایط مطلوبی کار کنند.

در طی فرایند اکسیداسیون، گلوتامین شیمیایی ایجاد می‌شود. وجود گلوتامین، یک مولفه کلیدی برای جلوگیری از فرسودگی و از بین رفتن بافت عضله است.

آیا در صورت دنبال کردن یک برنامه کاهش وزن باید از BCAAها استفاده کنم؟

با آنکه اسیدهای آمینه شاخه‌دار دارای مزایای متعددی برای همه افراد هستند، اما کسانی که می خواهند وزن کم کنند، باید حتما از مکمل‌های BCAA استفاده نمایند. دلیلش این است که BCAAها به شما امکان می‌دهند بدون از دست دادن توده عضلانی‌تان وزن کم کنید.

برنامه‌های مدیریت وزن می‌توانند اثرات منفی روی عضلات بگذارند. چون هنگامی که بدن ما یک کسری کالری را تجربه می‌کند، برای بدست آوردن انرژی گرمایی (کالریک) شروع به مصرف توده عضلانی می نماید. علاوه بر این BCAAها برای ورزشکارانی که تمرینات قلبی‌عروقی شدید انجام می دهند نیز مفیدند.

دکتر آلن کارتر، داروشناس و محقق دانشگاه میسوری می‌گوید: «محققان دریافتند که مصرف مکمل BCAA، متابولیسم انرژی را بهبود می‌بخشد و سطوح موادی که حاکی از آسیب عضلانی هستند – مانند کراتین کیناز و لاکتات دهیدروژناز – را کاهش می‌دهد.»

انواع مکمل‌های BCAA از چه قرارند و کدام یک برای من مناسب است؟

اگر به سایت‌های فروش آنلاین یا فروشگاه‌های عرضه مکمل سر بزنید، متوجه خواهید شد که مکمل‌های BCAA بسیاری وجود دارند. اگرچه همه آنها اسیدهای آمینه شاخه‌دار هستند اما می‌توانند غلظت‌ها، نسبت‌ها، میزان جذب و روش‌های مصرف متفاوتی داشته باشند. در زیر به بررسی قالب های مختلفی که می‌توانید پیدا کنید، خواهیم پرداخت:

۲ نوع اسید آمینه شاخه‌دار در بازار ایالات متحده وجود دارد:

 • پودرهای BCAA
 • قرص‌های BCAA

در جدول زیر، انواع مختلف BCAAها و همچنین ویژگی‌های اصلی آنها آورده شده است:

معیار قرص‌های BCAA پودرهای BCAA
دوز ۳ عدد قرص قبل یا پس از تمرین(با توجه به برند،متفاوت است) ۵ گرم مخلوط‌شده با آب یا آبمیوه، قبل یا بعد از تمرین(با توجه به برند،متفاوت است)
هضم جذب آهسته‌تر جذب عالی
روش مصرف ممکن است بلعیدن آنها دشوار باشد براحتی مخلوط و حل می‌شود
قیمت قیمت با توجه به فرمول، متفاوت است قیمت با توجه به فرمول، متفاوت است(فرمت خشک‌شده انجمادی، بسیار گران است)
خلوص ممکن است حاوی کافئین باشند اغلب حاوی طعم‌دهنده‌های مصنوعی هستند
     

تا جایی که به ارزش غذایی آنها مربوط می‌شود، هیچ‌گونه اختلاف قابل توجهی بین این ۲ نوع مکمل وجود ندارد.

مصرف مکمل‌های BCAA برای چه کسانی مفید است؟

مصرف مقادیر مناسبی از اسیدهای آمینه ضروری، مزایای بسیاری دارد و می‌تواند در پیشگیری از بیماری‌های مزمن متعدد، مفید باشد. لیست زیر شامل افرادی است که از مصرف مکمل‌های BCAA، بیشترین سود را خواهند برد:

 • کسانی که می‌خواهند فیبر عضلانی‌شان را افزایش دهند
 • بدنسازان در طول مسابقات
 • افرادی که می‌خواهند وزن کم کنند
 • ورزشکارانی که تحت یک رژیم تمرینی شدید هستند

BCAAها همچنین به کاهش برخی از دردها و ناراحتی‌های طبیعی که پس از تمرینات بدنی شدید اتفاق می‌افتد، کمک می‌کنند و از این طریق ریکاوری سریع‌تر و آسان‌تر را ممکن می‌‌سازند.

دوز توصیه‌شده برای مصرف BCAAها کدام است؟

دوز متوسط برای مصرف BCAAها بین ۵ تا ۱۰ گرم برای بزرگسالان است. با اینحال همواره توصیه می‌شود که از توضیحات و توصیه‌های محصولات پیروی کنید. معیار مهم دیگر در کنار دوز، زمانبندی مصرف است؛ اجازه دهید بطور کامل توضیح دهیم:

زمان مصرف اثر
قبل از تمرین تمرین شدیدتر
پس از تمرین به بازسازی عضلات کمک می‌کند
در طول روز گرسنگی را کاهش داده و به رشد عضلات کمک می‌کند
بمحض بیدار شدن (ناشتا) تجزیه عضله که در طول ساعات خواب رخ می‌دهد را متوقف می‌کند

دوز استاندارد – همانطور که در بالا اشاره شد – معمولا بین ۵ تا ۱۰ گرم است. بدیهی است که این مقدار به وزن و نیازهای خاص شما بستگی خواهد داشت.

آیا مصرف مقداری بیشتر از دوز توصیه‌شده، خطرناک است؟

از آنجا که غلظت بالای اسیدهای آمینه می‌تواند برای ارگانیسم‌های ما سمی باشد، مقادیر اضافی BCAAها معمولا بلافاصله از بین می‌رود و دفع می‌شود. تمام سلول‌های انسان دارای یک سیستم بخصوص از آنزیم‌هایی هستند که مسئول تجزیه این اسیدهای آمینه می‌باشند. به این دلایل، مصرف بیش‌ازحد BCAAها چندان متداول نیست. با اینحال می‌تواند در برخی موارد اتفاق بیفتد.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که وقتی بدن یک اُوردوز را تجربه می‌کند، حذف سموم اضافه در اولویت قرار می‌گیرد. این کار، انرژی را از سایر فرایندهای حیاتی می‌گیرد و می‌تواند باعث آسیب جدی شود. مطمئن شوید که از مقدار توصیه‌شده روزانه فراتر نمی‌روید و در صورت بروز هرگونه مشکل حتما با پزشک مشورت کنید.

معیار خرید

همانند هر مکمل دیگری که مصرف می‌کنید، باید مطمئن شوید محصول باکیفیتی تهیه می‌کنید که تمام اثرات مورد نظر شما را فراهم می نماید. برای کمک به شما در یافتن بهترین محصول، می‌خواهیم چند معیار مهم را به شما معرفی کنیم که باید قبل از خرید نهایی‌تان در نظر بگیرید:

 • طعم
 • مواد تشکیل‌دهنده
 • آلرژن‌ها
 • کشور مبدأ

طعم

بیشتر مکمل‌های BCAA پودری دارای مزه میوه‌ای یا مرکبات هستند. شما بسته به ذائقه‌تان ممکن است این مکمل‌ها را بپسندید یا نه. اگر از طعم‌های مصنوعی خوش‌تان نمی‌آید، قرص‌های BCAA را انتخاب کنید چون این قرص‌ها معمولا هیچ طعمی ندارند و بنابراین می‌توانید براحتی آنها را مصرف نمایید.

مواد تشکیل‌دهنده

انتخاب مواد تشکیل‌دهنده باکیفیت، مهم‌ترین جنبه‌ای است که باید در هنگام خرید محصولات مصرفی‌تان در نظر بگیرید. علاوه بر کیفیت محصول همیشه بهتر است مکمل مورد نظر حاوی سایر ترکیبات فعال مفیدی باشد که از عملکرد آن پشتیبانی خواهند کرد. شما از مصرف مکمل‌هایی که حاوی ویتامین‌ها یا کافئین نیز هستند، سود بیشتری خواهید برد.

بعنوان مثال ویتامین B12 و B6 باعث بهبود جذب BCAAها توسط بدن می‌شوند. در آخر شما باید درصد اسیدهای آمینه موجود در فرمول انتخابی‌تان را نیز مد نظر قرار دهید. بعنوان مثال مقدار لوسین باید بیشتر از بقیه باشد چون این اسید آمینه، مسئول سنتز پروتئین است و همان ماده‌ای است که شما را قادر به حفظ توده عضلانی می‌سازد.

مطالعات نشان می‌دهد که غلظت مناسب اسیدهای آمینه عبارت است از ۲:۱:۱. یعنی ۲ قسمت لوسین، ۱ قسمت ایزولوسین و ۱ قسمت والین.

بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA
بهترین مکمل‌های BCAA سال ۲۰۲۰: بررسی و راهنمای خرید مکمل‌های BCAA

آلرژن‌ها

اگر سابقه آلرژی دارید، بهتر است حتما به لیست مواد تشکیل‌دهنده مکمل مورد نظرتان دقت کنید. با اینحال دانستن میزان قند موجود در محصول انتخابی یا اطلاع از اینکه حاوی هیچ‌گونه ماده افزودنی مصنوعی نیست، می‌تواند برای همه مفید باشد.

علاوه بر این اگر بدنبال محصولی با یکی از ویژگی‌های زیر هستید، باید همیشه به برچسب آن توجه کنید:

 • بدون گلوتن
 • بدون فروکتوز
 • بدون لاکتوز
 • وگان

بطور کلی مکمل‌هایی که وگان و فاقد فروکتوز هستند، برای افراد مبتلا به آلرژی مناسب می‌باشند. با اینحال افراد وگان باید در هنگام مصرف مکمل‌های فشرده دقت کنند چون آنها اغلب با ژلاتین روکش می‌شوند. اگر وگان هستید، بدنبال قرص‌های روکش‌شده با سلولز باشید.

کشور مبدأ

کیفیت یک محصول در اکثر موارد، ارتباط نزدکی با کشور مبدأ (تولیدکننده) آن دارد. کشورهای توسعه‌یافته غالبا استانداردها و مقررات دقیقی دارند که ضامن تولید محصولات باکیفیت و حاوی مواد تشکیل‌دهنده مرغوب توسط شرکت‌هاست.

در بیشتر اوقات، مکمل‌های ساخته‌شده در کانادا و اتحادیه اروپا به استانداردهای سلامتی و ایمنی بسیار دقیقی متعهد هستند. متأسفانه اکثر محصولات تولیدشده در ایالات متحده فاقد کنترل کیفیت دقیق هستند که این ضعف، خود را در مواد تشکیل‌دهنده بکار رفته در آنها نشان می‌دهد.

خلاصه

حالا می‌دانید که چرا BCAAها برای افرادی که بدنبال ساخت عضله و کاهش چربی هستند، اینقدر مفیدند. از آنجا که بدن ما بتنهایی قادر به تولید این اسیدهای آمینه نیست، داشتن یک رژیم غذایی مناسب یا مصرف مکمل درست، بسیار مهم است.

علاوه بر این، BCAAها در واقع برای بسیاری از فرایندهای مختلف در ارگانیسم‌های ما مفید هستند. نقش تغذیه‌ای این اسیدهای آمینه به همراه فعالیت بدنی و یک رژیم غذایی متعادل، ترکیب مناسبی برای ورزشکاران و افرادی است که بدنبال سوزاندن چربی بیشتر یا افزایش عضله هستند.

اگر اطلاعات این مقاله برای شما مفید بود، آن را با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید. همچنین می‌توانید نظرات‌تان را در قسمت زیر برای ما ارسال نمایید.

منبع: www.thegoodestate.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *