رژیم و تغذیه سالم

لیست کامل بهترین قرص آهن موجود در ایران

به گزارش بتادارو، داروخانه آنلاین تبریز، مشکل کمبود آهن، به خصوص در دوران عادت ماهیانه خانم‌ها که منجر به از دست دادن حجم زیادی از خون می‌شود، تاثیرات نامطلوبی را بر روی سلامت و زندگی روزمره این افراد ایجاد می‌کند. برای حل این مسئله و پیشگیری از پیامدهای ناخوشایند کمبود آهن، انتخاب یک مکمل آهن مناسب و با کیفیت امری بسیار حیاتی است. انتخاب این مکمل نیز نیازمند مطالعه دقیق و آشنایی با انواع مختلف قرص‌های آهن و بهترین محصولات موجود در بازار ایران می‌شود. در این راستا، لیستی از بهترین قرص آهن برای خانمها و آقایان در این زمینه به شما کمک خواهد کرد تا مشکل کمبود آهن را مدیریت کنید

خرید و قیمت قرص آهن ایرانی و خارجی

لیست بهترین قرص آهن موجود در ایران

 • لیست بهترین مکمل آهن ایرانی

۱.کپسول وانا آیرون نورم لایف ۶۰ عددی

بهترین قرص آهن برای خانمها
بهترین قرص اهن ایرانی کدام است

ویژگی ها:

 • حاوی مقدار بالای آهن جهت جبران کمبود آهن
 • حاوی ویتامین B12 و فولیک اسید جهت رفع کم خونی ناشی از آنها
 • حاوی ویتامین C جهت کمک به جذب آهن
 • رفع خستگی و بی حالی ناشی از کم خونی فقر آهن

سایر توضیحات:

کپسول وانا آیرون نورم لایف یک قرص خون ساز قوی است. این قرص که به بهبود کم خونی‌های ناشی از کمبود آهن کمک می کند و منجر به کاهش خستگی، بی حوصلگی، عدم تمرکز، رنگ پریدگی، سردرد می شود. مطالعات مختلف ناشی از تحقیقات روی حیوانات و انسان‌ها تأثیر مستقیم آهن و روی بر قوه ادراک را تأیید می‌کنند.

قیمت و خرید کپسول وانا آیرون نورم لایف

۲.کپسول فربینیل نیل فارمد ۳۰ عددی

قرص خون ساز قوی
قرص آهن ایرانی خوب

ویژگی ها:

 • کمک به بهبود کم خونی ناشی از فقر آهن، ویتامین ب ۱۲ و یا فولیک اسید
 • افزایش قدرت سیستم ایمنی
 • حاوی ویتامین C جهت کمک به جذب بهتر آهن در بدن

سایر توضیحات:

مکمل های حاوی مقادیر بالای آهن برای کودکان خطر مسمومیت با آهن را به دنبال دارد. لذا دور از دسترس کودکان نگهداری شود. مکمل های حاوی آهن در افراد مبتلا به نارسایی کبدی، سیروز الکلی، الکلسیم مزمن و نارسایی پانکراس باید با احتیاط مصرف شوند. مکمل های آهن در افرادی که سابقه التهاب معده، زخم معده یا خونریزی گوارشی دارند، با احتیاط مصرف شوند. در افرادی که کم خونی با دلیل ناشناخته دارند، مکمل های حاوی فولیک اسید با احتیاط مصرف شود. این محصول مکمل تغذیه ای بوده و برای تشخیص، پیشگیری و یا درمان بیماری نمی باشد.

قیمت و خرید کپسول فربینیل نیل فارمد

۳. قرص فرفولیک الحاوی ۱۰۰ عددی

قرص کم خونی
بهترین قرص آهن ایرانی

درباره برند محصول:

این شرکت داروسازی تولید تعداد قابل توجهی محصولات نوین دارویی و مکمل‌های غذایی را با تکیه بر سابقه درخشان خویش در عرصه تولید دارو و مکمل‌های غذایی در کنار بهره‌مندی از متخصصین با تجربه و نوسازی خطوط ماشین آلات، در دستور کار خود قرار داده است. همچنین تولید محصولات تحت لیسانس شرکت‌های مطرح اروپایی نیز طی فازبندی و جداول زمانی مشخصی صورت گرفته است. بهترین قرص آهن در بارداری چیست؟

ویژگی ها:

 • یک قرص خون ساز موثر برای رفع کم خونی حاصل از فقر آهن
 • کمک به تامین نیاز روزانه بدن به اسید فولیک
 • مناسب برای مصرف در دوره بارداری و یا خونریزی های ماهیانه بانوان

سایر توضیحات:

آهن ماده معدنی نقش مهمی در تشکیل هموگلوبین داشته و به این ترتیب می تواند در فرایند انتقال اکسیژن به اندام ها و سلول های بدن کارکرد داشته باشد. ضمنا کمبود آهن در بانوانی که در دوره بارداری به سر می برند موجب عدم رشد ذهنی مناسب جنین شده و چنین نوزادانی با مشکلاتی در رشد در دوره پس از تولد نیز مواجه خواهند بود.

از این رو لازم است تا تمامی افراد از طریق مصرف مکمل های دارویی باکیفیت مانند قرص آهن فرفولیک الحاوی نیاز روزانه بدن خود به این ماده معدنی مهم را برطرف نمایند.

خرید قرص آهن فرفولیک

 • لیست بهترین قرص آهن خارجی

در ادامه چند کپسول آهن خارجی را معرفی میکنیم.

۱. کپسول فرو کامپلیت سوپرابیون ۳۰ عددی

بهترین قرص آهن برای درمان کم خونی
بهترین قرص های آهن کدام ها هستند؟

درباره برند محصول:

تمامی محصولات سوپرابیون از یک شرکت سوئیسی به نام DSM بصورت پریمیکس وارد شده و در کارخانه کیش مدیفارم، تولید و بسته بندی می گردد. DSM یک شرکت چند ملیتی مبتنی بر علم تغذیه، سلامت و زندگی پایدار است. هدف سوپرابیون، ایجاد زندگی بهتر برای افراد فعلی و نسل آتی می باشد.

ویژگی ها:

 • حاوی ویتامین ها و عناصر ضروری جهت تشکیل هموگلوبین و گلبول قرمز
 • فراهمی زیستی بالای آهن در فرم فروس گلایسین سولفات
 • بالاترین جذب آهن بدلیل فرم فروس گلایسین سولفات و وجود ویتامین C
 • کمترین عارضه گوارشی بعلت نوع فرمولاسیون و همچنین وجود ویتامین B6 در ترکیب

سایر توضیحات:

شایع ترین علت کم خونی ناشی از فقر آهن در خانمهای ۱۵ تا ۴۵ ساله، خونریزی بعلت دوره قاعدگی سنگین و یا بارداری است. بنابراین خانمها باید در هنگام خرید قرص آهن به ترکیبات آن دقت نمایند. محصول فوق با دارا بودن اسید فولیک، ویتامین B12، ویتامین B6، روی، مس، ویتامین C در کنار آهن، بهترین قرص آهن برای خانمها محسوب می شود. خرید قرص آهن  سوپرابیون بشدت توصیه می شود.

خرید کپسول کامپلیت سوپرابیون

۲. کپسول فرو- دین هولیستیکا ۳۲ عددی

قرص آهن ایرانی
بهترین قرص کم خونی خارجی

درباره برند محصول:

بهترین قرص آهن برای ریزش مو چیست ؟ شرکت هولیستیکا (Holistica) نه تنها طیفی از محصولات گیاهی (بر پایه مواد طبیعی گیاهی) را تولید می کند بلکه تبدیل به جنبشی اساسی (جهانی) برای درک این باور شده است: سلامتی با تاکید بر بهداشت و تندرستی انسان باید به طور یکپارچه در نظر گرفته شود، یعنی یک نقطه نظر جامع برای زندگی (از لغت یونانی holo به معنی تمامیت). شرکت هولیستیکا در سال ۱۹۸۶ توسط گیسلین گربر بر اساس تداوم سیاست تولید مکمل های غذایی با کیفیت بالا و منحصرا از منابع طبیعی و گیاهی تاسیس گردید. درباره قرص هیرویت بیشتر بدانید.

ویژگی ها:

 • مناسب برای بانوان در سنین تولید مثل، قبل از بارداری برای پیشگیری از نقائص لوله عصبی در جنین و در دوران بارداری و شیردهی
 • برطرف کننده کم خونی ناشی از فقر آهن، اسید فولیک و ویتامین B12
 • تقویت یادگیری، حافظه و تفکر در کودکان دچار فقر آهن
 • بهترین مکمل آهن برای ورزشکاران و افراد گیاهخوار
 • درمان ریزش مو ناشی از فقر آهن

سایر توضیحات:

این محصول مخصوص افرادی است که از کم خونی، کمبود آهن، کمبود اسید فولیک و ویتامین B12 رنج می برند و به دنبال قرص خون ساز قوی خارجی هستند. کم خونی ناشی از فقر آهن، شایع ترین اختلال سوء تغذیه ای در جهان است. در این اختلال، تعداد گلبول های قرمز خون و میزان هموگلوبین موجود در گلبول های قرمز کاهش می یابد و در نتیجه اکسیژن رسانی به سلول ها و دفع دی اکسید کربن مختل می گردد. مهمترین علايم کم خونی عبارتند از احساس خستگی مفرط، رنگ پردگی، نفس نفس زدن، تپش قلب، اضطراب بی دلیل و ریزش مو. اگر بدنبال بهترین قرص آهن برای خانمها هستید، حتما این مکمل را امتحان کنید.

خرید کپسول فرودین هولیستیکا

۳. کپسول ایزی آیرون نچرال ورلد ۳۰ عددی

بهترین قرص کم خونی خارجی
بهترین قرص آهن خارجی

درباره برند محصول:

نچرال ورلد، نام تجاری است که در شرکت ناسکو در لاس وگاس آمریکا تولید می شود. نچرال ورلد، نمادی از تولید محصولاتی با کیفیت طبیعی است. محصولات این برند با بهبود سلامت که در نهایت زندگی مصرف کنندگان را بهبود می بخشد، دنیای بهتری ایجاد می کند.

ویژگی ها:

 • ۴ برابر جذب بیشتر آهن نسبت به فروس سولفات (بخاطر ملح بیس گلیسینات آهن)
 • مناسب جهت رژیم های لاغری و گیاهخواری
 • کمک به درمان کم خونی ناشی از فقر آهن
 • حداقل عوارض گوارشی (تهوع و یبوست)
 • مناسب برای دوران قاعدگی

سایر توضیحات:

کپسول ایزی آیرون نچرال ورلد حاوی آهن بصورت فروس بیس گلیسینات، فولیک اسید، ویتامین B12 و ویتامین C است. بنابراین تمام ترکیبات بهترین قرص آهن را دارا می باشد. محصول فوق، بهترین مکمل آهن برای رفع کم خونی بوده و با خرید قرص آهن برند نچرال ورلد می توانید این مشکل را براحتی رفع نمایید. بزرگسالان روزی ۱ عدد از این کپسول را ترجیحا همراه غذا میل نمایند.

خرید کپسول ایزی آیرون نچرال ورلد

 • برترین قرص آهن برای خانمها

بهترین قرص آهن برای خانمها قرص آهنی می باشد که قابلیت جذب بالا داشته باشد و به عبارت دیگر حاوی ویتامین C باشد. همچنین وجود فولیک اسید و ویتامین B12 در یک قرص کم خونی امتیاز مثبت به حساب می آید چرا که وجود آنها به درمان کم خونی ناشی از کمبود ویتامین ب۱۲ و فولیک اسید در بدن نیز کمک می کند. با انواع کرم ترمیم کننده آشنا شوید.

با توجه به نکات ذکر شده می توان گفت که در حال حاضر بهترین مکمل آهن برای خانمها کپسول ایزی آیرون، کپسول فرودین، کپسول فروکامپلیت سوپرابیون، کپسول وانا آیرون نورم لایف و کپسول فربینیل نیل فارمد می باشند. تمام این محصولات ویژگی های ذکر شده را دارا هستند و به همین دلیل بهترین گزینه برای زنان به شمار می روند.
 • بهترین مکمل آهن برای کودکان و نوجوانان

کودکان و نوجوانان می بایست آهن مورد نیاز بدن خود را از مواد غذایی غنی از آهن نظیر گوشت قرمز، مرغ، ماهی، حبوبات و غلات تامین نمایند. با این حال برخی کودکان ممکن است با ریسک کم خونی شدید مواجه باشند که در این صورت ممکن است نیاز به مصرف مکمل آهن داشته باشند. بهترین مکمل آهن برای کودکان و نوجوانان مکملی است که علاوه بر دارا بودن ویتامین C، ویتامین B12 و فولیک اسید به صورت شربت یا قطره باشد چرا که مصرف آنها برای افراد کم سن و سال آسان تر است. در بین مکمل های موجود در ایران موارد زیر توصیه می شوند:

۱.قطره آهن سیدرال گوچه جونیافارما

بهترین قرص آهن خارجی
بهترین نوع قرص آهن برای کودکان

ویژگی ها:

 • بدون اثرات تغییر رنگ بر روی دندان ها
 • فاقد عوارض گوارشی
 • قابل مصرف به صورت همزمان با شیر مادر
 • دارای طعم لذیذ کاراملی
 • پیشگیری از بروز عوارض گوارشی مانند عوارضی مانند معده درد و تهوع

سایر توضیحات:

قطره آهن سیدرال دارای یک بطری ۳۰ میلی لیتری و یک ساشه می باشد و پس از آماده سازی محلول دارای ۷ میلی گرم آهن سوکروزومیال در هر میلی لیتر از قطره می باشد. فرمولاسیون ویژه این محصول موجب می شود که روند جذب آهن موجود در محصول به خوبی صورت گرفته و در نتیجه از بروز عوارضی مانند معده درد و تهوع جلوگیری شود.

قیمت و خرید قطره آهن سیدرال گوچه جونیافارما

۲.شربت آیزن سافت یوروویتال

انواع قرص آهن
برترین شربت آهن برای نوجوانان

ویژگی ها:

 • دارای ویتامین C و در نتیجه جذب بالای آهن موجود در محصول
 • موثر در رشد مناسب ذهنی و جسمی نوجوانان و کودکان
 • کمک به تامین نیاز روزانه آهن بدن در تمامی افراد (کودکی تا بزرگسالی)
 • دارای ویتامین های مختلف و در نتیجه موثر در رفع بسیاری از مشکلات ناشی از کمبود ویتامین ها

سایر توضیحات:

شربت آیزن سافت یوروویتال یکی از بهترین انواع مکمل آهن برای کودکان و نوجوانان می باشد و نحوه مصرف آن به صورت زیر است:

کودکان ۲ الی ۸ ساله: ۲.۵ میلی لیتر در هر روز

کودکان بزرگتر از ۸ سال، نوجوانان و بزرگسالان: ۵  میلی لیتر در هر روز

قیمت و خرید شربت آیزن سافت یوروویتال


سایت Forbes در پاسخ به این سوال که، «آیا مکمل های آهن ضروری هستند؟» می‌گوید:

اینکه آیا به مکمل آهن نیاز دارید یا خیر، بستگی به این دارد که آیا مقدار توصیه شده روزانه آهن را از رژیم غذایی خود دریافت می کنید. یک مکمل آهن می تواند به شما اطمینان دهد که مقدار توصیه شده آهن در روز را دریافت می کنید.

متن اصلی:

Whether you need an iron supplement depends on if you receive the recommended daily amount of iron from your diet. An iron supplement can help ensure that you’re receiving the recommended amount of iron per day.


جمع بندی

در این مقاله به معرفی بهترین قرص آهن برای خانمها و آقایان پرداختیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

اگر قصد خرید قرص آهن را دارید می توانید به بخش فروشگاه بتادارو مراجعه کنید. داروخانه آنلاین بتادارو زیرمجموعه داروخانه دکتر افخم بوده و تمام محصولات خود را با ضمانت اصالت عرضه می کند.

دکتر بیوک لاهیجانی افخم

دکتر بیوک لاهیجانی افخم (به انگلیسی: Buyuk Lahijani Afkham) متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۴۳ در تبریز هستند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد داروسازی خود را از دانشگاه غازی (Gazi University) ترکیه دریافت کرده‌اند و مقالات متعددی را نیز در ژورنال های معتبر به چاپ رسانده‌اند. دکتر بیوک لاهیجانی افخم در سال ۱۳۹۷ داروخانه آنلاین بتادارو (Betadarou) را در شهر تبریز تاسیس کردند. بتادارو دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو است و به انتخاب بسیاری از شرکت های داروسازی جزو داروخانه های برتر استان آذربایجان شرقی قرار دارد. آدرس: تبریز، خیابان ارک جدید، داروخانه افخم

نوشته های مشابه

‫۱۳ نظرها

 1. با سلام
  کمبود ذخیره اهن دارم ولی فولیک اسید بالا دارم چه قرص اهنی باید مصرف کنم که فولیک اسید نداشته باشه؟

  1. با سلام و وقت بخیر
   به دلیل اینکه ممکن است خوانندگان دیگر نیز این کامنت را در آینده بخوانند، ترجیح می دهم محصول معرفی نکنم چون ممکن است در آینده در بازار ایران موجود نباشد. برای خرید قرص کم خونی به لینک زیر مراجعه کنید:
   https://betadarou.com/product-category/%d9%85%da%a9%d9%85%d9%84-%d9%87%d8%a7/%d9%85%d9%88%d8%a7%d8%af-%d9%85%d8%b9%d8%af%d9%86%db%8c-%d8%a7%d9%85%da%af%d8%a7-3/%d9%82%d8%b1%d8%b5-%d8%a2%d9%87%d9%86/
   ترکیبات هر محصول در صفحه مربوط به آن درج شده است و شما می توانید قرص آهنی که فاقد فولیک اسید باشد را انتخاب نمائيد.

 2. یا سلام خسته نباشید. من کم خونی خفیف از بچگی داشتم.زیر چشمام گود و تیره است. میگن دلیلش همین کم خونی و کمبود آهن. چه قرصی پیشنهاد میدید جناب دکتر؟

  1. با سلام
   شما می توانید به صفحه دسته بندی قرص آهن مراجعه کنید و محصولات را مشاهده کنید. در صورت نیاز به راهنمایی لطفا با شماره تماس درج شده در فوتر (پایین) سایت تماس بگیرید.

 3. سلام و درود. مطالب با دقت نوشته شده و دسته بندی شده بودند. ممنون از توضیحات کاملتون. خیلی به درد من خورد. هیچ داروخانه ای اینقدر کامل و دقیق برای من نگفته بود. انشااالله همیشه سلامت و موفق باشین.

 4. درود بر شما دکتر عزیز
  در واقع با این گونه عملکرد که به مردم مشاوره رایگان میدهید خمس و زکات علم و دانایی هایتان را پرداخت میکنید. خداوند متعال به شما بزرگوار اجر معنوی و سلامتی عنایت فرماید.

 5. انتخاب قرص آهن ممکن است مشکل باشد. بهترین راه این است که با پزشک مشورت کنید تا میزان آهن مورد نیازتان و نوع قرص مناسب را تعیین کنید. پزشک شما می‌تواند بهترین راهنمایی را برای سلامتتان ارائه دهد.

 6. قرص خون ساز قوی، با آهن، ویتامین B12، و اسید فولیک، به افزایش هموگلوبین و انرژی در بدن کمک می‌کند، اما مشورت با پزشک قبل از مصرف ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا