تناسب اندام

بررسی مکمل پی اچ دی ادونس مس

به گزارش بتادارو، داروخانه آنلاین تبریز، کمپانی پی اچ دی نوتریشن، ۱۳ سال است که در عرصه تولید مکمل‌های بدنسازی عملکردی باکیفیت در انگلستان فعالیت دارد و به یک برند قابل اعتماد تبدیل شده است. مجموعه متنوع محصولات پی اچ دی عبارتند از مس گینرها، مکمل‌های قبل از تمرین، انواع بارها و شیک‌های پروتئین. مطلب زیر به بررسی مکمل پی اچ دی ادونس مس می‌پردازد.

شما به احتمال زیاد در مورد شیک‌های مس گینر، چیزهایی شنیده‌اید… درست است؟ شاید با شنیدن نام آنها به یاد یک نوشیدنی بسیار شیرین و پر از شکر بیفتید اما زود قضاوت نکنید. بازار مس گینر در سال‌های اخیر، پیشرفت زیادی داشته و پی اچ دی ادونس مس با دقت و دانش بالایی تولید شده است. پس بیایید با این مکمل، بیشتر آشنا شویم.

قیمت و خرید پودر ادونس مس پی اچ دی

مواد تشکیل‌دهنده

 • تمام دوزهای ذکرشده، مربوط به یک سهم یا یک وعده ۳۰۰ گرمی (۳ اسکوپ) از پی اچ دی ادونس مس می‌باشد.

ترکیب کربوهیدرات

استفاده هوشمندانه از کربوهیدارت‌های با کیفیت بالا، یکی از ارکان اصلی است که این محصول را به یک مس گینر بسیار موثر تبدیل می‌کند. یک وعده ۳۰۰ گرمی از این مس گینر حاوی ۱۸۸٫۴ گرم کربوهیدرات است. مخلوط کربوهیدرات‌های آن بترتیب از GL (شاخص گلیسمی) بالا به GL پایین لیست شده است.

مالتودکسترین

مالتودکسترین، یک کربوهیدرات پیچیده است اما محلول در آب بوده و GL آن بالای ۱۰۰ است که معادل گلوکز خالص می‌باشد. اما از آنجایی که در مقادیر کم موردنیاز است، انرژی لازم برای شروع ریکاوری پس از تمرین را بدون افزایش شدید GL و  افت ناگهانی قند در اختیار شما قرار می‌دهد.

نشاسته ذرت مومی

برخلاف این عقیده که وزن مولکولی سنگین نشاسته ذرت مومی (WMS) باعث افزایش جذب آن می‌شود، سرعت جذب این ماده بسیار پایین است. WMS یک کربوهیدرات پیچیده است که حاوی مقادیر بالایی آمیلوپکتین می‌باشد؛ آمیلوپکتین، یک نشاسته شاخه‌دار است که به کند شدن هضم کمک می‌کند.

متأسفانه هیچ مطالعه‌ای در مورد GL واقعی WMS وجود ندارد اما میزان جذب می‌تواند بسته به روش آماده‌سازی آن متفاوت باشد. بعنوان مثال WMS پخته، راحت‌تر از نوع خام آن جذب می‌شود. پی اچ دی ادونس مس از WMS برای حل یک مشکل استفاده می‌کند: آن بعنوان یک واسطه بین مالتودکسترین سریع‌الاثر و آرد جو دوسر آهسته‌رهش عمل می‌کند.

آرد جو دوسر

جو دوسر به سلامت قلب کمک می‌کند اما میزان اثرگذاری آن بطور دقیق مشخص نیست. این به دلیل انبوهی از بررسی‌های ثانویه و متاآنالیز مطالعات مربوط به جو دوسر و غلات کامل و همچنین سایر مطالعاتی است که تمام غلات کامل را مورد بررسی قرار می‌دهند.

جو دوسر حاوی بتاگلوکان‌ها است که کلسترول را پایین می‌آورند و خطر بیماری قلبی و دیابت را کاهش می‌دهند. اما نکته مهم این است که جو دوسر با وجود آنکه کاملا پودر شده است اما همچنان یک شاخص گلیسمی نسبتا پایین دارد بنابراین انرژی را بطور یکنواخت آزاد می‌کند، گذار از مالتودکسترین و WMS را آسان می‌سازد و سطح کربوهیدرات را تا وعده غذایی بعدی شما حفظ می‌نماید.

ترکیب پروتئین

پی اچ دی ادونس مس در هر وعده، ۴۹٫۸ گرم پروتئین دارد که اگر بدنبال ساخت عضله، بدون مصرف بیش‌ از حد و اتلاف پروتئین باکیفیت هستید، یک مقدار مطلوب برای پس از تمرین می‌باشد.

قیمت پروتئین وی

وی ایزوله و کنسانتره

وی به لطف توانایی‌های اثبات‌شده‌اش در ساخت عضله خالص و فراهمی زیستی بالا، بطور گسترده مورد تحقیق و استفاده قرار گرفته است. وی، یکی از ۲ پروتئین گرفته‌شده از شیر (در کنار کازئین) است. که سرعت جذب بالایی دارد، محلول در آب است و ثابت شده که توده عضلانی خالص را افزایش می‌دهد.

استفاده از وی ایزوله بسیار تصفیه‌شده در ادونس مس، محتوای پروتئین بدون چربی آن را افزایش می‌دهد و به هضم کمک می‌کند – بخصوص برای افرادی که نمی‌توانند  یک شیک بزرگ از وی کنسانتره را بنوشند، بسیار مفید است.

کازئین میسلر

کازئین، پروتئین دومی است که از شیر مشتق می‌شود. کازئین به دلیل تحرک آهسته روده و ماهیت آن برای تشکیل یک ساختار ژل‌مانند، آهسته جذب می‌شود. این جذب آهسته، یعنی پروتئین در طی چند ساعت پس از مصرف آزاد می‌شود و به بطور موثر برای ترمیم آسیب‌های وارده در باشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پودر تخم مرغ کامل

بررسی مکمل پی اچ دی ادونس مس
بررسی مکمل پی اچ دی ادونس مس

تخم مرغ سال‌هاست که پرمصرف‌ترین ماده غذایی بدنسازان و ورزشکاران می‌باشد و بسیاری از مردم هنوز به آن اعتقاد دارند. تخم مرغ خام پس از تمرین؟ شاید نه. اما  تحقیق در مورد تخم مرغ کامل در کنار ورزش و ریکاوری نشان می‌دهد که مصرف تخم مرغ کامل باعث تحریک بالاتر سنتز پروتئین میوفیبریلار (عضله‌سازی) می‌شود – در مقابل مصرف فقط سفیده تخم مرغ. آن یک افزودنی عالی است و منابع پروتئین موجود در پی اچ دی ادونس مس را گسترده‌تر می‌سازد.

منیزیم

ثابت شده که منیزیم باعث افزایش سطوح تستوسترون می‌گردد و ادونس مس در هر وعده ۳۰۰ گرمی حاوی ۳۷۵٫۲۱ میلی‌گرم منیزیم است. این ماده از سیستم ایمنی پشتیبانی می‌کند، باعث کاهش فشار خون می‌شود و حساسیت به انسولین را افزایش می‌دهد.

انسولین به همراه تستوسترون آزاد که منیزم باعث افزایش آن می‌شود، یک هورمون آنابولیک است؛ بنابراین گنجاندن منیزیم در این مکمل عضله‌سازی واقعا مفید است. اما اکسید منیزیم، یک فُرم بسیار کم جذب از منیزیم است که تأثیر چندانی ندارد.

زینک (روی)

زینک یک آنتی‌اکسیدان و ماده معدنی دیگری است که باعث افزایش تستوسترون می‌شود. زینک، سیستم ایمنی را تقویت می‌کند و خلق و خو را بهبود می‌بخشد. با اینحال اکسید روی نیز مانند اکسید منیزیم، براحتی جذب نمی‌شود و مقدار پایین آن در این مکمل – ۱۰٫۰۹ میلی‌گرم در هر وعده ۳۰۰ گرمی – برای بهره‌مندی از اکثر فواید روی کافی نیست.

قیمت و خرید کپسول زینک سولفات الحاوی

کراتین مونوهیدرات

کراتین، یک مولکول شناخته‌شده است که برای تولید انرژی شیمیایی در عضلات، به گروه‌های فسفات متصل می‌شود؛ این انرژی در طول تمرین تخلیه می‌شود و کراتین مونوهیدرات، ارزان‌ترین و موثرترین فرم کراتین برای استفاده به شکل مکمل است.

مشخص شده که مصرف کراتین به شکل مکمل باعث افزایش نیرو و قدرت می‌شود. کراتین، احتباس آب را افزایش می‌دهد که گاهی اوقات می‌تواند با عضله اشتباه گرفته شود. اما بنظر می‌رسد حتی با در نظر گرفتن این مسئله نیز کراتین در مطالعات انجام‌شده، توده خالص عضلانی را افزایش داده است.

یک فرد متوسط باید حدود ۵ گرم کراتین در روز (بعد از فاز بارگیری) مصرف کند و پی اچ دی ادونس مس در هر وعده، دقیقا ۵ گرم کراتین به بدن‌تان می‌رساند.

قیمت مکمل کراتین

بذر کتان

بررسی مکمل پی اچ دی ادونس مس
بررسی مکمل پی اچ دی ادونس مس

بذر کتان سرشار از آلفا لینولنیک اسید – یک اسید چرب امگا ۳ ضروری و گیاهی – است و پی اچ دی در هر وعده، ۶ گرم از آن را فراهم می‌کند. ثابت شده که این اسید چرب از بیماری قلبی، حمله قلبی و فشار خون بالا جلوگیری کرده و حتی می‌تواند آنها را درمان کند.

تری‌گلیسیریدهای زنجیره متوسط

MCTها که در روغن نارگیل وجود دارند، باعث افزایش در اکسیداسیون چربی و کاهش در توده چربی می‌شوند. نکته مهم‌تر اینکه MCTهای موجود در پی اچ دی ادونس مس، سرعت متابولیسم را بالا می‌برند و در صورت مصرف با کربوهیدرات‌ها می‌توانند میزان دسترسی به انرژی و مدت عملکرد را افزایش دهند.

BCAAها

افزودن سه BCAA (لوسین، ایزولوسین و والین) به این مکمل، یک نقطه قوت فوق‌العاده است و دوز آنها در هر وعده – در کل ۳ گرم – کاملا مطابق با مقدار توصیه‌شده روزانه می‌باشد. ثابت شده که BCAAها به رشد عضله و پیشگیری از خستگی کمک می‌کنند و از تجزیه عضله توسط بدن و استفاده از آن بعنوان منبع انرژی در طول تمرین جلوگیری می‌‌نمایند. همچنین لوسین، سنتز پروتئین را افزایش می‌دهد و ایزولوسین باعث حرکت گلوکز به درون سلول‌ها می‌شود.

قیمت و خرید BCAA

آمینو اسیدها

پی اچ دی ادونس مس، آمینو اسیدها را فراموش نکرده است! شواهد کمی وجود دارد که نشان می‌دهد ال لیزین علاوه بر آنکه یکی از اجزای ضروری برای سنتز پروتئین است، عملکرد یا ریکاوری را نیز افزایش می‌دهد. مشخص شده که ال گلیسین به همراه کراتین باعث تقویت حضور انرژی ATP می‌شود. از سوی دیگر ممکن است تائورین، تأثیر مثبتی روی عملکرد داشته باشد اما این امر همچنان مورد بحث است و شواهد کمی برای حمایت از آن وجود دارد.

سایر آمینو اسیدهای موجود دراین مکمل عبارتند از:

ال آلانین، ال آرژینین، ال میتونین، ال آسپارتیک اسید، ال فنیل آلانین، ال سیستئین، ال پرولین، ال گلوتامین، ال سرین، ال ترئونین، ال هیستیدین، ال تریپتوفان، ال ایزولوسین و ال تیروزین.

قیمت قرص آمینو

مزایا

 • دارای ماتریکس کربوهیدرات بسیار عالی
 • محتوای قند پایین
 • ·         ۱۷ گرم فیبر در هر وعده
 • حاوی ترکیب پروتئین با کیفیت بالا، آهسته‌رهش و تند‌ رهش
 • پروفایل آمینو اسید متنوع و حاوی ۳ گرم BCAA
 • حاوی دوز مناسبی از بذر کتان
 • پی اچ دی ادونس مس فاقد GMO و روغن پالم است
 • مناسب برای گیاهخواران

معایب

 • متأسفانه پی اچ دی بجای فرم‌های بهتر زینک و منیزیم از اکسیدهای آنها – اکسید زینک و منیزیم – استفاده کرده که ارزان بوده و قدرت جذب ناچیزی دارند.
 • حجم این مکمل برای مصرف قبل از تمرین، بسیار زیاد است؛ اگرچه این امر در شیک‌های مس گینر، متداول می‌باشد.
 • تقریبا تمامی نظرات منفی مصرف‌کنندگان، در مورد طعم و قابلیت ترکیب است.
 • پی اچ دی ادونس مس برای افراد مبتلا به عدم تحمل یا حساسیت به شیر یا تخم مرغ، مناسب نیست.

ایمنی/عوارض جانبی

بررسی مکمل پی اچ دی ادونس مس
بررسی مکمل پی اچ دی ادونس مس

برخی از افراد ممکن است با مصرف مقدار زیاد آن به سوءهاضمه دچار شوند. احساس ناراحتی و گاز معده نیز بخاطر وجود وی و کازئین متداول می‌باشد.

نحوه مصرف

پی اچ دی توصیه می‌کند که برای مخلوط کردن این شیک از یک مخلوط کن استفاده نمایید. ۲ اسکوپ از آن را به ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلی‌لیتر آب اضافه کنید، مخلوط کرده و سپس اسکوپ سوم را اضافه کنید و دوباره مخلوط نمایید. اگر عجله دارید، از یک شیکر به همین روش استفاده نمایید اما مراقب باشید چون کاملا پر خواهد شد و ممکن است سرریز شود.

چه کسانی، آن را مصرف کنند؟

اگر بدنبال افزایش عضله هستید، تیپ بدنی اکتومورف دارید یا هارد گینر هستید یا نمی‌توانید غذای کافی برای دریافت درشت‌مغذی‌های مورد نیازتان را مصرف کنید، پی اچ دی ادونس برای شما مناسب است.

نتیجه‌گیری

مکمل ادونس مس کمپانی پی اچ دی نوتریشن، تمام مواد مغذی مورد نیاز شما را در یک مس گینر فراهم می‌کند. مخلوط کربوهیدرات با طراحی هوشمند، هر دو انرژی سریع و طولانی‌‌مدت را بدون افت‌وخیز ناگهانی تضمین می‌کند. مخلوط پروتئین این مکمل، دستاورد مهم دیگری است؛ ترکیبی از پروتئین‌های کندجذب و تندجذب و پروتئین تخم مرغ کامل که ثابت شده در افزایش سنتز پروتئین، موثر می‌باشند. پروفایل آمینو اسید آن نیز بسیار گسترده و کامل است.

تنها نکته منفی این مکمل، نوع منیزیم و روی بکار رفته در آن است. فرم اکسید هر دوی آنها، کمترین میزان اثربخشی را دارد و به همین دلیل پی اچ دی نمی‌تواند لقب کامل‌ترین محصول مس گینر را به خود اختصاص دهد.

نظرات مصرف‌کنندگان، طعم و قابلیت ترکیب ادونس مس را زیر سوال می‌برد و از نقاط ضعف آن است اما ادونس مس روی کاغذ، یک محصول عالی است. اگر با این مشخصات (ویژگی‌ها) سازگار هستید و می‌خواهید عضله بسازید، پی اچ دی ادونس مس را امتحان کنید.

دکتر بیوک لاهیجانی افخم

دکتر بیوک لاهیجانی افخم (به انگلیسی: Buyuk Lahijani Afkham) متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۴۳ در تبریز هستند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد داروسازی خود را از دانشگاه غازی (Gazi University) ترکیه دریافت کرده‌اند و مقالات متعددی را نیز در ژورنال های معتبر به چاپ رسانده‌اند. دکتر بیوک لاهیجانی افخم در سال ۱۳۹۷ داروخانه آنلاین بتادارو (Betadarou) را در شهر تبریز تاسیس کردند. بتادارو دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو است و به انتخاب بسیاری از شرکت های داروسازی جزو داروخانه های برتر استان آذربایجان شرقی قرار دارد. آدرس: تبریز، خیابان ارک جدید، داروخانه افخم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا