داستان موفقیت

این جوان در ۵ ماه هم ۵۰ کیلو وزن کم کرد و هم قهرمان بدنسازی شد!

آجی شارما (Ajay Sharma) به عنوان یک نوجوان می‌دانست که از وزن خود راضی نیست، اما سال‌ها سعی می‌کرد وزن خود را پنهان کند. از پوشیدن ژاکت‌های گشاد در داخل خانه گرفته تا پوشیدن لباس‌های کاملا تیره در گرمای تابستان استرالیا، او در پنهان کردن وزن خود به قدری خوب عمل می‌کرد که وقتی از دبیرستان فارغ التحصیل شد نمی‌دانست بیش از ۱۳۰ کیلوگرم وزن دارد!

بعد از اینکه آجی وارد دانشگاه شد، مدام به خاطر وزنش احساس ناراحتی می کرد. برای همین به وزنه برداری روی آورد تا مانند همسالانش فعال تر شود. خیلی سریع این جوان ۲۳ ساله متوجه شد که وزنه برداری را دوست دارد. این ورزش نه تنها به او کمک کرد تا بیش از ۵۰ کیلوگرم وزن کم کند، بلکه به او کمک کرد تا بهتر متوجه شود که چه کارهای بزرگی را می تواند انجام دهد. آجی سرانجام کنترل وزن و آینده اش را در دست گرفت و برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ روی صحنه رفت تا در رقابت های بدنسازی شرکت کند.

۵ توصیه آجی به شما

توصیه آجی به شما

۱- زود تسلیم نشوید

می دانم. روزهای اول باشگاه رفتن سخت است. اما باور کنید من هم این سختی را تجربه کرده ام. روزهای اول نمی دانستم دقیقا باید چه کار کنم اما مدام به باشگاه می رفتم و برای آن وقت می گذاشتم. در نهایت هم نتیجه گرفتم. شما هم فقط  با پشتکار می توانید بدن خوبی برای خودتان بسازید.

۲- تلاش را در آغوش بگیرید

آرنولد توانست و شما هم می توانید. پیشرفت ممکن است همیشه سریع نباشد اما در نهایت اتفاق می افتد. شما فقط باید تلاش را در آغوش بگیرید. نتایج زمانی خودشان را نشان می دهند که انتظارشان را ندارید.

۳- رژیم غذایی مناسب خودتان را پیدا کنید

رژیم غذایی من؟ خب رژیم من معجونی از خودم بود. من وسواس زیادی برای پیدا کردن پروتئین گیاهی مناسب و محاسبه ریزمغذی ها داشتم. اما راز کار اینجاست که باید رژیم غذایی تان را سرگرم کننده کنید. مثلا با پودر پروتئین پنکیک درست کنید و از خوردنش لذت ببرید!

۴-  فقط با خودتان رقابت کنید

مقایسه خودتان با دیگران را فراموش کنید. من از خودم عکس های ماهانه می گیرم، نه برای مقایسه با شخص دیگری، بلکه برای مقایسه خودم با ماه های قبل. شما هم این کار را انجام دهید و برای پیشرفت های کوچکتان جشن بگیرید. این به شما انگیزه می دهد.

عکس های ماهانه ای که آجی شارما از خودش می گرفت.
عکس های ماهانه ای که آجی شارما از خودش می گرفت.

۵- همیشه می توانید بهتر شوید

زمانی که کمی کاهش وزن را تجربه کردم مردم شروع به تعریف از من کردند و من هم فکر کردم که خب! الان هیکلم به اندازه کافی خوب است. ولی واقعیت این است که شما هر چقدر هم که هیکلتان خوب باشد باز هم میتوانید بهتر شوید. پس این موانع ذهنی را کنار بگذارید و روش پیشرفت هر چه بیشتر خودتان تمرکز کنید.


با قرص چربی سوز، سریعتر از همیشه کاهش وزن را تجربه کنید:

قیمت قرص چربی سوز


نوبت شماست

شما چه توصیه ای برای کاهش وزن دارید؟ لطفا پیشنهادتان را در بخش نظرات بنویسید.

منبع مقاله: https://www.bodybuilding.com/content/i-used-every-trick-to-hide-my-weight.html

 

تیم محتوای بتادارو

ما در تیم محتوای بتادارو تلاش می کنیم تا با انتشار مقالات کاربردی طبق معتبرترین منابع علمی جهان در راستای سلامت جامعه گام برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا