رژیم و تغذیه سالم

قرص ویاگرا چیست؟ عوارض، فواید و طریقه مصرف

مشکلی که بسیاری از مردان با آن مواجه هستند، اختلالات جنسی مردانه است که می‌تواند انسان را آزار دهنده باشد. ویاگرا به عنوان یکی از راه‌حل‌های موثر به کمک می‌آید. این دارو که حاوی سیلدنافیل است، با مهارکردن فسفودی استراز نوع ۵، به حل مشکل افزایش جریان خون به آلت تناسلی کمک می‌کند. اما تنها زمانی که فرد تحت تحریک جنسی قرار گیرد، این دارو می‌تواند اثرگذار باشد. بنابراین، ویاگرا به عنوان یک راه‌حل برای مشکلات اختلال نعوظ جنسی مردانه به کار می‌رود و از اغتشاشات جنسی ناشی از این مشکل جلوگیری می‌کند.

در این مقاله از سایت داروخانه آنلاین بتادارو قصد داریم تا شما را با مشخصات قرص ویاگرا، عوارض و سایر اطلاعاتی که باید درباره آن بدانید، آشنا کنیم.

ویاگرا چیست؟

سیلدنافیل که با نام تجاری ویاگرا (Viagra) فروخته می شود، دارویی است که برای درمان اختلال نعوظ و فشار خون شریانی ریوی استفاده می‌شود. ویاگرا در دوزهای ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم در داروخانه ها موجود است.

جدول مشخصات ویاگرا

عنوان مقدار
نام علمی سیلدنافیل
نام تجاری ویاگرا
فرمول شیمیایی C۲۲H۳۰N۶O۴S
دوزها ۲۵ میلی گرم، ۵۰ میلی گرم، ۱۰۰ میلی گرم
نحوه دریافت دارو دهانی
طریقه مصرف یک عدد در فاصله ۳۰ دقیقه تا ۴ ساعت قبل از رابطه جنسی
مدت اثرگذاری تا ۲ ساعت
کاربرد درمان اختلال نعوظ، بهبود فشار خون در افراد دارای فشار خون پائین
عوارض جانبی سردرد و سرگیجه، کمردرد، گرگرفتگی، سوءهاضمه، ازدست‌دادن ناگهانی بینایی و شنوایی، آلرژی، افت فشار خون، ضربان قلب نامنظم، پریاپیسم
تداخلات داروئی نیترات‌ها، مسدودکننده‌های آلفا، داروهای فشار خون، الکل، داروهایی که بر پروتئین‌های کبد تأثیر می‌گذارند، آب گریپ‌فروت

دوزهای قرص ویاگرا کدام‌اند؟

این قرص در ۳ دوز مختلف تولید و به بازار عرضه شده است. این سه دوز به صورت ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم هستند. قاعدتاً اثر دهی دوز ۱۰۰ میلی‌گرمی از دو دوز دیگر بیشتر است. با این حال، مصرف این دوز تنها برای افرادی توصیه می‌شود که دارای مشکلات شدید نعوظ هستند.

پزشکان و متخصصین مربوطه، معمولاً به بیماران خود دوز ۵۰ میلی‌گرمی را تجویز می‌کنند. لازم است بدانید که مصرف این قرص در هر دوزی که به شما تجویز شده باشد، باید تنها یک بار در روز صورت بگیرد. بدین ترتیب مصرف بیش از یک قرص در روز به دلیل افزایش احتمال بروز عوارض، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

عوارض مصرف قرص ویاگرا
عوارض مصرف قرص ویاگرا

طریقه مصرف قرص ویاگرا چیست؟

یک عدد قرص ویاگرا را ۳۰ دقیقه تا ۴ ساعت قبل از فعالیت جنسی مصرف نمایید. دوز مرسوم ویاگرا ۵۰ میلی‌گرم است و نباید بیش از یکبار در روز مصرف شود. با این حال در صورت صلاحدید پزشک دوز ۲۵ میلی‌گرم یا ۱۰۰ میلی‌گرم نیز قابل استفاده خواهد بود.

مصرف در دوز کمتر از مقدار تجویز شده ممکن است اثر دهی این دارو را کاهش دهد. مصرف با دوز بیشتر نیز با وجود افزایش اثر دهی دارو، خطر بروز عوارض خطرناک مصرف این دارو را بیشتر خواهد کرد. بدین ترتیب به هیچ وجه توصیه نمی‌شود که به صورت خودسرانه دوز مصرفی این دارو را تغییر دهید.

لطفا توجه کنید که برای دریافت بهترین نتیجه از مصرف قرص ویاگرا لازم است خود شما نیز میل جنسی کافی را داشته باشید.

عوارض قرص ویاگرا چیست؟

قرص ویاگرا با تمام اثرات دارویی مثبتی که می‌تواند برای یک فرد با اختلالات نعوظ به همراه داشته باشد، ممکن است فرد را با برخی از عوارض درگیر کند. سازمان غذا و داروی آمریکا، عوارض این قرص را به دو دسته زیر تقسیم‌بندی کرده است:

 • عوارض جانبی خفیف ویاگرا: در حد سطحی خواهند بود و نیازی به اقدام درمانی خاصی ندارند
 • عوارض جانبی شدید ویاگرا: باید جدی گرفته شده و نسبت به رفع آنها اقدام شود

در ادامه به معرفی عوارض خفیف و عوارض شدید مصرف این قرص می‌پردازیم.

عوارض جانبی خفیف مصرف قرص ویاگرا

عوارض جانبی خفیف این قرص می‌تواند شامل سردرد و سرگیجه، کمردرد، گرگرفتگی، سوءهاضمه، تغییرات در بینایی و تاری دید باشد. همچنین ممکن است افراد با علائمی از کهیر، درد عضلانی و حالت تهوع مواجه شوند. لازم است بدانید که اکثر این عوارض ممکن است در طول چند روز یا چند هفته پس از مصرف این قرص از بین بروند‌ و نیازی به اقدام درمانی خاصی ندارند. با این حال، اگر احساس می‌کنید که عوارض در حال شدیدتر شدن هستند، وقت آن است که به یک پزشک مراجعه نمایید.


همچنین بخوانید: عوارض نداشتن رابطه جنسی


عوارض جانبی شدید مصرف ویاگرا

درصد کمی از مصرف‌کنندگان این قرص ممکن است تا با عوارض شدیدتر مصرف این قرص مواجه شوند. باوجوداینکه بروز چنین عوارضی بسیار نادر است، اما در صورت احساس وجود چنین عوارضی، توصیه می‌کنیم تا دراسرع‌وقت به پزشک معالج یا اورژانس مراجعه نمایید. در ادامه به این عوارض اشاره می کنیم.

سردرد

در حالت کلی سردرد، گرگرفتگی و سرگیجه به‌خاطر اثرات دارویی مصرف ویاگرا، یعنی گشاد کردن عروق شما است. البته اثردهی این دارو تنها بر روی آلت تناسلی شما نخواهد بود. به جای آن، این اثر گشادکنندگی عروق بر تمامی عروق بدن شما اعمال خواهد شد. در مطالعات بالینی شروع سردرد پس از مصرف قرص ویاگرا در حد ۱۶ تا ۲۸ درصد بوده است. البته، این امر بستگی به دوز مصرفی دارو نیز داشته است.

توصیه‌ای که پزشکان در این مورد داشته‌اند این است که اگر سردرد را پس از مصرف این قرص تجربه کردید، به‌احتمال‌قوی با کمی تحمل مشکل برطرف می‌شود. با این حال در صورت عدم بهبودی اوضاع، می‌توانید از استامینوفن و یا ایبوپروفن استفاده نمایید‌. در صورت عدم بهبود وضعیت، توصیه می‌شود تا به یک پزشک معالج مراجعه نمایید.

واکنش‌های حساسیت‌زا

قرص ویاگرا همانند بسیاری دیگر از داروها ممکن است در افراد، واکنش‌های آلرژیک را ایجاد نماید. البته بروز چنین واکنش‌هایی بسیار معدود گزارش شده است. به گونه‌ای که بر طبق مطالعات بالینی، میزان شروع واکنش آلرژیک پس از مصرف این دارو کمتر از دو درصد گزارش شده است. از جمله این حساسیت‌ها می‌توان به خارش، گرگرفتگی و بثورات جلدی اشاره نمود. در برخی موارد معدود، ممکن است این واکنش‌ها شدیدتر شوند و علائمی همچون تورم ناحیه دهان، تورم ساخت زیر پوست و برخی مشکلات تنفسی رخ بدهند‌. در صورت احساس وجود چنین عوارضی، توصیه می‌شود تا دراسرع‌وقت به اورژانس مراجعه نمایید.

مشکلات مربوط به فشارخون

مصرف قرص ویاگرا می‌تواند باعث افت فشارخون به صورت موقت بشود. وقوع چنین عوارضی بسیار نادر و در کمتر از دو درصد کل مصرف‌کنندگان این قرص گزارش شده است. افت فشارخون، در صورتی که فاقد بیماری‌های قلبی عروقی هستید، مشکل خاصی را ایجاد نمی‌کند. با این حال اگر از افراد تحت خطر بیماری‌های قلبی عروقی هستید و به طور مثال داروهای یک گروه نیترات را مصرف می‌کنید، مصرف این قرص برای شما ممنوع خواهد بود.

افت فشارخون پس از مصرف قرص ویاگرا می‌تواند باعث سرگیجه در فرد شود؛ خصوصاً اینکه اگر قرص‌های مربوط به درمان فشارخون بالا و یا بزرگی پروستات مصرف می‌کنید. در صورت وجود احساسی از سرگیجگی، توصیه می‌شود در یک جای مناسب دراز بکشید تا این مشکل برطرف شود.

حملات قلبی

مصرف‌کنندگان این قرص ممکن است با خطر حملات قلبی و ضربان نامنظم آن مواجه شوند. این شرایط بیشتر در افرادی رخ می‌دهد که سابقه مشکلات قلبی را داشته‌اند. البته ممکن است که چنین عوارضی در افراد فاقد این مشکلات نیز رخ می‌دهد. در صورتی که بعد از مصرف این قرص، در ناحیه قفسه سینه درد داشتید، بلافاصله فعالیت جنسی خود را متوقف نموده و در صورت تشدید دار شدن علائم، فوراً با اورژانس تماس بگیرید.

پریاپیسم

یکی دیگر از بیماری‌هایی که ممکن است با مصرف قرص ویاگرا رخ بدهد، بیماری پریاپیسم است. تظاهرات این بیماری به صورت نعوظ طولانی‌مدت و بعضاً دردناک است که شرایط بسیار خطرناکی را می‌تواند برای یک فرد به دنبال داشته باشد. فرد مبتلا به بیماری پریاپیسم، در اولویت درمان پزشکی قرار دارد. بدین دلیل که بافت آلت تناسلی فرد مبتلا به این بیماری، ممکن است دچار تخریب جدی شود. ادامه این فرایند ممکن است باعث اختلال نعوظ غیرقابل‌برگشت بشود.

کاهش و یا ازدست‌دادن موقت بینایی و شنوایی

یکی دیگر از عوارض نادر ولی خطرناک مصرف این دارو مربوط به کاهش و یا ازدست‌دادن ناگهانی بینایی و شنوایی است. در صورت احساس چنین عوارضی پس از مصرف این قرص، توصیه می‌کنیم تا دراسرع‌وقت خود را به یک پزشک نشان دهید.

آیا ویاگرا برای اختلال نعوظ مفید است؟

بله. افرادی که دچار مشکل نعوظ هستند، ممکن است پزشک معالج برای درمان اختلال نعوظ در آنها مصرف قرص ویاگرا را تجویز نماید. دوز مصرفی این قرص برای این بیماری، معمولاً یک عدد قرص ۵۰ میلی‌گرمی است. با این حال با توجه به سن و وزن ممکن است این قرص با نمونه ۱۰۰ میلی‌گرمی و یا ۲۵ میلی‌گرمی جایگزین شود.

مصرف قرص سیلدنافیل برای اختلال نعوظ
مصرف قرص ویاگرا برای اختلال نعوظ

اختلالات نعوظ از آن دسته از بیماری‌های جنسی مردانه هستند که افراد مبتلا به آن، توانایی ایجاد و یا ثابت نگه‌داشتن حالت نعوظ را به مدت طولانی ندارند‌. در چنین شرایطی این افراد تحت موارد ناتوانی‌های جنسی قرار می‌گیرند. ایجاد حالت نعوظ به دلیل آزادشدن عضله‌های دیواره عروق آلت تناسلی، پس از موارد تحریک جنسی است. استراحت این عضلات می‌تواند باعث افزایش خون‌رسانی به بافت آلت تناسلی شده و حالت نعوظ ایجاد کند. اگر فرد در نعوظ دچار مشکل، با نظر پزشک می‎‌تواند از قرص نعوظ فوری استفاده نماید.

آیا ویاگرا برای زود انزالی مفید است؟

باوجوداینکه کارایی این دارو برای اختلالات نعوظ به اثبات رسیده است، اما شواهد کافی در مورد اثردهی مصرف ویاگرا در افراد دارای مشکلات زود انزالی وجود ندارد. این قرص توانایی افزایش میل جنسی فرد را نیز ندارد. برای این موضوع می‌توانید از قرص‌ تقویت جنسی مردان استفاده کنید.

با این حال، زودانزالی در رابطه جنسی، مشکل دیگری است که فرد مبتلا باید با درمان‌های دیگری به فکر بهبودش باشد. زیرا کپسول ویاگرا کمکی به وضعیت وی نخواهد کرد. در اینگونه موارد، با نظر پزشک، فرد می‌تواند از قرص تاخیری برای افزایش طول مدت رابطه یا تعداد دفعات نرمال سکس، استفاده نماید.


همچنین بخوانید: عوارض قرص تاخیری


تداخل دارویی ویاگرا

تداخل دارویی ویاگرا
تداخل دارویی ویاگرا

این قرص دارای تداخلات دارویی متنوعی است که در این قسمت به معرفی آنها می‌پردازیم.

 • نیترات‌ها: نیترات‌ها آن دسته از داروها هستند که برای افراد دارای مشکلات قلبی عروقی تجویز می‌شوند. از جمله این داروها می‌توان به نیتروگلیسیرین و ایزوسورباید اشاره نمود. ترکیب این داروها با ویاگرا می‌تواند باعث کاهش خطرناک فشارخون شود. به همین دلیل، مصرف هم‌زمان این داروها مجاز نمی‌باشد.
 • مسدودکننده‌های آلفا: دسته دیگری از داروها که با ویاگرا منع مصرف هم‌زمان دارند، مسدودکننده‌های آلفا هستند. این داروها که معمولاً برای بیماری‌هایی همچون فشارخون بالا و بزرگی خوش‌خیم پروستات تجویز می‌شوند، در صورت مصرف با ویاگرا باعث افت شدید فشارخون می‌شوند. از جمله این داروها می‌توان به تامسولوسین و آلفوزوسین اشاره نمود.
 • داروهای فشارخون: داروهای فشارخون همچون آملودیپین و مسدودکننده‌های مبدل آنژیوتانسین و دیورتیک‌ها نباید با ویاگرا مصرف شوند. زیرا ویاگرا اثر این داروها را مختل خواهد کرد.
 • الکل: مصرف هم‌زمان الکل و ویاگرا باعث ازبین‌رفتن اثرات دارویی این قرص در بهبود اختلالات نعوظ می‌شود. حتی در شرایطی ممکن است باعث وخامت اوضاع بشود. از طرف دیگر مصرف هم‌زمان الکل با ویاگرا باعث سردرد و گرگرفتگی شدید خواهد شد.
 • داروهایی که بر پروتئین‌های کبد تأثیر می‌گذارند: متابولیسم ویاگراتوسط پروتئین‌های کبد شما انجام می‌شود. در چنین شرایطی، برخی از داروها وجود دارند که باعث تحریک بیش از حد این سلول‌ها می‌شوند. از جمله این داروها می‌توان به کتوکونازول، کلاریترومایسین و ریتوناویر اشاره نمود. این داروها باعث افزایش سطح ویاگرا در بدن می‌شوند. در حالی که داروهایی همچون کاربامازپین و ریفامپین باعث کاهش سطوح ویاگرا در بدن و ازبین‌رفتن اثرات آن می‌شوند.
 • آب گریپ‌فروت: آب گریپ‌فروت می‌تواند مشابه داروهای اشاره شده در بخش قلب بر پروتئین‌های کبد تأثیر بگذارد. در عمل مصرف آب گریپ‌فروت باعث می‌شود که سطح ویاگرا در بدن افزایش یابد. این کار باعث افزایش سردرد و سرگیجه در فرد خواهد شد.

موارد منع مصرف ویاگرا

در موارد زیر توصیه می‌شود تا از مصرف این قرص خودداری فرمایید:

 • اگر نسبت به این قرص آلرژی دارید.
 • اگر دارای سابقه زخم معده هستید.
 • اگر از مصرف‌کنندگان قرص‌های قلبی عروقی هستید.
 • اگر به بیماری پیرونی مبتلا هستید.
 • اگر مشکلات قلبی کبدی دارید و یا در گذشته سابقه حملات قلبی و مغزی داشته‌اید.
 • اگر از مبتلایان به بیماری‌های خونی همچون لوسمی، کم‌خونی داسی‌شکل، هموفیلی و یا مولتیپل میلوما (سرطان مغز استخوان) هستید.

بهترین جایگزین ویاگرا کدام است؟

جایگزین های قرص سیلدنافیل
جایگزین های قرص ویاگرا

در صورتی که نسبت به مصرف این دارو حساسیت دارید می‌توانید از جایگزین‌های آن نیز استفاده نمایید. از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تادالافیل (سیالیس)
 • واردنافیل (لویترا)
 • واردنافیل (استاکسین)
 • آوانافیل (استندرا)

سؤالات متداول

قرص ویاگرا برای چیست؟

قرص ویاگرا به برطرف کردن مشکل افرادی که دارای اختلالات نعوظ هستند، کمک می‌کند.

آیا قرص ویاگرا در داروخانه موجود است؟

بله این قرص در داروخانه های کشور موجود است. برای خرید ویاگرا می‌توانید با داشتن نسخه پزشک به داروخانه‌های کشور مراجعه نمایید.

آیا قرص ویاگرا برای زنان مفید است؟

خیر. این دارو در کنار تمام مزایایی که برای مردان دارد، هیچ تأثیری بر روی زنان نخواهد داشت. بانوان باید از قرص افزایش میل زنان استفاده نمایند.

قرص ویاگرا را چند دقیقه قبل از رابطه بخوریم؟

۲۰ دقیقه قبل از شروع رابطه جنسی یک عدد از این قرص را مصرف کنید.

آیا سیلدنافیل خطرناک است؟

به طور کلی خیر. با اینکه ویاگرا ممکن است عوارضی مثل سردرد و افت فشار خون را ایجاد کند اما این عوارض به ندرت اتفاق می افتند.

آیا قرص ویاگرا مرفین دارد؟

خیر ویاگرا فاقد مرفین است.

سیلدنافیل خارجی بهتر است یا ایرانی؟

به طور کلی سیلدنافیل خارجی بهتر است اما قیمت بالاتری نیز دارد و سخت تر هم در داروخانه ها یافت می شود.

اگر دو قرص ویاگرا را با هم مصرف کنیم چه اتفاقی می افتد؟

اگر با مصرف یک قرص ویاگرا تاثیر زیادی را بعد از نیم ساعت احساس نکردید هرگز یک قرص دیگر را بدون مشورت پزشک مصرف نکنید. این کار ریسک مواجه شدن با عوارضی مثل سردرد شدید و افت فشار خون را افزایش می دهد.

جمع‌بندی

در این مقاله شما را با قرص ویاگرا و تمام اطلاعاتی که درباره آن لازم بود بدانید آشنا کردیم. متوجه شدید که برای این قرص، دوزهای مختلفی وجود داشته و مصرف آن باید بادقت صورت بگیرد. همچنین، ممکن است فرد را مبتلا به برخی عوارض جانبی کند که در صورت شدید بودن آنها، باید در مصرف این دارو بازنگری کنیم. در صورتی که هر یک از دارو‌های اشاره شده در بخش مربوطه را مصرف می‌کنید، حتماً پزشک خود را در این باره مطلع سازید.

منابع

https://www.medicalnewstoday.com/articles/viagra#about

https://www.goodrx.com/sildenafil/interactions

https://www.medicalnewstoday.com/articles/alternatives-to-viagra#about-viagra

https://www.nhs.uk/medicines/sildenafil-viagra/who-can-and-cannot-take-sildenafil/

دکتر بیوک لاهیجانی افخم

دکتر بیوک لاهیجانی افخم (به انگلیسی: Buyuk Lahijani Afkham) متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۴۳ در تبریز هستند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد داروسازی خود را از دانشگاه غازی (Gazi University) ترکیه دریافت کرده‌اند و مقالات متعددی را نیز در ژورنال های معتبر به چاپ رسانده‌اند. دکتر بیوک لاهیجانی افخم در سال ۱۳۹۷ داروخانه آنلاین بتادارو (Betadarou) را در شهر تبریز تاسیس کردند. بتادارو دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو است و به انتخاب بسیاری از شرکت های داروسازی جزو داروخانه های برتر استان آذربایجان شرقی قرار دارد. شماره نظام پزشکی: 9205 | آدرس: تبریز، خیابان ارک جدید، داروخانه افخم

نوشته های مشابه

‫۲۹ نظرها

  1. با سلام
   به طور کلی این قرص عوارض جدی ندارد. عوارض ذکر شده در این مقاله در تعداد کمی از افراد ممکن است بروز کند.

 1. سلام
  بنده ۳۸ سال سن دارم و بعد از مصرف ویاگرا صورتم تقریباً کم قرمز شده و احساس داغی در صورت دارم و لپهام تپل تر شده بصورتی که انگار کمی چاق شده باشم. کمی هم اجسام رو روشن تر میبینم. خواستم ببینم مشکلی هست؟
  متشکرم

 2. سلام آقای دکتر خسته نباشید
  من از این قرص ها استفاده میکنم ولی سردرد میگیرم. برای سردردم چکار کنم؟
  هم سیلدنافیل – سیلدآپ
  ممنون از لطفتون🙏🏻

 3. سلام
  من نصف این قرص رو برای رابطه جنسی استفاده میکنم. خیلی خوب عمل میکنه. فقط میخوام بدونم هفته ای یکبار مصرف کردن این قرص باعث نمیشه که دیگه بدون مصرف قرص نتونم رابطه جنسی برقرار کنم؟

 4. سلام وقت بخیر. اگر در روز چند بار رابطه جنسی داشته باشیم، قبل از هر رابطه می تونیم یه قرص ویاگرا بخوریم؟

 5. سلام آقای دکتر. می خواستم بپرسم که قرص ویاگرا رو چند ساعت قبل از رابطه بخوریم تا بهترین تاثیر رو داشته باشه؟

 6. عوارض قرص ویاگرا ممکن است شامل سردرد، احساس گرمی، افزایش ضربان قلب و تغییرات در دید باشند. عوارض کمتر متداول شامل تهوع، استفراغ، افت فشار خون و تغییرات در دید نادرتر هستند. به طور کلی پیشنهاد میشه همیشه قبل از مصرف ویاگرا با پزشک مشورت کنید.

 7. به عنوان یک دکتر در پاسخ به سوال «ویاگرا چیست؟» باید بگم که ویاگرا یک داروی تجویزی است که برای افزایش توانایی جنسی مردان با مشکلات ارتباطی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو با افزایش جریان خون به ناحیه آلت تناسلی مردان کمک می‌کند و توسط پزشک تجویز می‌شود.

 8. ویاگرا یک داروی بسیار موثر و کارآمد برای مشکلات ارتباطی مردانه است. این دارو به من کمک زیادی کرده تا مشکلات ناتوانی جنسی خود را حل کنم و از لحاظ جسمی و روحی خیلی بهبود یافته‌ام. از آنجایی که مشکلات ارتباطی جنسی می‌توانند بر روی روابط عاطفی تاثیر منفی بگذارند، ویاگرا واقعا برای من کمک کننده بوده. ولی سوالی که دارم اینه که مصرف مداوم ویاگرا برای مدت طولانی باعث وابستگی به این دارو می‌شه؟

  1. مصرف مداوم ویاگرا به طور عمومی با وابستگی فیزیکی همراه نمی‌شود. اگر نیاز به مصرف مداوم دارید، همچنان باید تحت نظر پزشک باشید و او مشورت‌های لازم را ارائه خواهد داد.

  1. قرص سیالیس، همچنین به نام تادالافیل شناخته می‌شود، قوی‌تر و مؤثرتر از ویاگرا است. این قرص می‌تواند بهتر در مشکلات جنسی کمک کند، عملکرد نعوظ را بهبود دهد و باعث تأخیر در انزالی شود. بهترین زمان برای مصرف آن حداقل نیم ساعت قبل از رابطه جنسی است.

 9. من مردی ۴۵ ساله هستم و مدتی است که دچار اختلال نعوظ شدم. برای درمان این مشکل، قرص ویاگرا رو شروع کردم. می‌خواستم بدونم که قرص ویاگرا می‌تونه عوارض جانبی طولانی مدت داشته باشه؟

  1. سلام دوست عزیز،
   قرص ویاگرا یک داروی موثر برای درمان اختلال نعوظ است. اما مانند هر داروی دیگری، ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشد. عوارض جانبی معمول ویاگرا عبارتند از:
   سردرد، سرگیجه، تاری دید، احتقان بینی، سوزش سر دل
   این عوارض معمولاً خفیف هستند و پس از چند ساعت از بین می‌روند. اما در برخی موارد، ممکن است عوارض جانبی جدی‌تری نیز رخ دهد. عوارض جانبی جدی ویاگرا عبارتند از:
   کاهش فشار خون، حمله قلبی، سکته مغزی، خونریزی در چشم
   اگر هر یک از این عوارض جانبی را تجربه کردید، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

 10. سلام آقای دکتر، من مردی ۴۵ ساله هستم و به تازگی برای درمان اختلال نعوظ، قرص ویاگرا تجویز شده است. می‌خواستم بدانم که عوارض جانبی این دارو چیست و در صورت بروز آن‌ها، چه باید کرد؟

  1. سلام دوست عزیز، عوارض جانبی قرص ویاگرا معمولاً خفیف هستند و طی چند ساعت پس از مصرف از بین می‌روند. شایع‌ترین عوارض جانبی ویاگرا عبارتند از:
   سردرد، گرگرفتگی، سوء هاضمه، تغییر در بینایی (تاری دید و حساسیت به نور)، گرفتگی بینی، کمردرد، درد عضلانی، حالت تهوع، سرگیجه و کهیر

   در موارد نادر، ویاگرا می‌تواند باعث عوارض جانبی جدی‌تری شود، از جمله کاهش فشار خون، مشکلات قلبی و سکته مغزی
   اگر هر یک از این عوارض را تجربه کردید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید.

 11. من مردی ۴۵ ساله هستم و مدتی است که از اختلال نعوظ رنج می‌برم. مدتیه که قرص ویاگرا را امتحان کرده‌ام و متوجه شده‌ام که برای من موثر است. با این حال، من نگران عوارض جانبی این قرص هستم. آیا عوارض جانبی ویاگرا جدی هستند؟

  1. سلام دوست عزیز، ویاگرا یک داروی موثر برای درمان اختلال نعوظ است، اما مانند هر داروی دیگری، عوارض جانبی احتمالی دارد. شایع‌ترین عوارض جانبی ویاگرا عبارتند از سردرد، گرگرفتگی، سوءهاضمه، گرفتگی بینی و اختلالات بینایی، از جمله نور ریزی و تاری دید. این عوارض جانبی معمولاً خفیف هستند و طی چند ساعت یا چند روز از بین می‌روند.

  1. با سلام
   ویاگرا اثرگذاری سریع و مکمل اثرگذاری طولانی مدت دارد. اگر به دنبال افزایش نعوظ سریع نیستید بهتر است از مکمل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا