زیبایی و بهداشت فردی

قرص هیرویت چیست: فواید، عوارض و ترکیبات هیرویت

بیشتر خانم‌ها با مشکل ریزش موها روبه‌رو هستند که علل آن متنوعی مثل عوامل هورمونی، کمبود ویتامین‌ها، تنش‌های روانی و محصولات ناسازگار با موها می‌توانند باشند. این مشکل می‌تواند جذابیت شخصی را تحت تاثیر قرار دهد. این مقاله توسط داروخانه اینترنتی بتادارو تهیه شده و محصولاتی مانند قرص هیرویت (Hairvit) که به عنوان راهکارهای موثر برای این مشکل معرفی می‌شوند، مورد بررسی قرار می‌دهد.

قرص هیرویت (hair vit) چیست؟

قرص هیرویت یک مولتی ویتامین مینرال است که نه تنها به سلامت و استحکام مو، ناخن، ابرو و ریش آقایان کمک می کند بلکه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن نیز می شود. این محصول تحت لیسانس انگلستان در ایران تولید می گردد و جزو پرفروش ترین مکمل های پوست، مو و ناخن به حساب می آید.

همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، عوامل مختلفی از جمله مشکلات و کمبودهای تغذیه ای می تواند موجب ریزش مو شده و این ریزش مو بسته به شدت و ضعف این کمبودها متغیر خواهد بود.

همچنین در برخی شرایط خاص مانند دوران بارداری و یا ابتلا به بیماری های خاص، نیاز بدن به دریافت ریز مغذی ها بیشتر می شود. به همین دلیل ضروری است تا همیشه افراد از طریق پیروی از یک رژیم غذایی مناسب نیاز بدن خود به انواع ویتامین ها و مواد معدنی را تامین نمایند.

قرص هیرویت چیست
قرص هیرویت چیست؟

اما در برخی از موارد، رژیم غذایی روزانه فرد نمی تواند به خوبی و به صورت کامل پاسخگو و تامین کننده نیاز بدن او بوده و همین موضوع منجر به بروز مشکلاتی از قبیل ریزش مو خواهد شد. در چنین شرایطی، می توان به کمک مکمل های دارویی تخصصی برای درمان ریزش مو و از طریق تامین ترکیبات مورد نیاز برای رشد بیشتر موها و حفظ موهای موجود سبب قطع ریزش آن ها شد. این کپسول نیز محصولی است که با توجه به همین نیاز فرموله شده است و به دلیل دارا بودن تمامی ترکیبات غذایی مورد نیاز موها می تواند موجب متوقف شدن دائمی ریزش موها که به دلیل فقر غذایی ایجاد شده است شود.

قیمت قرص هیرویت

ترکیبات هیرویت چیست؟

به طور کلی، ویتامین های خانواده B را ویتامین تخصصی پوست، مو و ناخن می دانند که دریافت روزانه آن ها می تواند موجب افزایش زیبایی و سلامت این اندام ها شود.

با این حال، زمانی که این ویتامین ها در کنار برخی مواد معدنی و ترکیبات غذایی سودمند دیگری قرار گیرند اثر بخشی بیشتری داشته و می توانند به صورت موثرتری علاوه بر متوقف کردن ریزش مو، موجب ضخیم تر شدن تار موها، پیشگیری از موخوره و افزایش درخشش موها شوند.

در ادامه بررسی می کنیم که ترکیبات قرص هیرویت چیست (قرص هرویت) و ویتامین های موجود در آن کدام است.

کپسول هرویت
ترکیبات قرص هیرویت چیست

این محصول دارای ویتامین ها و مواد معدنی زیر با اثرات بیان شده می باشد:

 • زینک: موثر در رشد موها
 • کولین: افزایش دهنده سلامت و زیبایی موها
 • فسفولیپید لسیتین: تقویت کننده فولیکول‌های مو
 • ویتامین B1، B2 و B3: افزایش دهنده میزان و سرعت رشد موها
 • ویتامین B7 یا بیوتین: افزایش دهنده تولید کراتین در موها، موثر در رشد بیشتر و سریعتر مو
 • ویتامین B12: موثر در تولید گلبول‌های قرمز و در نتیجه اثرگذار در فرایند اکسیژن رسانی به فولیکول‌های مو
 • فسفر و کلسیم: از ترکیبات ضروری برای ساخت کراتین و موثر در افزایش درخشش، سلامت و استقامت موها 
 • آهن و منگنز: افزایش دهنده گردش خون در فولیکول‌های مو و پوست سر و در نتیجه اثرگذار در رشد بهتر موها و پیشگیری از ریزش آن
 • ویتامین B5 یا پانتوتنیک اسید: موثر در تولید برخی از هورمون ها و کلسترول خوب (HDL) و در نتیجه موثر در سلامت عمومی موها

در کنار ویتامین های موجود در hair vit قرص، این محصول دارای ترکیبات دیگری از جمله اسید فولیک، ال-سیستئین هیدروکلراید، روغن سویا، سولفات آهن، عصاره مخمر، ژلاتین و روغن نخل نیز می باشد که هر یک از این مواد به نوبه خود در کاهش و یا متوقف شدن ریزش موها و کمک به رشد بهتر آن اثرگذار هستند.

فواید و خواص قرص هیرویت چیست؟

کپسول hair vit
فواید و خواص کپسول هیرویت

همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، ویتامین ها و مواد معدنی به کار رفته در قرص هرویت به صورت تخصصی بر روی موها اثر گذاشته و به این دلیل می توانند ریزش موی ایجاد شده در اثر فقر غذایی و کمبود ریزمغذی ها را به صورت کامل متوقف نماید.

به طور کلی در پاسخ به اینکه خواص و فواید قرص هیرویت چیست میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش شکنندگی موها
 • کمک به قوی و ضخیم شدن موها
 • محافظت از مو و پوست سر در برابر آلاینده‌های مختلف
 • افزایش رشد ریش در آقایان و یا پیشگیری از کم پشتی ریش
 • تقویت فولیکول های مو و افزایش خون و اکسیژن رسانی به آن ها
 • جوان سازی پوست سر و پیشگیری از بروز برخی مشکلات مرتبط با آن
 • بهبود رنگ طبیعی موها و نیز افزایش درخشندگی، لطافت و زیبایی آن
 • تقویت سیستم ایمنی بدن به واسطه دارا بودن ویتامین های خانواده ب
 • تولید کراتین مورد نیاز برای حفظ بافت طبیعی موها و پیشگیری از ایجاد موخوره
 • تنظیم سطح کلسترول و هورمون های موثر در پرپشت شدن موها (به واسطه وجود ویتامین ب۵)
 • تحریک فولیکول های مو برای رویش مجدد مو (مناسب برای زمانی که فرد عمل کاشت مو داشته است و یا موهای وی به صورت ژنتیکی کم پشت است)

ضمنا در مواردی که آقایان با ریزش موی ریش مواجه هستند و این موضوع علل تغذیه ای دارد (کمبود ویتامین ها و مواد معدنی) بهره مندی از کپسول هیرویت می تواند در رفع این مشکل موثر باشد.

البته توجه نمایید که اگر ریزش ریش در آقایان به علت ابتلا به بیماری هایی مانند آلوپسی باربا (نوعی بیماری خود ایمنی) بوده و یا به دلیل مشکلات هورمونی می باشد، استفاده از این قرص تاثیری در توقف ریزش موهای ریش نخواهد داشت.

همچنین به نقل از سایت Victoria Health:

کپسول Hair-vit حاوی ال سیستئین و متیونین است که به تولید کراتین کمک می کند. کراتین یک پروتئین طبیعی است که به موها قدرت و درخشندگی می دهد. روی به رشد و ترمیم مو کمک می کند و همچنین تولید روغن در اطراف فولیکول های مو را تنظیم می کند و درخشش و درخشش موهای سالم را به همراه دارد.

متن اصلی:

Hair-vit® capsules contain L-Cysteine and Methionine that assist in the production of Keratin. Keratin is a natural protein than gives hair its strength and shine. Zinc helps promote hair growth and repair as well as regulates the production of oil around the hair follicles providing the shine and glow of healthy hair.

آیا قرص هیرویت باعث رویش مجدد مو میشود؟ آیا رشد مجدد مو جزو خواص و فواید قرص هیرویت است؟

فرمولاسیون این مکمل به گونه ای است که تقریبا هر آنچه برای داشتن موهایی زیبا و سالم به آن نیاز دارید را تامین خواهد نمود. این اجزای تشکیل دهنده ویژه که می توانند در تحریک شدن فولیکول های مو نیز نقش داشته باشند، زمینه رشد تارهای مو جدید را نیز فراهم نموده و به این ترتیب از خواص کپسول هیرویت اثرگذاری آن در رویش مجدد موها خواهد بود.

قرص hair vit برای چیست
آیا رشد مجدد مو جزو خواص و فواید قرص هیرویت است؟

با توجه به این نکته، بسیاری از افرادی که عمل کاشت مو انجام داده اند به توصیه پزشک معالج خود از این محصول استفاده می نمایید تا میزان اثرگذاری عمل جراحی صورت گرفته را افزایش دهند.

با این حال در صورتی که شما نیز قبلا عمل کاشت مو انجام داده اید و یا قصد دارید در آینده تحت این روش درمانی قرار بگیرید، لازم است تا حتما پیش از بهره گیری از این مکمل با پزشک معالج خود مشورت نموده و تنها در صورت صلاحدید او اقدام به استفاده از این مکمل دارویی نمایید.

مدت زمان استفاده از این مکمل چقدر است؟

کمبود مواد مغذی مورد نیاز بدن مشکلی نیست که در اثر یک روز یا یک هفته ایجاد شده باشد. بنابراین ریزش موها که علت تغذیه ای دارد نیز با استفاده کوتاه مدت مکمل های دارویی به صورت کامل درمان نخواهد شد.

البته هرچند بر اساس نظرات برخی از افراد، در مدت چند هفته پس از شروع به بهره گیری از قرص هیویت میزان ریزش موی آن ها کمتر شده است، ولی اگر مایل به دریافت نتیجه ای مطلوب از این محصول و توقف کامل ریزش موهای خود هستید باید یک دوره درمانی بسته به نیاز بدن خود و کمبودهایی که دارید را طی نمایید.

توصیه ما این است که مدت زمان بهره گیری از کپسول هیرویت و دوز روزانه آن توسط پزشک معالج تان و پس از بررسی دقیق وضعیت کمبود مواد مغذی در بدنتان مشخص شود. با این حال به عنوان یک توصیه عمومی می توانید ابتدا یک دوره ۳ ماهه به مصرف کپسول پرداخته سپس، ۱ الی ۲ هفته استفادهاز دارو را متوقف کرده و به بدن خود استراحت دهید و مجدد برای ۲ الی ۳ ماه دیگر به انداختن این محصول ادامه دهید.

در صورتی که پس از گذشت این مدت زمان، همچنان با مشکل ریزش مو مواجه بودید با مراجعه به پزشک علت ادامه دار بودن ریزش موهایتان را بررسی کرده و در صورتی که ریزش موهایتان متوقف شده است نیز در خصوص نحوه ادامه مصرف دارو یا قطع آن با پزشک مشورت نمایید.

نحوه مصرف قرص هیرویت چیست؟

فرقی نمی کند قصد بهره گیری از این قرص را دارید یا هر نوع مکمل دارویی دیگری که برای مو وجود دارد. آن چیزی که بر اساس مطالعات صورت گرفته مشخص شده است بیان می کند که بهترین زمان خوردن هیرویت صبح ها به صورت ناشتا، ۳۰ دقیقه پیش از صرف وعده غذایی صبحانه است.

ترکیبات قرص هیرویت
شیوه مصرف قرص هیرویت چیست؟

البته توجه نمایید که این کپسول را نیز باید مانند هر مکمل دارویی دیگری به همراه مقدار فراوانی آب استفاده کنید تا میزان اثر گذاری محصول و جذب مواد موثره به کار رفته در دارو افزایش یابد. زیرا کمبود آب و در نتیجه آن غلیظ‌تر شدن خون می تواند یکی از عواملی باشد که در ریزش موها نقش داشته باشد.

ضمنا اگر دارای مشکلات گوارشی هستید و یا کپسول hair vit منجر به بروز مشکلاتی برای شما می شود، می توانید این محصول را به همراه وعده غذایی خود (صبحانه) استفاده نمایید.

معایب و عوارض قرص هیرویت (hair vit) چیست؟

هرچند این مکمل پوست، مو و ناخن به دلیل تامین نیاز روزانه بدن به برخی از ویتامین ها و مواد معدنی موجب رفع فقر این ترکیبات و برطرف شدن مشکلات ناشی از آن ها می شود، با این حال عوارض قرص هیرویت در صورت مصرف بیش از دوز مجاز می تواند اتفاق بیفتد. به همین دلیل ضروری است تا ابتدا با این تاثرات نامناسب که ممکن است در اثر آن بروز پیدا کند آشنا شوید.

از جمله اثرات معایب و عوارض قرص hair vit که در اثر خوردن بیش از حد آن بروز پیدا می کند می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • ایجاد مسمومیت در اثر دریافت بیش از حد ویتامین ها و مواد معدنی به ویژه زینک: زینک به عنوان یک ماده معدنی امکان ذخیره شدن در بدن را دارد و به همین دلیل دریافت بیش از حد آن می تواند موجب تجمع بیش از حد زینک در بدن ونهایتا بروز مسمومیت شود. از جمله علائمی که در اثر مسمومیت ناشی از زینک بروز پیدا می کند کاهش سطح کلسترول خوب (HDL)، تهوع و استفراغ، سردرد، از دست دادن اشتها، کاهش عملکرد سیستم ایمنی، اسهال و گرفتگی شکمی می باشد.
 • حساسیت در اثر ترکیبات به کار رفته در محصول: هر چند تاکنون گزارش خاصی در خصوص بروز حساسیت در اثر این محصول گزارش نشده است، با این حال ممکن است این مکمل دارویی در افرادی که نسبت به روغن نارگیل، روغن سویا، روغن نخل و یا موم زرد حساسیت دارند موجب بروز مشکلاتی شود.
 • وارد شدن آسیب به اندام های داخلی بدن در اثر مصرف بیش از حد آهن: در صورتی که قصد بهره مندی از این قرص را دارید باید در خصوص استفاده از سایر مکمل های دارویی به ویژه آن دسته که دارای دوز بالایی از آهن هستند احتیاط کنید. دریافت بیش از حد آهن می تواند موجب وارد شدن آسیب های جدی به مغز، کبد و یا حتی بروز سرطان شود.

تداخلات دارویی کپسول هیرویت چیست؟

استفاده همزمان از این محصول با داروهایی از جمله آلوپورینول، تتراسیکلین ها، فلوروکینولون‌ها، کینیدین، دیگوکسین و فنوتیازین‌ها موجب بروز تداخلات دارویی شده و لازم است تا بر اساس نظر پزشک فاصله زمانی مناسبی میان آن ها تعیین شود.

آخرین نکته در خصوص عوارض قرص هیرویت (hair vit)، تغییر رنگ در ادرار است که تنها در برخی از افراد بروز پیدا می کند و به دلیل دریافت دوز اضافی از برخی ویتامین هاست.

نکته: به دلیل فرمولاسیون خاص محصول، استفاده از آن برای مبتلایان به سلیاک و عدم تحمل لاکتوز بدون مشکل می باشد.

آیا قرص هیرویت چاق کننده است؟

hair vit
چاقی از عوارض هیرویت است؟

با یک جستجوی ساده در اینترنت متوجه خواهید شد که یکی از مهم ترین سوالاتی که در خصوص عوارض و معایب قرص هیرویت مطرح است این است که  آیا قرص hair vit چاق کننده است یا خیر. در پاسخ به این سوال می توانیم به بررسی اثرات هر یک از ترکیبات قرص هیرویت بپردازیم:

اثرات ویتامین های گروه B بر روی چاقی

تمامی ویتامین های گروه ب در فرایند سوخت و ساز بدن نقش داشته و موجب تامین انرژی مورد نیاز بدن می شوند. در میان این ویتامین ها، تیامین یا همان ویتامین ب۱ نقش بیشتری در اشتهای فرد داشته و مستقیما میزان تمایل او به خوردن مواد غذایی را تعیین می کند.

به همین دلیل اگر فردی با کمبود ویتامین های خانواده ب به خصوص تیامین مواجه باشد، در اثر استفاده از مکمل hair vit با افزایش اشتها روبرو خواهد شد.

البته این افزایش اشتها اگر کنترل شود و فرد کالری بسیاری بیشتری نسبت به آنچه نیاز دارد دریافت نکند افزایش وزن رخ داده محسوس نبوده و می توان از آن چشم پوشی کرد. بنابراین نمیتوان لزوما وجود ویتامین های گروه B را در این مکمل جزو معایب و عوارض قرص hair vit دانست.

اثرات زینک بر روی چاقی

تاثیر وجود زینک در کپسول هیرویت چیست؟ زینک، که در کپسول زینک پلاس هم وجود دارد، از جمله ترکیباتی است که بسیاری از افراد با کمبود آن مواجه بوده و لازم است تا از طریق مصرف مکمل های دارویی تامین شود. این ماده معدنی مانند ویتامین های گروه ب در فرایندهای متابولیسم و گوارش نقش داشته و می تواند موجب افزایش اشتها شود.

اثرات مخمر بر روی چاقی

مخمرها حاوی ویتامینهای گروه ب هستند و همانطور که بیان شد این ویتامین ها می توانند اشتهای فرد و تمایل او به خوردن مواد غذایی را افزایش دهند. با این حال میزان مخمر موجود در کپسول هیر ویت در حدی نیست که موجب پرخوری و چاقی فرد به عنوان یکی از عوارض قرص هیرویت شود.

بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت که گرچه ۳ جزء اصلی این قرص به صورت مستقیم بر میزان اشتهای فرد تاثیر می گذارند، با این حال اگر خریداران این مکمل دارویی بتوانند این اشتهای کاذب را کنترل نمایند با چاقی محسوسی مواجه نمی شوند.

آیا قرص هیرویت باعث جوش میشود؟

قرص Hairvit حاوی بیوتین است و برخی افراد معتقدند بیوتین باعث ایجاد جوش می شود. با این حال شواهد بسیار کمی وجود دارد که این ادعا را ثبت کند. از طرفی زینک موجود در این قرص خاصیت ضد التهاب دارد و به رفع جوش کمک می کند.

پاسخ به برخی ابهامات در مورد کپسول هیرویت

ترکیبات هیرویت
سوالات متداول در مورد قرص hair vit

تا این قسمت از مقاله سعی کردیم شرح دهیم که قرص هیرویت چیست و ترکیبات آن شامل چه ریزمغذی هایی است و نیز چه اثرات مثبت و منفی دارد. در ادامه به تعدادی از پرتکرارترین سوالاتی که در خصوص این محصول پرسیده می شود پاسخ می دهیم.

هیرویت یا پرفکتیل؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در هنگام تهیه مکمل های دارویی با آن مواجه هستند این است که تعدد محصولات در یک زمینه خاص موجب سخت شدن انتخاب برای آن ها می شود. در خصوص این مکمل نیز همواره این سوال مطرح بوده است هیرویت یا پرفکتیل، کدامیک می تواند برای مهار ریزش مو موثر باشد.

در این خصوص باید توجه نمایید که قرص hair vit به صورت کامل و تخصصی برای درمان ریزش موی ناشی از فقر مواد غذایی تولید شده است و این در حالی است که پرفکتیل حالت عمومی تر داشته و به جز مو می تواند بر روی پوست و ناخن ها نیز اثر داشته باشد. بنابراین اگر مشکلاتتان فقط ریزش مو است، کپسول همین محصول انتخاب بهتری برای شما خواهد بود.

با این حال اگر ریزش زیادی در موهای خود ندارید و فقط برای تقویت مو و در کنار آن افزایش سلامت پوست و ناخن هایتان قصد بهره گیری از محصولی را دارید، می توانید قرص پرفکتیل را انتخاب کنید.

هیرویت یا هیربرست؟

هیربرست یکی دیگر از رقبای سرسخت این محصول بوده و همیشه برای افرادی که قصد تهیه مکملی برای تقویت مو را دارند این سوال که هیرویت یا هیربرست کدام بهتر است، مطرح است.

اگر بخواهیم به صورت کلی این دو محصول را بر اساس مواد موثره به کار رفته در آن ها مقایسه کنیم باید بیان کنیم که فرق خاصی میان دوز ترکیبات موجود در این دو محصول وجود ندارد و هر دو آن ها می توانند نیاز روزانه شما به برخی از ویتامین ها و مواد معدنی را برطرف نمانید. با این حال توصیه می شود که برای استفاده از این مکمل، روزانه ۱ عدد و برای هیربرست روزانه ۲ عدد از قرص ها را استفاده نمایید.

ضمنا کپسول هیربرست در مقایسه با این کپسول تعرفه بالاتری دارد و باید در هنگام تصمیم گیری به این نکته توجه کنید. همچنین به دلیل اینکه ترکیبات موجود در هیربرست علاوه بر مو بر روی پوست نیز موثر است، شرکت سازنده این محصول ادعا دارد که با استفاده از آن شاهد هیدراته و شادابتر شدن پوست و در عین حال رشد بهتر و بیشتر موهای خود خواهید بود.

قیمت قرص hair vit

آیا هیرویت ریکال شده است؟

مدتی است بسیاری از افراد می پرسند که آیا هیرویت ریکال شده یا خیر.

اصلا اینطور نیست. در خرداد ماه ۱۴۰۱ خبری مبنی بر ریکال شدن ۱۱ مورد از محصولات شرکت او پی دی فارما منتشر شد. با این حال در لیست ارائه شده توسط سازمان غذا و دارو نام کپسول Hairvit به چشم نمی خورد. به همین دلیل شما می توانید با خیال آسوده از این قرص استفاده کنید.

لیست کامل ۱۱ محصول ریکال شده شرکت او پی دی فارما به شرح زیر است:

ردیف نام نمونه شکل دارویی بسته بندی سری ساخت
۱ Omega ۳ (۱۲۵۰ mg)OPD pharma کپسول ژلاتینی نرم/بلیستر ۲۴۳۵۰۰۳
۲ Omega ۳ (۱۲۵۰ mg) OPD pharma کپسول ژلاتینی نرم/بلیستر ۱۴۳۵۰۰۲
۳ Vitamin D۳     OPD pharma قرص/قوطی پلاستیکی ۲۷۸۷۰۰۱
۴ Vitamin D۳     OPD pharma قرص/قوطی پلاستیکی ۲۷۸۷۰۰۴
۵ Vitamin D۳    OPD pharma قرص/قوطی پلاستیکی ۲۶۵۸۰۰۴
۶ Vitamin D۳    OPD pharma قرص/قوطی پلاستیکی ۲۶۵۸۰۰۵
۷ Vitamin D۳   OPD pharma قرص/قوطی پلاستیکی ۲۶۵۸۰۰۶
۸ Vitamin D۳   OPD pharma پرل ژلاتینی/قوطی پلاستیکی ۱۰۳۶۵۲۰۵۴
۹ Vitamin D۳    OPD pharma پرل ژلاتینی/قوطی پلاستیکی ۲۰۳۶۵۲۰۵۲
۱۰ Omega ۳ (۱۰۰۰ mg)  OPD pharma قرص/قوطی پلاستیکی ۱۲۱۷۰۰۷
۱۱ Omega ۳ (۱۰۰۰ mg)  OPD pharma قرص/قوطی پلاستیکی ۱۲۱۷۰۰۹

نظرات در مورد این کپسول

در این مقاله توضیح دادیم که قرص هیرویت چیست و فواید، عوارض و ترکیبات کپسول هیرویت (hair vit) کدام است. همچنین در مورد ویتامین های موجود در این مکمل توضیح دادیم و اثر هر یک را بر ریزش مو شرح دادیم.

اگر شما هم جزو افرادی هستید که همیشه قبل از تهیه هر محصولی نظرات افرادی که قبلا از آن محصول استفاده کرده‌اند را می خوانید، در بخش نظرات صفحه محصول که لینک آن در پایین قرار داده شده است می توانید نتیجه بهره گیری از این کپسول توسط سایرین را مطالعه کنید.

خواص هیرویت
نظرات در مورد کپسول hair vit

اگر هم پس از بررسی این کپسول تجربه  خود را در این بخش با دیگران به اشتراک بگذارید، نظر شما مطمئنا کمک کننده دیگران برای تصمیم گیری بهتری خواهد بود.

سوالات متداول

آیا واقعا قرص هیرویت برای کاهش ریزش مو موثر است؟

بله. این قرص با دارا بودن ترکیباتی نظیر بیوتین، زینک و انواع ویتامین ها به تقویت موهای شما کمک می کند و از ریزش آنها جلوگیری می نماید.

هیرویت یا بیوتین؟ کدام بهتر است؟

هیرویت علاوه بر اینکه دارای بیوتین است، ترکیباتی دیگری نظیر انواع ویتامین B و زینک هم دارد. با این حال توصیه می شود تا درکنار هیرویت از قرص بیوتین هم استفاده کنید تا دوز بالاتری از آنرا دریافت کنید.

آیا قرص هیرویت برای پوست صورت خوب است؟

شاید با شنیدن نام هیرویت تصور کنید که این قرص فقط برای مو مفید است اما اینطور نیست. علاوه بر مو، تاثیر قرص هیرویت بر پوست صورت هم بسیار مفید است.

آیا مصرف قرص هیرویت در شب ضرر دارد؟

خیر. مصرف این قرص یک ساعت پیش از خواب مشکلی ندارد.

دکتر بیوک لاهیجانی افخم

دکتر بیوک لاهیجانی افخم (به انگلیسی: Buyuk Lahijani Afkham) متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۴۳ در تبریز هستند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد داروسازی خود را از دانشگاه غازی (Gazi University) ترکیه دریافت کرده‌اند و مقالات متعددی را نیز در ژورنال های معتبر به چاپ رسانده‌اند. دکتر بیوک لاهیجانی افخم در سال ۱۳۹۷ داروخانه آنلاین بتادارو (Betadarou) را در شهر تبریز تاسیس کردند. بتادارو دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو است و به انتخاب بسیاری از شرکت های داروسازی جزو داروخانه های برتر استان آذربایجان شرقی قرار دارد. شماره نظام پزشکی: 9205 | آدرس: تبریز، خیابان ارک جدید، داروخانه افخم

نوشته های مشابه

‫۲۲۶ نظرها

 1. من قرص هیرویت رو استفاده کردم. ۳ ماه عالی اثر کرد اما وزنم خیلی بالا رفت، پوست صورتم خیلی خوب شد، ریزش موهام خیلی کم شد و ناخن هام هم رشد زیادی داشت. میخواستم بپرسم تا چه زمانی باید استفاده کرد از این قرص؟ الان قرص ایرانی اش رو هم به اسم ویتاهیر موجود دارن.

  1. با سلام
   می توانید تا زمانی که به نتیجه مطلوب نرسیده اید تحت نظارت پزشک از این قرص استفاده کنید.

   1. سلام. من ۱۸ سال دارم و موهام فره ولی ریزشش کمه. اگه این قرص رو مصرف کنم امکان داره باعث ریزش بیشتر بشه؟

  2. سلام. موهاتون کم پشت یا نازک شده بود ک با مصرف این قرصا موهاتون ضخیم و پر پشت بشه؟ میشه لطفا راهنماییم کنید و جواب بدید؟

  1. با سلام
   تا زمانی که به نتیجه دلخواه خود نرسیده اید می توانید زیر نظر پزشک از این قرص استفاده کنید.

    1. همواره بهتر است پیش از مصرف یک محصول با پزشک خود مشورت کنید. با این حال مصرف یک مکمل مانند هیرویت بدون تجویز پزشک هم بلامانع است.

 2. سلام وقت بخیر. من ۱۴ سالمه و مدتی هست که ریزش موی شدید گرفتم و حتی ابرو هامم داره می‌ریزه. میخواستم ببینم آیا این قرص می‌تونه درمان کنه؟

  1. با سلام
   در صورتی که ریزش موی شما به علت کمبود ویتامین ها و مواد معدنی باشد مصرف این قرص می تواند به شما کمک کند. اگر از علت ریزش موی خود مطمئن نیستید می توانید با پزشک خود مشورت کنید.

 3. سلام
  آیا این قرص روی موهای بدن هم تاثیر داره؟ بعد از لیزر میترسم که مصرف کنم. آخه شنیدم که باعث افزایش موهای زائد بدن میشه.

  1. با سلام
   خیر این باور اشتباه است. موهای بدن رفتاری متفاوت نسبت به موهای سر دارند و این کپسول هم باعث رشد موهای بدن نمی شود.

  2. درود. من روزی دوتا قرص پاورفیت و یک عدد لاکتوفم می خورم برای درمان اچ پی وی. قرص هرویت را هم می تونم هر روز ۱عدد بخورم؟

 4. با سلام
  من این دارو رو برای ریزش مو میخورم ولی تاثیرش روی پوستم خیلی بیشتر بوده. لک های صورتم رو خیلی کمرنگ تر کرده.

 5. سلام. آیا مصرف این قرص در کنار قرص اکتی آیرون تداخلی ایجاد می کنه برای کسی که دچار فقر اهن و کم خونی است؟

   1. سلام دکتر. یک سوال. موهای جدیدی که داره روی سرم رشد میکنه خیلی نازک و کرک ماننده و کم پشت شده موهام. اگه قرص هرویت بخورم موهام ضخیم میشه؟ و چند دوره استفاده کنم؟ لطفا جواب بدید. ممنون.

    1. با سلام
     بله مصرف این قرص می تواند به شما کمک کند. بهتر است تا زمانی که به نتیجه مطلوب برسید مصرف را ادامه دهید.

  1. سلام
   من خانمی ۳۷ ساله هستم که به طور قابل توجهی موهای جلوی سرم ریخته.
   خواستم بدونم مصرفش تاثیری در رویش مجدد موی ریخته شده داره؟ و آیا منع استفاده در دوران شیردهی داره؟

   1. با سلام
    بله این قرص به رویش مجدد موها کمک می کند. با این حال بهتر است در دوره شیردهی تنها با مشورت پزشک استفاده شود.

 6. سلام. من ۳۳سالمه. موهام کم پشته ولی ارثیه. آیا قرص هرویت به رشد مجدد موهام کمکی میکنه؟ و تا چه زمان از قرص هرویت استفاده کنم؟ با تشکر

  1. خیر این قرص به بهبود ریزش موی ارثی کمکی نمی کند. در صورتی که دچار ریزش موی ارثی هستید بهتر است با مشورت پزشک از فیناستراید استفاده کنید.

   1. سلام آقای دکتر. من ۳۰ سالمه و متاسفانه ریزش مو دارم. موهای خیلی پر پشتی داشتم ولی نمیدونم دلیل ریزشش چی بود و همچنان هم این ریزش وجود داره. میدونم ریزش موهام ارثی نیست و آزمایش هم رفتم مشکلی نبود. یک مدت با مشورت دکتر فیناستراید مصرف کردم و الان متاسفانه حجم موهام از جلو خیلی کم شده. احساس میکنم پیازچه موهام خیلی ضعیفه شده. آیا منم از این قرص میتونم استفاده کنم بدون مراجعه به پزشک؟
    اگر میشه روزی یک عدد مصرف کنم؟

    1. با سلام
     همواره بهتر است با مراجعه به پزشک و مشورت با او به مصرف یک مکمل مانند هیرویت اقدام کنید. با این حال مصرف این محصول بدون مراجعه به پزشک هم بلامانع است.
     بله روزانه یک عدد مصرف کنید.

 7. سلام. آیا مصرف این قرص در دوران عادت ماهیانه باعث شدت خونریزی میشه؟ در مورد مصرفش در این دوره هم توضیح بدید لطفا.

  1. با سلام
   خیر این کار پیشنهاد نمی شود چون هر کدام از این مکمل ها ترکیبات کاملی دارند و مصرف همزمان آنها صحیح نیست.

   1. با سلام آقای دکتر خسته نباشید
    آقای دکتر من ریزش مو ارثی دارم و ۳ ماه کامل قرص هیرویت خوردم ولی هیچ تاثیری نداشت. حال به نظر و ایده شما چه قرصی با همین قرص هیرویت هلث اید بخورم بهتر جواب میده؟ با تشکر از شما

    1. با سلام
     این قرص برای درمان ریزش موی ارثی نیست. برای درمان ریزش موی ارثی یا کاهش آن لازم است با مشورت پزشک از قرص فیناستراید استفاده کنید.

     1. باسلام
      ۷ ماه هست که کاشت موی سر انجام داده ام و قرص زینک پلاس مصرف میکنم. میتونم درکنارش هیرویت رو هم استفاده کنم؟ تداخلی ایجاد نمیکنه؟

     2. با سلام
      قرص هیرویت حاوی زینک پلاس هست. در خصوص مصرف زینک پلاس به صورت مجزا نیاز هست با پزشک خودتون مشورت کنید.

 8. ۱ هفته استفاده از هیرویت باعث شوره زیادی در سر یک آقای ۳۵ ساله شده. این طبیعیه؟ آیا این از عوارض این مکمل هستش؟

  1. با سلام
   خیر این مورد از عوارض این مکمل نیست. احتمالا شوره سر این فرد دلایل دیگری دارد و چون همزمان با مصرف قرص هیرویت اتفاق افتاده شما تصور کرده اید به این خاطر است.

 9. سلام وقتتون بخیر
  من مدتی موهام ریزش داشت. الان موهام کم پشت شده و موهای جدیدی هم که داره در میاد نازک و کرک مانند هست. اگه از هرویت استفاده کنم این موهای نازک ضخیم میشه؟ موهام پرپشت میشه؟ لطفا راهنمایی ام کنید.

  1. با سلام
   در صورتی که ریزش موی شما به دلیل کمبود ویتامین ها و مواد معدنی باشد مصرف این قرص به تقویت موهای شما کمک خواهد کرد. اما اگر ریزش موی شما به دلایلی دیگری مثل موروثی بودن باشد این قرص موثر نخواهد بود.

 10. قرص hair vit عالیه. من ده ساله کاشت مو کار میکنم. به مراجعین و زیباجو ها میدیم خیلی راضی هستن. البته در کنارش استفاده از شامپو های بدون سولفات و روزانه حداقل یک ساعت پیاده روی عالیه.

 11. سلام دکتر جان. من کاشت مو انجام دادم. گفته بهم باید دایمی استفاده کنم. آیا دایمی مصرف قرص هرویت باعث ضرر به کبد و مغز نمیشه؟

  1. با سلام
   بله مصرف طولانی این مکمل ممکن است عوارضی به دنبال داشته باشد. بهتر است در این خصوص با پزشک خود مشورت کنید.

 12. در زمان کرونا دلتا، من کرونا شدید گرفته بودم به حدی که امیدی به زندگی نبود. بعدش که خوب شدم موهام به شدت ریزش پیدا کرد و به پیشنهاد یک دوست از هیرویت استفاده کردم. بعد از دو هفته ریزش مو هام خیلی کم شد و بعد از دو ماه کاملا ریزش قطع شد و رشد موهای جدید را می دیدم و خوشحال بودم. ممنونم از هیرویت 🌹🌹

  1. با سلام
   خیر این کار پیشنهاد نمی شود. بهتر است از مکمل های افزایش وزن استفاده کنید که در بخش فروشگاه بتادارو هم موجود هستند.

 13. با سلام
  بندخ به مدت دو ماه می باشد که از قرص هیرویت استفادخ می کنم. واقعیت تاثیری در روند بهبود ریزش مو مشاهده نکرده ام. با این وجود تغییر رنگ ادرار مرا نگران کرده است. لطفا راهنمایی کنید و نیز میل جنسیم پایین اومده!
  با تشکر

  1. با سلام
   اگر با مصرف این قرص نتیجه ای نگرفتید احتمالا ریزش موی شما دلایل دیگری مثل موروثی بودن دارد. تغییر رنگ ادرار طبیعی است و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد. ارتباطی بین میل جنسی شما و مصرف این قرص وجود ندارد.

 14. سلام وقت بخیر 🌻
  من وقتی این قرص رو میخورم پنج دقیقه بعدش یا یک ربع بعدش دچار سردرد میشم و سرم حالت سنگین پیدا میکنه. این طبیعیه؟

 15. قرص هیرویت می‌تواند یک انتخاب خوب برای بهبود سلامت موها باشد. من خودم از این مکمل استفاده کرده‌ام و تجربه مثبتی داشته‌ام. موهایم به نظر سالم‌تر و قوی‌تر می‌آید و به عنوان یک مصرف‌کننده، از این محصول راضی هستم. اگر تصمیم به استفاده از Hair-Vit دارید، بهتر است به دوره منظم و مطابق با دستورات تولید کننده پایبند باشید تا نتایج بهتری بگیرید. همچنین، راه‌های دیگری هم مانند تغذیه مناسب و مراقبت‌های موی خود را هم در نظر بگیرید تا به سلامت موهایتان کمک کنید.

 16. سلام. من مدتی است که قرص هیرویت مصرف می‌کنم. می‌خواستم بدونم که آیا این قرص می‌تونه باعث افزایش رشد موهای جدید بشه؟ یا فقط از ریزش مو جلوگیری می‌کنه؟

  1. سلام دوست عزیز، قرص هیرویت یک مکمل غذایی است که حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان‌هایی است که برای سلامت مو ضروری هستند. این قرص می‌تواند به افزایش رشد موهای جدید کمک کند، اما این اثر به عوامل مختلفی مانند نوع ریزش مو، علت آن و میزان مصرف قرص بستگی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا