زیبایی و بهداشت فردی

قرص هیرویت چیست؟ ترکیبات قرص هیرویت را بشناسید

بسیاری از خانم ها همیشه با مشکل ریزش موهای خود مواجه هستند و این موضوع در برخی از افراد تا حدی شدید است که تنها کافی است به کف اتاقشان نگاهی بیندازیم تا متوجه ریزش شدید موها و در نتیجه آن کمتر شدن روزانه حجم موهایشان شویم.

این مشکل که اصولا به دلایل مختلفی از جمله مشکلات هورمونی، کمبود ریز مغذی ها (ویتامین ها و مواد معدنی)، استرس، استفاده از محصولات شوینده ناسازگار با موها و عواملی از این دست رخ می دهند در صورت درمان نشدن می تواند زیبایی فرد را تا حد زیادی تحت تاثیر خود قرار دهد.

به همین دلیل و با توجه به زیاد بودن تعداد افرادی که با ریزش دائمی موهایشان مواجه هستند، در این مقاله قصد داریم به بررسی تخصصی محصولی برای رفع دائمی ریزش موها بپردازیم.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که ریزش مو دارید و یا در نزدیکان خود شخصی با این ویژگی را می‌شناسید حتما این مقاله را، که توسط داروخانه اینترنتی بتادارو نگارش شده است، تا انتها بخوانید. در این مطلب توضیح می دهیم که قرص هیرویت چیست و ترکیبات و ویتامین های موجود در آن کدام است.

قرص هیرویت

قرص هیرویت (hair vit) چیست؟

همانطور که در مقدمه به آن اشاره کردیم، عوامل مختلفی از جمله مشکلات و کمبودهای تغذیه ای می تواند موجب ریزش مو شده و این ریزش مو بسته به شدت و ضعف این کمبودها متغیر خواهد بود. همچنین در برخی شرایط خاص مانند دوران بارداری و یا ابتلا به بیماری های خاص، نیاز بدن به دریافت ریز مغذی ها بیشتر می شود. به همین دلیل ضروری است تا همیشه افراد از طریق پیروی از یک رژیم غذایی مناسب نیاز بدن خود به انواع ویتامین ها و مواد معدنی را تامین نمایند.

اما در برخی از موارد، رژیم غذایی روزانه فرد نمی تواند به خوبی و به صورت کامل پاسخگو و تامین کننده نیاز بدن او بوده و همین موضوع منجر به بروز مشکلاتی از قبیل ریزش مو خواهد شد. در چنین شرایطی، می توان به کمک مکمل های دارویی تخصصی برای درمان ریزش مو و از طریق تامین ترکیبات مورد نیاز برای رشد بیشتر موها و حفظ موهای موجود سبب قطع ریزش آن ها شد.

این کپسول نیز محصولی است که با توجه به همین نیاز فرموله شده است و به دلیل دارا بودن تمامی ترکیبات غذایی مورد نیاز موها می تواند موجب متوقف شدن دائمی ریزش موها که به دلیل فقر غذایی ایجاد شده است شود.

ترکیبات این مکمل چیست؟

ترکیبات قرص هیرویت چیست
ترکیبات قرص هیرویت چیست

به طور کلی، ویتامین های خانواده B را ویتامین تخصصی پوست، مو و ناخن می دانند که دریافت روزانه آن ها می تواند موجب افزایش زیبایی و سلامت این اندام ها شود. با این حال، زمانی که این ویتامین ها در کنار برخی مواد معدنی و ترکیبات غذایی سودمند دیگری قرار گیرند اثر بخشی بیشتری داشته و می توانند به صورت موثرتری علاوه بر متوقف کردن ریزش مو، موجب ضخیم تر شدن تار موها، پیشگیری از موخوره و افزایش درخشش موها شوند. در ادامه بررسی می کنیم که ترکیبات قرص هیرویت چیست و ویتامین های موجود در آن کدام است.

این محصول دارای ویتامین ها و مواد معدنی زیر با اثرات بیان شده می باشد:

 • زینک: موثر در رشد موها
 • کولین: افزایش دهنده سلامت و زیبایی موها
 • فسفولیپید لسیتین: تقویت کننده فولیکول‌های مو
 • ویتامین B1، B2 و B3: افزایش دهنده میزان و سرعت رشد موها
 • ویتامین B7 یا بیوتین: افزایش دهنده تولید کراتین در موها، موثر در رشد بیشتر و سریعتر مو
 • ویتامین B12: موثر در تولید گلبول‌های قرمز و در نتیجه اثرگذار در فرایند اکسیژن رسانی به فولیکول‌های مو
 • فسفر و کلسیم: از ترکیبات ضروری برای ساخت کراتین و موثر در افزایش درخشش، سلامت و استقامت موها 
 • آهن و منگنز: افزایش دهنده گردش خون در فولیکول‌های مو و پوست سر و در نتیجه اثرگذار در رشد بهتر موها و پیشگیری از ریزش آن
 • ویتامین B5 یا پانتوتنیک اسید: موثر در تولید برخی از هورمون ها و کلسترول خوب (HDL) و در نتیجه موثر در سلامت عمومی موها

در کنار ویتامین های موجود در این قرص، این محصول دارای ترکیبات دیگری از جمله اسید فولیک، ال-سیستئین هیدروکلراید، روغن سویا، سولفات آهن، عصاره مخمر، ژلاتین و روغن نخل نیز می باشد که هر یک از این مواد به نوبه خود در کاهش و یا متوقف شدن ریزش موها و کمک به رشد بهتر آن اثرگذار هستند.

اثرات مفید قرص هیرویت چیست؟

اثرات مفید قرص Hair Vit چیست؟
اثرات مفید قرص Hair Vit چیست؟

همانطور که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم، ویتامین ها و مواد معدنی به کار رفته در این قرص به صورت تخصصی بر روی موها اثر گذاشته و به این دلیل می توانند ریزش موی ایجاد شده در اثر فقر غذایی و کمبود ریزمغذی ها را به صورت کامل متوقف نماید. علاوه بر این، استفاده از این محصول می تواند ضخامت تارهای مو را افزایش داده و به این ترتیب موجب بیشتر به نظر رسیدن حجم موهای شما شود. همه این موارد جزو فواید قرص hair vit هستند.

در کنار این اثرات، خون و اکسیژن رسانی بهتر به فولیکول های مو، جلوگیری از ایجاد موخوره، افزایش درخشندگی و سلامت تارهای مو و تغذیه بهتر موها از دیگر اثرات مفید این محصول می باشد.

ضمنا در مواردی که آقایان با ریزش موی ریش مواجه هستند و این موضوع علل تغذیه ای دارد (کمبود ویتامین ها و مواد معدنی) بهره مندی از کپسول هیرویت می تواند در رفع این مشکل موثر باشد. البته توجه نمایید که اگر ریزش ریش در آقایان به علت ابتلا به بیماری هایی مانند آلوپسی باربا (نوعی بیماری خود ایمنی) بوده و یا به دلیل مشکلات هورمونی می باشد، استفاده از این قرص تاثیری در توقف ریزش موهای ریش نخواهد داشت.

مدت زمان استفاده از این مکمل چقدر است؟

کمبود مواد مغذی مورد نیاز بدن مشکلی نیست که در اثر یک روز یا یک هفته ایجاد شده باشد. بنابراین ریزش موها که علت تغذیه ای دارد نیز با استفاده کوتاه مدت مکمل های دارویی به صورت کامل درمان نخواهد شد. البته هرچند بر اساس نظرات برخی از افراد، در مدت چند هفته پس از شروع به بهره گیری از قرص هیویت میزان ریزش موی آن ها کمتر شده است، ولی اگر مایل به دریافت نتیجه ای مطلوب از این محصول و توقف کامل ریزش موهای خود هستید باید یک دوره درمانی بسته به نیاز بدن خود و کمبودهایی که دارید را طی نمایید.

توصیه ما این است که مدت زمان بهره گیری از کپسول هیرویت و دوز روزانه آن توسط پزشک معالج تان و پس از بررسی دقیق وضعیت کمبود مواد مغذی در بدنتان مشخص شود. با این حال به عنوان یک توصیه عمومی می توانید ابتدا یک دوره ۳ ماهه به مصرف کپسول پرداخته سپس، ۱ الی ۲ هفته استفادهاز دارو را متوقف کرده و به بدن خود استراحت دهید و مجدد برای ۲ الی ۳ ماه دیگر به انداختن این محصول ادامه دهید.

همچنین بخوانید:  محصولات مراقبت از پوست طبیعی چه هستند و آیا واقعا برای شما بهترند؟

در صورتی که پس از گذشت این مدت زمان، همچنان با مشکل ریزش مو مواجه بودید با مراجعه به پزشک علت ادامه دار بودن ریزش موهایتان را بررسی کرده و در صورتی که ریزش موهایتان متوقف شده است نیز در خصوص نحوه ادامه مصرف دارو یا قطع آن با پزشک مشورت نمایید.

 شیوه درست استفاده از قرص هیرویت چیست؟

 شیوه درست استفاده از قرص هیرویت چیست؟
شیوه درست استفاده از قرص هیرویت چیست؟

فرقی نمی کند قصد بهره گیری از این قرص را دارید یا هر نوع مکمل دارویی دیگری که برای مو وجود دارد. آن چیزی که بر اساس مطالعات صورت گرفته مشخص شده است بیان می کند که بهترین زمان خوردن هیرویت صبح ها به صورت ناشتا، ۳۰ دقیقه پیش از صرف وعده غذایی صبحانه است. البته توجه نمایید که این کپسول را نیز باید مانند هر مکمل دارویی دیگری به همراه مقدار فراوانی آب استفاده کنید تا میزان اثر گذاری محصول و جذب مواد موثره به کار رفته در دارو افزایش یابد. زیرا کمبود آب و در نتیجه آن غلیظ‌تر شدن خون می تواند یکی از عواملی باشد که در ریزش موها نقش داشته باشد.

ضمنا اگر دارای مشکلات گوارشی هستید و یا کپسول hair vit منجر به بروز مشکلاتی برای شما می شود، می توانید این محصول را به همراه وعده غذایی خود (صبحانه) استفاده نمایید.

اثرات نامناسب قرص هیرویت چیست؟

هرچند این مکمل پوست، مو و ناخن به دلیل تامین نیاز روزانه بدن به برخی از ویتامین ها و مواد معدنی موجب رفع فقر این ترکیبات و برطرف شدن مشکلات ناشی از آن ها می شود، با این حال استفاده خودسرانه و یا بیشتر از دوز مجاز می تواند با اثرات منفی همراه باشد. به همین دلیل ضروری است تا ابتدا با این تاثرات نامناسب

که ممکن است در اثر آن بروز پیدا کند آشنا شوید.

از جمله اثرات عوارض قرص هیرویت که در اثر خوردن بیش از حد آن بروز پیدا می کند می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

 • ایجاد مسمومیت در اثر دریافت بیش از حد ویتامین ها و مواد معدنی به ویژه زینک: زینک به عنوان یک ماده معدنی امکان ذخیره شدن در بدن را دارد و به همین دلیل دریافت بیش از حد آن می تواند موجب تجمع بیش از حد زینک در بدن ونهایتا بروز مسمومیت شود. از جمله علائمی که در اثر مسمومیت ناشی از زینک بروز پیدا می کند کاهش سطح کلسترول خوب (HDL)، تهوع و استفراغ، سردرد، از دست دادن اشتها، کاهش عملکرد سیستم ایمنی، اسهال و گرفتگی شکمی می باشد.
 • حساسیت در اثر ترکیبات به کار رفته در محصول: هر چند تاکنون گزارش خاصی در خصوص بروز حساسیت در اثر این محصول گزارش نشده است، با این حال ممکن است این مکمل دارویی در افرادی که نسبت به روغن نارگیل، روغن سویا، روغن نخل و یا موم زرد حساسیت دارند موجب بروز مشکلاتی شود.
 • وارد شدن آسیب به اندام های داخلی بدن در اثر مصرف بیش از حد آهن: در صورتی که قصد بهره مندی از این قرص را دارید باید در خصوص استفاده از سایر مکمل های دارویی به ویژه آن دسته که دارای دوز بالایی از آهن هستند احتیاط کنید. دریافت بیش از حد آهن می تواند موجب وارد شدن آسیب های جدی به مغز، کبد و یا حتی بروز سرطان شود.

سوالات متداول در مورد کپسول هیرویت

سوالات متداول در مورد قرص hair vit
سوالات متداول در مورد قرص hair vit

تا این قسمت از مقاله سعی کردیم شرح دهیم که قرص هیرویت چیست و ترکیبات آن شامل چه ریزمغذی هایی است و نیز چه اثرات مثبت و منفی دارد. در ادامه به تعدادی از پرتکرارترین سوالاتی که در خصوص این محصول پرسیده می شود پاسخ می دهیم.

هیرویت یا پرفکتیل؟

یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد در هنگام تهیه مکمل های دارویی با آن مواجه هستند این است که تعدد محصولات در یک زمینه خاص موجب سخت شدن انتخاب برای آن ها می شود. در خصوص این مکمل نیز همواره این سوال مطرح بوده است هیرویت یا پرفکتیل، کدامیک می تواند برای مهار ریزش مو موثر باشد.

قدر این خصوص باید توجه نمایید که قرص hair vit به صورت کامل و تخصصی برای درمان ریزش موی ناشی از فقر مواد غذایی تولید شده است و این در حالی است که پرفکتیل حالت عمومی تر داشته و به جز مو می تواند بر روی پوست و ناخن ها نیز اثر داشته باشد.

بنابراین اگر مشکلاتتان فقط ریزش مو است، کپسول همین محصول انتخاب بهتری برای شما خواهد بود. با این حال اگر ریزش زیادی در موهای خود ندارید و فقط برای تقویت مو و در کنار آن افزایش سلامت پوست و ناخن هایتان قصد بهره گیری از محصولی را دارید، می توانید قرص پرفکتیل را انتخاب کنید.

هیرویت یا هیربرست؟

هیربرست یکی دیگر از رقبای سرسخت این محصول بوده و همیشه برای افرادی که قصد تهیه مکملی برای تقویت مو را دارند این سوال که هیرویت یا هیربرست کدام بهتر است، مطرح است.

اگر بخواهیم به صورت کلی این دو محصول را بر اساس مواد موثره به کار رفته در آن ها مقایسه کنیم باید بیان کنیم که فرق خاصی میان دوز ترکیبات موجود در این دو محصول وجود ندارد و هر دو آن ها می توانند نیاز روزانه شما به برخی از ویتامین ها و مواد معدنی را برطرف نمانید.

با این حال توصیه می شود که برای استفاده از این مکمل، روزانه ۱ عدد و برای هیربرست روزانه ۲ عدد از قرص ها را استفاده نمایید. ضمنا کپسول هیربرست در مقایسه با این کپسول تعرفه بالاتری دارد و باید در هنگام تصمیم گیری به این نکته توجه کنید.

همچنین به دلیل اینکه ترکیبات موجود در هیربرست علاوه بر مو بر روی پوست نیز موثر است، شرکت سازنده این محصول ادعا دارد که با استفاده از آن شاهد هیدراته و شادابتر شدن پوست و در عین حال رشد بهتر و بیشتر موهای خود خواهید بود.

نظرات در مورد این کپسول

در این مقاله توضیح دادیم که قرص هیرویت چیست و ترکیبات و ویتامین های موجود در آن کدام است. اگر شما هم جزو افرادی هستید که همیشه قبل از تهیه هر محصولی نظرات افرادی که قبلا از آن محصول استفاده کرده‌اند را می خوانید، در بخش نظرات صفحه محصول که لینک آن در پایین قرار داده شده است می توانید نتیجه بهره گیری از کپسول هیرویت توسط سایرین را مطالعه کنید.

اگر هم پس از بررسی این کپسول تجربه  خود را در این بخش با دیگران به اشتراک بگذارید، نظر شما مطمئنا کمک کننده دیگران برای تصمیم گیری بهتری خواهد بود.

قیمت و خرید قرص هیرویت

بیوک لاهیجانی افخم

دکتر بیوک لاهیجانی افخم مدرک کارشناسی ارشد داروسازی خود را از دانشگاه Gazi در آنکارا کسب کرده اند و مقالات متعددی را نیز در ژورنال های معتبر به چاپ رسانده اند. مقالات ارائه شده در بخش مجله بتادارو تحت نظارت ایشان و با همکاری تیم تحریریه منتشر می شوند. دکتر بیوک لاهیجانی افخم داروخانه خود را در سال ۸۵ در شهر تبریز تاسیس نمودند و در مدت کوتاهی به عنوان یکی از داروساز های مطرح در این شهر شناخته شدند. همچنین ایشان در سال ۹۷، با دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو، اولین داروخانه آنلاین شمال غرب کشور را تحت عنوان بتادارو راه اندازی نمودند. این داروخانه آنلاین به انتخاب بسیاری از شرکت های داروسازی، از جمله شرکت داروسازی کارن، در زمره داروخانه های منتخب استان آذربایجان شرقی قرار دارد. اکانت فیسبوک | اکانت توئیتر | اکانت لینکدین | آدرس: تبریز، خیابان ارک جدید، داروخانه افخم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا