تناسب اندام

بهترین پروتئین وی بازار ایران + بهترین نوع، طعم و برند وی

در این مقاله ابتدا توضیح داده‌ایم که بهترین نوع و طعم پروتئین وی کدام است. سپس لیست بهترین مارک (برند) پروتئین وی خارجی و ایرانی را معرفی کرده‌ایم. در نهایت به سراغ محصولات برتر رفته‌ایم و بهترین پروتئین وی خارجی و ایرانی را لیست کرده‌ایم. اگر قصد تهیه مکمل وی را دارید این راهنمای خرید را از دست ندهید.

چگونه بهترین پروتئین وی برای حجم و عضله سازی را انتخاب کنیم؟

اگر سری به داروخانه ها و یا فروشگاه های آنلاین فروش محصولات ورزشی و مکمل ها زده باشید احتمال اینکه در میان انبوهی از برندها و محصولات مختلف گم شوید وجود دارد.

به همین دلیل لازم است تا پیش از اقدام به تهیه پروتئین وی این موارد را بدانید:

۱. بهترین نوع پروتئین وی

۲. بهترین طعم مکمل وی

۳. بهترین برند (مارک) پروتئين بدنسازی

بهترین نوع پروتئین وی کدام است؟

پروتئین وی ایرانی

به طور کلی برای خرید پروتئین وی سه گروه زیر را مد نظر داشته باشید و با توجه به نیاز خود اقدام به مصرف یکی از آن ها نمایید:

۱.پروتئین وی کنسانتره یا WPC (Whey protein concentrate)

WPC به گروهی از مکمل های حاوی وی پروتئین گفته می شود که دارای مقادیر کمی چربی و کربوهیدرات می باشند.

میزان پروتئین در این نوع مکمل ها نیز به میزان کنسانتره بودن آن بستگی داشته و عموما محصولات با غلظت بالا دارای ۹۰% و یا بیشتر و محصولات با غلظت پایین دارای حدود ۳۰% پروتئین وی می باشند.

۲.پروتئین وی ایزوله یا WPI (Whey protein isolate)

پروتئین وی ایزوله که با نام اختصاری WPI نیز شناخته می شود در مقایسه با WPC فرایندهای بیشتری به منظور کاستن مقدار چربی و لاکتوز بر روی آن انجام شده و بر همین اساس دارای حداقل ۹۰% پروتئین می باشد.

در نتیجه، اگر به دنبال عضله سازی هستید و محصولی با چربی کم نیاز دارید و یا به لاکتوز شیر حساسیت دارید، WPI بهترین نوع پروتئین وی برای شماست.

۳.پروتئین وی هیدرولیز شده یا WPH (Whey protein hydrolysate)

این فرم از پروتئین وی بیشتر از همه برای افرادی که دارای مشکلات هضم هستند مناسب است. این نوع پروتئین در اثر فرایندهای صورت گرفته بر روی آن تقریبا به حالت پیش هضم درآمده و به این ترتیب دستگاه گوارشتان برای هضم آن دچار مشکل نخواهد شد.

نکته مهمی که در خصوص این گروه باید به آن شاره کنیم این است که به دلیل راحتی هضم، حتی کودکان نیز قادر به استفاده از WPH بوده و در برخی از مکمل های دارویی نیز از این پروتئین استفاده می شود.

بنابراین اگر به دنبال محصولی با جذب آسان بدون ایجاد دل درد هستید شک نکنید که بهترین نوع پروتئین وی برای شما، WPH است[۱]

بهترین طعم پروتئین وی چه طعمی است؟

بهترین پروتئین وی برای حجم
بهترین طعم پروتئین وی

هرچند برخی از ترکیباتی که به منظور تغییر طعم محصولات ورزشی اضافه می شوند اثرات خاصی در عضله سازی ندارند، با این حال طعم ها یکی از موضوعات مهمی است که بسیاری از افراد در هنگام تهیه این نوع محصولات به آن ها توجه می کنند. البته این را هم در نظر بگیرید که همیشه طعم دهنده‌ها صرفا نقش طعم دهی نداشته و در برخی موارد می توانند اثرات مثبتی نیز به همراه داشته باشند.

قبلا در مقاله “پودر وی چیست” خلاصه وار بهترین طعم پروتئين وی را معرفی کرده بودیم. در ادامه به معرفی کاملتر محبوب ترین و بهترین طعم پروتئین وی می پردازیم:

۱.شکلات

تقریبا هیچ کسی را پیدا نمی کنید که طعم شکلاتی از هر محصولی را دوست نداشته باشد.

اما جالب است بدانید که با تهیه پروتئین بدنسازی با طعم شکلات، علاوه بر بهره مندی از اثرات مثبت این پروتئین می توانید شاهد برخی از خواص شکلات از جمله کاهش استرس، افزایش یافتن قدرت ذهن و شفاف تر شدن پوست خود نیز باشید.

۲.کره بادام زمینی

بعد از شکلات، طعم کره بادام زمینی را می توان بهترین طعم پروتئین وی دانست. البته اگر به بادام زمینی حساسیت دارید بهتر است با احتیاط اقدام به انتخاب و مصرف این طعم نمایید.

۳.کوکی و کرم

سومین طعم از محبوب ترین طعم های پروتئین وی متعلق به کوکی و کرم است.

اگر به بادام زمینی حساسیت دارید و یا به هر دلیل ۲ طعم قبلی خیلی مورد پسند شما نیست قطعا طعم کوکی می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. با انتخاب این طعم می توانید در کنار لذت بردن از عطر و مزه ای خاص، خواص فراوان پروتئین وی را هم دریافت کنید. [۲]

بهترین مارک (برند) پروتئین وی

پروتئین وی پگاه یا کاله
بهترین برند (مارک) پروتئين وی

همانطور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم، تعدد برندهای تولید کننده مکمل های دارویی از جمله دلایلی است که موجب سردرگمی بسیاری از افراد در هنگام تهیه می شود.

همچنین بسیاری از این برندها از اعتبار کافی برخوردار نبوده و محصولات آن ها مورد تایید مراجع قانونی مربوطه نمی باشد. به همین دلیل در این بخش به بررسی تعدادی از بهترین برند (مارک) پروتئین وی ایرانی و خارجی می پردازیم.

– بهترین برند (مارک) پروتئین وی ایرانی

به طور کلی بهترین مارک های پروتئین وی خارجی عبارت اند از:

 • دوبیس
 • کارن
 • کاله
 • پگاه

شاید فکر کنید برندهای ایرانی در مقایسه با برندهای مطرح جهانی در زمینه تولید مکمل های ورزشی حرفی برای گفتن ندارند. اما در ادامه به معرفی تعدادی از برندهای معتبر و پرسابقه ایرانی در زمینه تولید این نوع محصولات می پردازیم که می توانند کم و بیش با برندهای خارجی رقابت کنند و در عین حال محصولات آنها تعرفه مناسبی هم دارند.

– بهترین مارک (برند) پروتئین وی خارجی

اگر مایلید برای تهیه مکمل های ورزشی هزینه بیشتری کنید و به سراغ برندهای خارجی بروید می توانید محصول مورد نظر خود را از میان برندهای زیر به عنوان منتخبی از بهترین مارک پروتئین وی خارجی انتخاب نمایید:

 • پی اچ دی
 • یوروویتال
 • ویواپاور

لیست بهترین پروتئین وی موجود در ایران

احتمالا شما هم قبلا این وضعیت را تجربه کرده اید که پس از مدتی استفاده از یک محصول متوجه شده اید که دیگر تولید نمی شود و یا اجازه ورود به ایران را ندارد.

در چنین شرایطی تهیه این محصول از کشورهای دیگر و یا انتخاب محصولی جایگزین آن با دشواری های خاص خود همراه است.

به همین دلیل در این قسمت به بررسی لیست بهترین پروتئین وی موجود در ایران می پردازیم که می توانید برای مدت ها روی حضور آن ها در بازار داخلی حساب کنید.

لیست بهترین پروتئین وی ایرانی

۱.پودر پروتئین ایزو وی کارن، بهترین پروتئین وی ایزوله ایرانی

بهترین مارک پروتئین وی
پودر پروتئین ایزو وی کارن – بهترین پروتئین وی ایرانی

این مکمل ورزشی حاوی پروتئین خالص و تقریبا بدون کربوهیدرات است و مصرف آن می تواند نقش به سزایی در جلوگیری از تحلیل رفتن عضلات و افزایش حجم عضلات بدون افزایش توده چربی داشته باشد.

ضمنا این محصول به ورزشکاران قدرتی و سرعتی در دوره تخلیه ذخایر گلیکوژن کمک کرده و به دلیل دارا بودن مجموعه ای از آنزیم ها هضم راحتی دارد و مصرف آن منجر به بروز مشکلات گوارشی نمی شود.

با توجه به این ویژگی ها قطعا می توانیم کارن را به عنوان بهترین مارک پروتئین وی ایزوله ایرانی معرفی کنیم.

جدول مهمترین ترکیبات به ازای یک پیمانه (۲۸ گرم):

نام مقدار
کالری‌ ۱۰۱
پروتئین ۲۴ گرم
فیبرغذایی ۰.۳ گرم
چربی کل ۰.۳ گرم
لاکتوز ۰.۵ گرم

پودر پروتئین ایزو وی کارن

۲.پودر پروتئین وی کاله، پرطرفدارترین پروتئین وی بین بدنسازان در ایران

بهترین پروتئین وی خارجی
پودر پروتئین وی کاله – بهترین مکمل وی ایرانی

این محصول بدون لاکتوز، حاوی ۱۰۰ درصد وی کنسانتره، ۲۴ گرم پروتئین، ۴ گرم گلوتامین، ۵ گرم بی سی ای ای و ۱۲۰ کالری در هر سروینگ می باشد و با تامین بخشی  از پروتئین مورد نیاز روزانه ورزشکاران می تواند موجب افزایش و حفظ سلامت بافت عضلانی بدن، بازسازی و رشد بهتر عضلات و افزایش سرعت از بین رفتن بافت چربی شود.

جدول مهمترین ترکیبات به ازای يک پيمانه (۳۲.۵ گرم):

نام مقدار
کالری‌ها ۱۲۰
چربی کل ۱.۵ گرم
چربی اشباع شده ۱ گرم
چربی انتقالی ۰ گرم
کلسترول ۵۵ میلی‌گرم
سدیم ۱۳۰ میلی‌گرم
کربوهیدرات کل ۳ گرم
فیبرغذایی ۱ گرم
شکر کل ۲ گرم

پودر پروتئین وی کاله

۳.پودر ایزو وی دوبیس، بهترین پروتئین وی برای چربی سوزی

بهترین پروتئین وی سال 2021
پودر ایزو وی دوبیس – بهترین پروتئین بدنسازی ایرانی

این مکمل ورزشی یکی دیگر از محصولات قرار گرفته در لیست بهترین پروتئین بدنسازی ایرانی است. این مارک پروتئین وی ایزوله دارای ۲۵ گرم پروتئین و ۰.۵ گرم چربی در هر سروینگ از محصول بوده و ورزشکاران با مصرف آن می توانند شاهد اثراتی مانند افزایش حجم عضلات، کاهش زمان لازم برای ریکاوری، کاهش احساس خستگی در حین و پس از تمرینات، تقویت سیستم ایمنی بدن و نیز افزایش استقامت و انرژی خود باشند.

جدول مهمترین ترکیبات به ازای ۱ پيمانه (۳۱ گرم):

نام مقدار
کالری‌ها ۱۰۴ گرم
چربی کل ۰.۵ گرم
کربوهیدرات کل ۰ گرم
پروتئین ۲۵ گرم
کلسیم ۱۱۰ میلی‌گرم
آهن ۱ میلی‌گرم
قند ۰
سدیم ۴۵ میلی‌گرم
پتاسیم ۲۸۰ میلی‌گرم

پودر ایزو وی دوبیس

۴. پودر پروتئین وی پگاه، دارای بیشترین میزان ویتامین ها

بهترین برند پروتئین وی
پروتئین وی شرکت پگاه: یکی از بهترین مکمل های پروتئين وی ایرانی

پروتئین وی شرکت ایرانی پگاه دارای دوز مناسبی از کنسانتره پروتئین آب پنیر با قابلیت هضم و جذب بسیار مناسب بوده و منبع مناسبی برای تامین اسیدهای آمینه ضروری برای بدن (کولین، اینوزیتول، کارنیتین و تائورین) می باشد. این محصول همچنین به دلیل دارا بودن ۴ طعم شکلاتی، موزی، وانیلی و توت فرنگی خواهد توانست تجربه لذت بخشی را از مصرف وی پروتئین برای شما ایجاد نماید. این محصول جزو پر طرفدارترین مکمل های وی در سایت بتادارو است و توصیه می شود.

جدول مهمترین ترکیبات به ازاي يک پيمانه (۳۳ گرم):

نام مقدار
کالری ۱۴۰
کالری دریافتی از چربی ۲۱,۵
چربی کل ۲,۴g
چربی ترانس ۰
کربوهیدرات کل ۴,۲۵g
فیبر ۰
پروتئین ۲۴,۵g

پودر پروتئين وی پگاه

لیست بهترین مکمل های وی خارجی

۱.پودر دایت وی پی اچ دی، محصولی با طعم و بافت دلپذیر

بهترین پروتئین وی ایرانی
پودر دایت وی پی اچ دی – بهترین پروتئین وی خارجی

این محصول به جز پروتئین با کیفیتی که در فرمولاسیون خود دارد، حاوی ترکیبات ویژه ای مانند ال کارنیتین، سی اِل اِی، عصاره چای سبز، روغن کتان، BCAA و گلوتامین است.

به همین دلیل مصرف آن می تواند اثر همزمان عضله سازی و چربی سوزی داشته و به دلیل بافت نرم و طعم مطلوبی که دارد تجربه مصرف خوشایندی را برای شما ایجاد نماید. به همین دلیل پودر دایت وی پی اچ دی در لیست بهترین پروتئین وی خارجی قرار می گیرد.

جدول مهمترین ترکیبات به ازاي يک پيمانه (۲۵ گرم):

نام مقدار
انرژی ۳۸۰kJ / ۹۱kcal
چربی ۱,۴g
چربی اشباع ۰,۴g
کربوهیدرات ۲,۸g
شکر ۱,۳g
فیبر ۰,۸g
پروتئین ۱۷,۰g
نمک ۰,۱۶g

پودر دایت وی پی اچ دی

۲.پودر وی پرو یوروویتال، دارای معتبرترین برند بین انواع پروتئین وی خارجی

پروتئین وی کاله یا پگاه
پودر وی پرو یوروویتال – بهترین مکمل وی خارجی

همانطور که قبل‌تر به آن اشاره کردیم، برند یوروویتال یکی از بهترین کمپانی های تولید کننده مکمل های ورزشی بوده و بنابراین یکی از محصولات این شرکت باید در لیست بهترین مکمل وی خارجی حضور داشته باشد.

پودر وی پرو یوروویتال دارای وی پروتئین ایزولیت، کنسانتره وی پروتئین و ویتامین B6بوده و موجب تقویت عملکرد عضلانی، افزایش حجم و بازسازی عضلات و کمک به تامین پروتئین مورد نیاز بدن می شود.

مهمترین ترکیبات به ازای هر ۳۰ گرم:

نام مقدار
انرژی ۱۱۲ kcal
چربی ۱,۶ g
کربوهیدرات ۲,۰ g
پروتئین ۲۲,۸ g
نمک ۰,۲۶ g

پودر وی پرو یوروویتال

۳.پودر وی گلد ویوا پاور، فاقد هرگونه چربی های ترانس

پودر پروتئین ایرانی
پودر وی گلد ویوا پاور – بهترین پروتئین بدنسازی خارجی

این محصول دارای ۵۰ گرم پروتئین در هر سروینگ بوده و به دلیل نداشتن چربی ‌های ترانس می تواند بدون اضافه کردن بافت چربی بدن موجب افزایش حجم عضلات، پیشگیری از تحلیل رفتن عضلات، حفظ و افزایش سلامت بافت عضلانی، بهبود کارایی ورزشی و نیز تقویت سیستم ایمنی بدن شود. استفاده از این محصول همچنین می تواند به ذخیره شدن گلیکوژن در عضلات نیز کمک کند.

سوالات متداول

خوشمزه‌ ترین طعم مکمل وی کدام است؟

طعم های شکلاتی و کره بادام زمینی جزو خوشمزه ترین و پرطرفدارترین طعم های این مکمل هستند.

بهترین نوع پروتئين وی برای عصله سازی کدام است؟

بهترین نوع پروتئین وی برای عصله سازی در افراد لاغر اندام پروتئین وی کنسانتره است چرا که با داشتن کربوهیدرات کافی می تواند به افزایش وزن بیشتر کمک کند. بهترین نوع پروتئین وی برای عصله سازی در افرادی که وزن مناسبی دارند هم پروتئین وی ایزوله است چون با داشتن چربی و کربوهیدرات بسیار اندک مانع چاقی در این افراد می شود.

بهترین مارک مکمل وی در ایران کدام است؟

از نظر کارشناسان ما بهترین مارک پروتئين بدنسازی ایرانی و خارجی به ترتیب کارن و پی اچ دی هستند. با این حال برند نباید تنها معیار انتخاب شما باشد و لازم است بسته به ترکیبات، طعم و… محصول مناسب را انتخاب کنید. در این مقاله محصولات مناسب هر برند را معرفی کرده ایم.

سخن پایانی

این روزها که بازار مکمل های ورزشی بسیار داغ است و روز به روز شاهد معرفی برندی جدید هستیم، ممکن است انتخاب محصولی باکیفیت و اثرگذار برای بسیاری از ورزشکاران سخت باشد.

به همین دلیل در این مقاله به صورت تخصصی به معرفی تعدادی از بهترین پروتئین وی ایرانی و خارجی پرداختیم تا فرایند انتخاب و تهیه این محصول را برای شما آسان تر کنیم.

اگر در کنار پروتئين وی قصد تهیه مکمل های بدنسازی دیگری را هم دارید کافی است به لینک زیر مراجعه کنید:

مکمل بدنسازی

منابع

[۱] https://www.healthline.com/nutrition/whey-protein-101#types

[۲] https://spoonuniversity.com/lifestyle/the-6-most-common-protein-powder-flavors-ranked

دکتر بیوک لاهیجانی افخم

دکتر بیوک لاهیجانی افخم (به انگلیسی: Buyuk Lahijani Afkham) متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۴۳ در تبریز هستند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد داروسازی خود را از دانشگاه غازی (Gazi University) ترکیه دریافت کرده‌اند و مقالات متعددی را نیز در ژورنال های معتبر به چاپ رسانده‌اند. دکتر بیوک لاهیجانی افخم در سال ۱۳۹۷ داروخانه آنلاین بتادارو (Betadarou) را در شهر تبریز تاسیس کردند. بتادارو دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو است و به انتخاب بسیاری از شرکت های داروسازی جزو داروخانه های برتر استان آذربایجان شرقی قرار دارد. شماره نظام پزشکی: 9205 | آدرس: تبریز، خیابان ارک جدید، داروخانه افخم

نوشته های مشابه

‫۱۶ نظرها

 1. با سلام
  من به توصیه شما از پروتئین وی پگاه استفاده کردم و هم از طعمش و هم از کیفیتش خیلی راضی بودم. ممنون بابت اطلاعات مفیدی که در اختبار کاربران قرار می دهید.

 2. سلام
  من چند سال پیش یک عدد گینر on از داروخانه تهیه کردم برای افزایش وزن ولی وقتی که استفاده کردم معده درد شدید داشتم و به جای چاق شدن بدتر لاغر و سیاه شدم زیر چشمم گود افتاد و کبود شد. معلوم بود که اصل نیست، امکان ندارد یک مکمل امریکایی اینقدر بد باشد. چرا یک نمایندگی رسمی فروش در ایران نیست تا جنس را مستقیم به مصرف کننده برساند؟
  دوم ویتامین فارماتون که آمد خیلی عالی بود و من خیلی راضی بودم تا اینکه یک دفعه بی کیفیت شد و معلوم شد دیگر وارد نمیکنند و نمونه انرا در داخل به اسم تحت لیسانس سویس تولید می کنند ولی در واقع هیچ خاصیتی نداشت.

 3. من از مسئولان یا هر مقام ورزشی که شاید این نظر من را بخواند خواهش میکنم یک فکر درست در مورد وارد کردن مکملها و ویتامینهای خارجی بکنند. باور کنید اگر مکملهای اصل و باکیفیت در دسترس باشد مشوقی خوب برای ورزش کردن همه مردم است. اگر یک نمایندگی رسمی در کشور وجود داشت که مکملها را به صورت مستقیم به مصرف کننده میرساند خیلی از جوانها به ورزش رو میاورند.

 4. میخواستم بدونم برای خانم ها علاوه بر مصرف پروتین whey و گلوتامین آیا مصرف آمینو اسید هم ضروریه؟بهترین پروتئین وی برای حجم خانم ها کدوم هست.
  البته با انجام تمرینات پیشرفته
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. برای حجم گیری پروتئین وی، گلوتامین و BCAA مفید خواهد بود.
   بهترین پروتئین وی برای حجم خانم ها محصولی است که درصد پروتئین بیشتری داشته باشد تا حجم باکیفیت تری را ایجاد کند.

 5. سلام دکتر ممنون میشم پاسخ منو بدید.
  من قصد دارم بدنی حجیم ولی خشک داشته باشم ممنون راهنمایی کنید از چه مکملی میتونم استفاده کنم؟

 6. سلام دکتر
  قیمت دارو در داروخانه مثل بتادارو تخفیف داره؟ من اهل تبریز هستم می خواستم حضوری خرید کنم.

  1. با سلام
   قیمت های خود داروخانه نسبت به بتادارو متفاوت است و معمولا شامل تخفیف نمی شود. با این حال شما می توانید از بتادارو حضوری هم خرید کنید. آدرس بتادارو در پائین صفحه موجود است.

 7. سلام و عرض ادب 🙏
  بنده تازه شروع به بدنسازی کردم‌ و می خواستم بدونم برا عضله سازی بهتره چه مکمل هایی رو با چه مارک هایی مصرف کنم؟
  ممنون

  1. سلام دوست عزیز، از بهترین برندهای پروتئین وی خارجی می‌توان به پی اچ دی، یوروویتال، ویواپاور اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا