تناسب اندام

۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱

به گزارش بتادارو، داروخانه آنلاین تبریز، مکمل آمینو، یکی از بهترین و موثرترین مکمل‌ها برای ورزشکاران است. اما آمینو اسید در بدنسازی چه کاربردی دارد؟ آمینو اسیدها، واحدهای سازنده پروتئین هستند و همانطور که می‌دانید بدون پروتئین، عضله سازی ممکن نیست. آمینو اسیدها ۳ دسته می‌باشند: ضروری، نیمه ضروری و غیر ضروری. آمینو اسیدهای ضروری، آنهایی هستند که توسط بدن ساخته نمی‌شوند و باید از منابع بیرونی مانند مکمل‌ها و مواد غذایی تأمین گردند. آمینو بدنسازی، مکملی است که حاوی آمینو اسیدهای ضروری برای عضله سازی می‌باشد. ورزشکاران حرفه‌ای بدلیل تمرینات سنگین همواره بدنبال بهترین مکمل آمینو هستند. در مطلب امروز، ۶ مورد از از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۹۹ را برمی‌شماریم.

قیمت و خرید آمینو

۱. قرص آمینو تائورین ژن استار ۴۰۰ عددی

۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱
۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱

درباره برد محصول

شرکت داروسازی و مکمل‌ بدنسازی ستارگان نیک با مشارکت شرکت HEALTH EMPIRE کانادا با بهره گیری از کادر علمی مجرب و دانش روز و استفاده از مرغوب‌ترین مواد اولیه وارداتی، از سال ۲۰۰۶ اقدام به تولید مکمل بدنسازی با نام ژن استار نموده است. کلیه محصولات ژن استار بر پایه استانداردهای GMP هستند و این شرکت موفق به کسب مجوزهای HACCP، ISO 9001 و ISO 22000 شده است.

ویژگی‌ها

 • حفظ قدرت عضلانی در حین ورزش‌های سنگین
 • آمینو اسید پایه وی هیدرولیز و کنسانتره
 • بهبود عضله سازی و تمرکز ذهنی
 • افزایش حجم و قدرت عضلانی
 • دارای ۹۰ درصد پروتئین وی
 • دارای تائورین

سایر توضیحات

تائورین از لحاظ مقدار، دومین آمینو اسید فراوان موجود در بدن بشمار می‌رود (پس از گلوتامین) و یک آمینو اسید شرطی (نیمه ضروری) محسوب می‌شود؛ یعنی بدن تحت شرایط خاصی – از جمله تمرینات سنگین- نمی‌تواند بتنهایی مقدار کافی از آن را تولید کند. تائورین با افزایش سطح آب بدن در سطح سلولی باعث تسریع ریکاوری می‌شود. ویژگی دیگر تائورین، توانایی آن در انتقال گلوکز به سلول است که می تواند جهت تسریع روند بازسازی مورد استفاده قرار گیرد. این آمینو بدنسازی با ۹۰ درصد پروتئین وی هیدرولیز و کنسانتره به افزایش حجم عضلات و حفظ قدرت عضلانی در حین ورزش‌های سنگین کمک می‌کند. روش مصرف: ۴ ساعت قبل از تمرین، ۴ قرص و تا نیم ساعت پس از تمرین ۴ قرص مصرف نمایید.

قیمت و خرید قرص آمینو تائورین ژن استار

۲. قرص آمینو ساپورت پی اچ دی ۱۸۰ عددی

۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱
۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱

درباره برند محصول

پی اچ دی، یک کمپانی انگلیسی است که در سال ۲۰۰۶ توسط ۲ سالن ورزشی که در مأموریت خود برای تغییر چشم انداز تغذیه ورزشی جدی بودند، تأسیس شد. پی اچ دی هم اکنون در بازار آمریکا و سایر بازارهای بزرگ مکمل‌های ورزشی دنیا، سهم قابل توجهی دارد و از ورزشکاران حرفه‌ای بسیاری بعنوان اسپانسر حمایت می‌کند. این برند در زمینه کیفی، بالاترین استانداردهای روز دنیا را در رابطه با مواد اولیه و بسته بندی محصولات خود رعایت می‌نماید. محصولات پی اچ دی در بیش از ۴۵ کشور جهان بفروش می‌رسد و یک برند جهانی است.

همچنین بخوانید:  معرفی مکمل‌های غذایی شرکت MRM

ویژگی‌ها

 • حاوی ۸ آمینو اسید ضروری به همراه ویتامین B6
 • مناسب جهت ساخت توده عضلانی
 • ایده آل برای دوران کات

سایر توضیحات

دلیل محبوبیت آمینو اسید در بدنسازی، آن است که آمینو اسیدها پیش‌ساز تولید پروتئین هستند و پروتئین‌ها در بدن موجب تولید عضلات و افزایش حجم بدن می‌شوند. در برخی رشته‌های ورزشی همچون بدنسازی، افزایش حجم عضلات برای ورزشکاران بسیار مهم است و در نتیجه آنها سعی می کنند از بهترین آمینو در برنامه غذایی‌شان استفاده کنند. این آمینو بدنسازی حاوی ۸ آمینو اسید به همراه ویتامین B6 می‌باشد که ترکیبی فوق‌العاده محسوب می‌شود. فرمولاسیون قوی این محصول می‌تواند آن را به بهترین مکمل آمینو مبدل سازد. روش مصرف: ۳ عدد قرص را ۲ بار در روز همراه با وعده‌های غذایی میل کنید.

قیمت و خرید قرص آمینو ساپورت پی اچ دی

۳. کپسول آنابولیک آمینو ۵۵۰۰ مگا کپس الیمپ ۴۰۰ عددی

۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱
۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱

درباره برند محصول

شرکت الیمپ نوتریشن در سال ۱۹۹۰ در لهستان تأسیس شد. این کمپانی با توجه به کیفیت بالای محصولاتش، بسرعت به یکی از شرکت‌های برتر بازارهای اروپا و سراسر جهان تبدیل شد. آنچه برای شرکت الیمپ از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زندگی بهتر، سالم تر و رضایت مشتریان می‌باشد و به این منظور از بهترین مواد اولیه و جدیدترین روش‌های تولید استفاده می‌کند. ضمنا محصولات الیمپ دارای استاندارد GMP هستند.

ویژگی‌ها

 • تعدیل کننده حفظ نیتروژن و موثر در رشد ماهیچه‌های جدید
 • موثر در بازسازی بافت ماهیچه‌ها بعد از تمرینات ورزشی
 • موثر در جلوگیری از تجزیه پروتئین ماهیچه‌ها
 • عامل موثر افزایش قدرت و انرژی
 • ۵۵۰۰ میلی گرم از آمینو اسیدها
 • عامل موثر افزایش حجم عضلات

سایر توضیحات

این مکمل، ترکیبی از آمینو اسیدهای آزاد و پپتایدی است که از پروتئین وی هیدرولیز شده بدست آمده است. این محصول حاوی آمینو اسید شاخه‌ای تائورین و ویتامین B6 می‌باشد. وجود آمینو اسیدها در بدن به رفع خستگی، افزایش روند چربی سوزی، افزایش سرعت عضله سازی و افزایش استقامت بدنی کمک می‌نماید. ضمنا این آمینو بدنسازی فاقد کربوهیدرات است! روش مصرف: هر وعده تا ۶ کپسول را ۲ تا ۳ بار در روز مصرف کنید.

قیمت و خرید کپسول آنابولیک آمینو ۵۵۰۰ مگا کپس الیمپ

۴. پودر آمینو مجیک سایتک نوتریشن ۵۰۰ گرم

۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱
۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱

درباره برند محصول

سایتک نوتریشن، یک برند مجارستانی محبوب در حوزه مکمل‌های بدنسازی است که عموما توسط ورزشکاران برای حفظ و بهبود عملکرد بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. سایتک نوتریشن از تولید کنندگان پیشرو در این صنعت است و بیش از ۳۰ هزار متر مکعب را به انبار و ذخیره محصولاتش اختصاص داده است. سایتک دارای گواهینامه‌های ISO 2005، ISO 22000، GMP و HACCP می‌باشد.

همچنین بخوانید:  معرفی کمپانی یونیورسال نوتریشن و مکمل های ورزشی آن

ویژگی‌ها

 • بدون شکر
 • حاوی ال‌کارنیتین
 • دارای عصاره فلفل سیاه
 • مناسب جهت ریکاوری عضلات
 • کمک به نیازهای بافت عضلانی
 • بهبود متابولیسم بدن در طول تمرین‌های سخت
 • کمک به تأمین آمینو اسیدهای ضروری بدن برای ورزشکاران
 • حاوی ۱۱ نوع آمینو اسید منتخب و BCAAهای ضروری (۲۵ سروینگ)

سایر توضیحات

می‌توان گفت که این محصول، بهترین آمینو برای کمک به نیازهای بافت عضلانی و متابولیسم بدن ورزشکاران در طول تمرینات سخت می‌باشد. در حدود ۶۰ درصد از آمینو اسیدهای بدن از گلوتامین تشکیل شده است که در طی تمرینات ورزشی سنگین بعنوان یک آمینو اسید ضروری شناخته می‌شود. آرژنین نیز پیش‌ساز نیتریک اکساید بوده و در سنتز کراتین ضروری است. روش مصرف: روزانه  ۱ سروینگ (۲۰ گرم) را با ۵۰۰ میلی‌ لیتر آب مخلوط و بمدت ۳۰ ثانیه تکان دهید. قبل، هنگام و یا بعد از تمرین میل نمایید.

قیمت و خرید پودر آمینو مجیک سایتک نوتریشن

۵. قرص آمینو پلاس ۶۸۰۰ کارن ۹۰ عددی

۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱
۵ مورد از بهترین آمینو بدنسازی موجود در ایران در سال ۲۰۲۱

درباره برند محصول

شرکت داروسازی کارن، فعالیت خود را از سال ۱۳۷۸ آغاز نموده و هم اکنون با ۱۰ خط تولید و بیش از ۱۳۰ نوع مکمل و فرمولاسیون مختلف، یکی از خوشنام‌ترین برندهای مکمل در میان محصولات داخلی خارجی موجود در بازار می‌باشد. این شرکت علاوه بر مجوزهای لازم از وزرات بهداشت و وزارت صنایع، گواهینامه‌های ISO 9001، ISO 22000، HACCP و ISO 14001 و GMP را کسب نموده است. کارن، تمام تلاشش را در جهت تولید بهترین مکمل آمینو بکار گرفته است.

ویژگی‌ها

 • افزایش حجم عضلات بدون افزایش توده چربی
 • پیشگیری از تحلیل عضلانی پس از تمرین
 • کمک به کاهش اشتها

سایر توضیحات

کاربرد اصلی آمینو بدنسازی، کاهش وزن، افزایش حجم ماهیچه‌ها و ترمیم دیواره‌های تخریب شده ماهیچه‌هاست. استفاده از مکمل آمینو اسید در بدنسازی، تأثیر چشمگیری در افزایش سنتز پروتئین عضله دارد.  از ۸ آمینو اسید بسیار ضروری و حیاتی که وجود دارند، ساختار زنجیری شاخه‌دار آمینو اسیدهای لوسین، ایزولوسین و والین اهمیت آنابولیکی (عملکرد هورمون ها در ساخت توده عضلانی در بدن) ویژه‌ای دارد. مطالعات نشان می‌دهد که لوسین می‌تواند مکانیزم‌های گوناگونی که منجر به افزایش سنتز پروتئین در بدن می‌شوند را فعال کند.

قیمت و خرید قرص آمینو پلاس ۶۸۰۰ کارن

 

 

دکتر بیوک لاهیجانی افخم

دکتر بیوک لاهیجانی افخم مدرک کارشناسی ارشد داروسازی خود را از دانشگاه Gazi در آنکارا کسب کرده اند و مقالات متعددی را نیز در ژورنال های معتبر به چاپ رسانده اند. مقالات ارائه شده در بخش مجله بتادارو تحت نظارت ایشان و با همکاری تیم تحریریه منتشر می شوند. دکتر بیوک لاهیجانی افخم داروخانه خود را در سال ۸۵ در شهر تبریز تاسیس نمودند و در مدت کوتاهی به عنوان یکی از داروساز های مطرح در این شهر شناخته شدند. همچنین ایشان در سال ۹۷، با دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو، اولین داروخانه آنلاین شمال غرب کشور را تحت عنوان بتادارو راه اندازی نمودند. این داروخانه آنلاین به انتخاب بسیاری از شرکت های داروسازی، از جمله شرکت داروسازی کارن، در زمره داروخانه های منتخب استان آذربایجان شرقی قرار دارد. صفحه دکتر افخم در سایت سلامتی ۲۴ صفحه دکتر افخم در سایت پزشکی ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا