تناسب اندام

بهترین ال آرژنین برای افزایش قد در بازار ایران

ال آرژنین یکی از مهم‌ترین اسید آمینه‌های بدن است که نقش موثری در ساخت پروتئین دارد. خواص ال آرژنین بسیار متنوع است و تامین این آمینو اسید به شما کمک خواهد کرد که بتوانید بدنی سالم، مقاوم و با عملکرد مطلوب داشته باشید. علاوه بر این، ال آرژنین به افزایش قد نیز کمک می‌کند. ال آرژنین در انواع مواد غذایی یافت می‌شود و با توجه به خواص درمانی و ورزشی که دارد مورد توجه قرار گرفته است. مکمل‌های ال آرژنین تنوع بسیار زیادی دارند و در فرم‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. در ادامه بهترین ال آرژنین برای افزایش قد در بازار ایران را به شما معرفی خواهیم کرد.

راهنمای انتخاب بهترین ال آرژنین برای افزایش قد

ال آرژنین از جمله مکمل ورزشی پرطرفدار موجود در بازار است که خواهان بسیار زیادی دارد. این مکمل‌های تنوع بسیار زیادی دارند و با فرم‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند. برای این که بتوانید بهترین ال آرژنین بری افزایش قد را خریداری کنید باید به یک سری نکات مهم توجه کنید. این نکات مهم عبارت‌اند از:

نوع مکمل ال آرژنین

مکمل‌های ال آرژنین در انواع مختلفی به بازار عرضه می‌شوند. با توجه به این موضوع شما باید انواع مکمل آرژنین را بشناسید و مناسب‌ترین آن‌ها را برای خرید انتخاب کنید. به‌طور کلی انواع مکمل ارژنین عبارت‌اند از:

 • ال آرژنین خالص (L-Arginine Free-Form): این مدل از ال آرژنین‌ها خالص‌ترین نوع آرژنین هستند و به‌راحتی جذب بدن می‌شوند.
 • ال آرژنین آلفا کتوگلوتارات (AAKG): این نوع از ال آرژنین‌ها با آلفا کتوگلوتارات ترکیب می‌شود تا راحت‌تر جذب بدن شود.
 • ال آرژنین HCL: گونه سوم ال آرژنین با هیدروکلریک اسید ترکیب می‌شود. این مدل از مکمل‌ها به خوبی جذب بدن می‌شوند و هضم آن‌ها راحت‌تر است.

قیمت محصول

چون ال آرژنین توسط برندهای مختلف و با انواع متنوع به بازار عرضه می‌شود طبیعی است که بازه قیمت گسترده ای برای این مکمل وجود داشته باشد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که تعداد قرص‌های موجود در مکمل نقش موثری در افزایش قیمت آن دارد. در حالت کلی باید محصولی را برای خرید انتخاب کنید که کیفیت بالا و قیمت مقرون به صرفه‌ای داشته باشد.

کیفیت تولید ال آرژنین

کیفیت مکمل ال آرژنین یکی دیگر از نکاتی است که هنگام انتخاب آن باید مد نظر قرار دهید. برای بررسی کیفیت ساخت ال آرژنین باید موارد زیر را بررسی کنید:

 • میزان افزودنی‌های موجود در مکمل: هر چقدر که مکمل مورد نظر افزودنی‌های مصنوعی و مواد نگهدارنده کمتری داشته باشد به همان اندازه خالص‌تر خواهد بود.
 • گواهینامه GMP: این گواهینامه کیفیت و ایمنی محصول را نشان می‌دهد. اگر مکمل مورد نظر دارای گواهینامه GMP باشد یعنی به‌صورت استاندارد تولید شده و گزینه مناسبی برای خرید است.
 • آزمایش های انجام شده: بررسی کنید که آیا مکمل مورد نظر توسط آزمایشگاه‌های مستقل و معتبر آزمایش شده است؟ در صورتی که جواب مثبت باشد یعنی محصول مورد نظر خالص بوده و قابل اعتمادتر است.

تاریخ انقضا

تاریخ انقضای محصول جزو نکات مهمی است که باید قبل از خرید ال آرژنین چک شود. متاسفانه اغلب افراد توجهی به این قضیه ندارند و همین موضوع باعث می‌شود که با مشکل رو‌به‌رو شوند.

دوز مکمل ال آرژنین

دوز مصرف هر فرد با توجه به نیازها و اهداف او متفاوت خواهد بود. بنابراین شما باید این مسئله را مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید محصولی متناسب با نیاز خود خریداری نمایید.

دوز مصرفی ال آرژنین، یکی از موارد مهم در انتخاب بهترین قرص ال آرژنین

دستورالعمل میزان مصرف ال آرژنین به‌صورت زیر است:

 • افرادی که مکمل ال آرژنین را برای بهبود عملکرد ورزشی مصرف می کنند لازم است ۳ تا ۶ گرم از آن را در هر روز مصرف کنند.
 • افرادی که مکمل ال آرژنین را برای سلامت قلب و عروق مصرف می کنند لازم است ۲ تا ۶ گرم از آن را در هر روز مصرف کنند.

همچنین بخوانید: عوارض ال آرژنین


بهترین برند ال آرژنین خارجی و ایرانی

در این بخش قصد داریم بهترین برند ال آرژنین ایرانی و خارجی را به شما معرفی کنیم. شناخت بهترین برندهای تولیدکننده ال آرژنین به شما کمک می‌کند که بتوانید محصولاتی با کیفیت و متناسب با نیاز خود خریداری کنید.

بهترین برندهای ایرانی ال آرژنین

بهترین برندهای ایرانی ال آرژنین عبارت‌اند از:

 • کارن
 • اس تی پی
 • فارما
 • فول استار

بهترین برندهای خارجی ال آرژنین

بهترین برندهای خارجی تولیدکننده ال آرژنین عبارت‌اند از:

 • یوروویتال
 • فیشر
 • فلکسان
 • هلث اید

قیمت قرص ال آرژنین

لیست بهترین ال آرژنین برای افزایش قد و بهبود عملکرد ورزشی

مکمل‌های ال آرژنین با خواص متفاوت و توسط برندهای مختلف روانه بازار می‌شوند. بنابراین شما گزینه‌های زیادی برای خرید دارید. در این بخش قصد داریم لیست بهترین ال آرژنین برای افزایش قد را به شما معرفی کنیم.

لیست بهترین قرص ال آرژنین ایرانی

قرص های ال آرژنین ایرانی در عین داشتن قیمت مناسب کیفیت قابل قبولی هم دارند. در ادامه لیست بهترین ال آرژنین ایرانی را معرفی می کنیم.

قرص ال آرژینین ۱۰۰۰ میلی گرم اس تی پی فارما ۶۰ عددی

قرص ال آرژینین 1000 میلی گرم اس تی پی فارما 60 عددی

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم اس تی پی فارما جزو محصولات پرطرفدار و محبوب موجود در بازار است. این مکمل قدرتمند خواص بسیار زیادی دارد و باید روزانه در ۳ مرحله (۲ عدد قرص در هر مرتبه) مصرف شود. قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم اس تی پی فارما نقش موثری در بهبود عملکرد ورزشی افراد، افزایش ترشح هورمون رشد، بهبود سریع‌تر بافت‌های آسیب‌دیده، تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش حجم عضلات و افزایش توان باروری دارد. با توجه به این تفاسیر اگر قصد خرید بهترین قرص ال آرژنین را دارید، قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم اس تی پی فارما را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

قرص ال آرژینین ۱۰۰۰ میلی گرم اس تی پی فارما ۶۰ عددی

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی گرم کارن ۹۰ عددی

قرص ال آرژنین 1000 میلی گرم کارن 90 عددی

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم کارن در لیست بهترین ال آرژنین موجود در بازار قرار می‌گیرد. این مکمل نقش موثری در تقویت سیستم ایمنی بدن، تاخیر در بروز خستگی، تحریک هورمون رشد در بدن و کمک به رشد عضلات دارد. قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم کارن برای افرادی که تیپ بدنی اندومورف دارند کارایی دارد. این افراد می‌توانند ۳ عدد قرص کارن را نیم ساعت قبل از تمرین و ۳ عدد از آن را قبل از خواب مصرف کنند. برای این که نتیجه مطلوبی از قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم کارن به دست آورید لازم است که آن را به‌صورت منظم مصرف کنید.

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی گرم کارن ۹۰ عددی

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی گرم فول استار

قرص ال آرژنین 1000 میلی گرم فول استار

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم فول استار یکی از بهترین مکمل‌های آرژنین ایرانی موجود در بازار است. این محصول قدرتمند برای تحریک ترشح هورمون رشد، تقویت سیستم ایمنی بدن و کمک به عضله سازی موثر است. قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم فول استار در دو بسته ۳۰ و ۹۰ عددی به بازار عرضه می‌شود. با خرید این محصول می‌توانید عملکرد ورزشی خود را بهبود ببخشید و بدنی ورزیده برای خود بسازید.

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی گرم فول استار

لیست بهترین قرص ال آرژنین خارجی

قرص‌های ال آرژنین خارجی موجود در بازار کم نیستند. برندهای مطرح خارجی جزو شرکت‌های پیشرو در زمینه تولید قرص ال آرژنین هستند و محصولات با کیفیتی را به بازار عرضه می‌کنند. در این بخش بهترین قرص ال آرژنین خارجی را به شما معرفی می‌کنیم تا کار شما برای خرید مکمل ال آرژنین آسان‌تر شود.

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی گرم فیشر فلکسان ۳۰ عددی

قرص ال آرژنین 1000 میلی گرم فیشر فلکسان 30 عددی

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم فیشر فلکسان با عملکرد فوق‌العاده خود در لیست بهترین ال آرژنین قرار می‌گیرد. این مکمل قدرتمند با تحریک هورمون رشد و تقویت سیستم ایمنی به شما کمک می‌کند. مصرف قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم فیشر فلکسان در عضله سازی بهتر و تقویت قوای جنسی نیز موثر است. بنابراین اگر قصد خرید مکمل ال آرژنین با قیمت مقرون به صرفه و با تاثیر گذاری بالا را دارید، قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی‌گرم فیشر فلکسان گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ میلی گرم فیشر فلکسان ۳۰ عددی

کپسول آرژی زینک پلاس یوروویتال ۳۰ عددی

کپسول آرژی زینک پلاس یوروویتال 30 عددی

کپسول آرژی زینک پلاس یوروویتال ۳۰ عددی از جمله محصولات موثر در افزایش قد است. این محصول با تحریک استخوان‌سازی در رشد به کودکان و نوجوانان این فرصت را می‌دهد که قد خود را افزایش دهند. علاوه بر این، کپسول آرژی زینک پلاس یوروویتال ۳۰ عددی برای افزایش اشتها، وزن‌گیری و تقویت سیستم ایمنی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مکمل ارزشمند از ترکیباتی همچون زینک، کلسیم، ویتامین D3 و ال آرژنین تشکیل شده است. کپسول آرژی زینک پلاس یوروویتال ۳۰ عددی برای رده سنی کودکان ۱۲ سال به بالا و بزرگسالان طراحی شده است. پس شما با مصرف روزانه ۲ عدد از این کپسول می‌توانید به افزایش قد خود کمک کنید و سیستم ایمنی بدن خود را تقویت نمایید.

کپسول آرژی زینک پلاس یوروویتال ۳۰ عددی

قرص ال آرژینین ۱۰۰۰ یوروویتال ۶۰ عددی

قرص ال آرژینین 1000 یوروویتال 60 عددی

قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ یوروویتال ۶۰ عددی یکی از بهترین محصولات موجود در بازار است که نقش مهمی در تقویت عملکرد قلب، عروق خونی و سیستم ایمنی دارد. این محصول ساخت برند آلمانی یوروویتال است و عملکرد مطلوبی دارد. قرص ال آرژنین ۱۰۰۰ یوروویتال ۶۰ عددی برای مصرف عمومی طراحی شده است و همه افراد بدون هیچ گونه محدودیتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

قرص ال آرژینین ۱۰۰۰ یوروویتال ۶۰ عددی

جمع بندی

ال آرژنین جزو آمینو اسیدهای نیمه ضروری بدن است که به ساخت پروتئین کمک می‌کند. مکمل‌های ال آرژنین تنوع بسیار زیادی دارند و توسط برندهای مختلف ایرانی و خارجی به بازار عرضه می‌شوند. در این مقاله بهترین برند ال آرژنین و همچنین بهترین قرص ال آرژنین خارجی و ایرانی موجود در بازار را به شما معرفی کردیم. هر یک از این محصولات ویژگی‌های خاص خود را داشته و در نوبه خود گزینه مناسبی برای خرید هستند.

اگر می خواهید در مورد مکمل ال آرژنین بیشتر بدانید، پیشنهاد می کنیم مقاله “ال آرژنین چیست” را مطالعه کنید.

دکتر بیوک لاهیجانی افخم

دکتر بیوک لاهیجانی افخم (به انگلیسی: Buyuk Lahijani Afkham) متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۴۳ در تبریز هستند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد داروسازی خود را از دانشگاه غازی (Gazi University) ترکیه دریافت کرده‌اند و مقالات متعددی را نیز در ژورنال های معتبر به چاپ رسانده‌اند. دکتر بیوک لاهیجانی افخم در سال ۱۳۹۷ داروخانه آنلاین بتادارو (Betadarou) را در شهر تبریز تاسیس کردند. بتادارو دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو است و به انتخاب بسیاری از شرکت های داروسازی جزو داروخانه های برتر استان آذربایجان شرقی قرار دارد. شماره نظام پزشکی: 9205 | آدرس: تبریز، خیابان ارک جدید، داروخانه افخم

نوشته های مشابه

‫۶ نظرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا