رژیم و تغذیه سالم

نحوه و طرز استفاده از اسپری تاخیری (آموزش تصویری)

احتمالا شما هم این تجربه را دارید.

تصمیم گرفته‌اید که در دوی ماراتن سکس شرکت کنید اما در نهایت نتوانسته‌اید بیشتر از چند قدم بردارید.

یک مطالعه علمی نشان داده است که به طور میانگین مردان در عرض ۵.۷ دقیقه ارضا می‌شوند. با این حال افرادی که مشکل زودانزالی دارند تنها حدود ۲ دقیقه دوام می‌آورند.

یکی از راه‌های به تاخیر انداختن انزال در رابطه جنسی استفاده از اسپری تاخیری است. در این مقاله نحوه و طرز استفاده از اسپری تاخیری را به طور تصویری آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

اسپری تاخیری چیست؟

اسپری تاخیری (Delay Spray)، که با نام اسپری زود انزالی هم شناخته می‌شود، با کاهش حساسیت در حساس‌ترین نقاط آلت تناسلی انزال را به تعویق می‌اندازد. برای ساخت اسپری تاخیری از بنزوکائین یا لیدوکائین استفاده می‌شود.

قیمت اسپری تاخیری

روش استفاده از اسپری تاخیری

نحوه مصرف اسپری تاخیری آسان است. فقط کافی است مراحل زیر را دنبال کنید تا از مزایای کامل این اسپری بهره‌مند شوید و تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی با شریک خود را افزایش دهید.

۱- اسپری کردن

اسپری کردن اسپری تاخیری
اسپری کردن اسپری تاخیری

اسپری تاخیری را به سمت قسمت پایینی سر آلت تناسلی بگیرید و ۲ الی ۱۰ بار آن را اسپری کنید. دقت داشته باشید که میزان حساسیت آلت تناسلی برای هر فرد با دیگری متفاوت است. بنابراین شما با امتحان کردن تعداد اسپری‌های مختلف می‌توانید تشخیص دهید که چه تعداد اسپری برای شما مناسب است. معمولاً برای اغلب مردان فقط ۲ الی ۳ بار اسپری کردن کفایت می‌کند. اما برخی از مردان نیاز به اسپری بیشتری دارند.

۲- مالش

مالیدن اسپری تاخیری روی آلت تناسلی
مالیدن اسپری تاخیری روی آلت تناسلی

اسپری‌های تاخیری با استفاده از تکنولوژی تبخیری ساخته می‌شوند و به خوبی جذب آلت تناسلی می‌شوند. به همین جهت مرحله مالش کاملاً اختیاری است اما توصیه می‌شود که آن را انجام دهید.

برای این کار می‌توانید اسپری را با حرکت دایره‌ای شکل و با استفاده از نوک انگشتان خودتان به پوست آلت تناسلی بمالید.

نکته: پس از این که فرآیند مالش تمام شد بهتر است موادی که در دستان شما باقی مانده است را با استفاده از یک حوله مرطوب تمیز کنید.

۳- منتظر ماندن

منتظر ماندن برای اثرگذاری اسپری تاخیری
منتظر ماندن برای اثرگذاری اسپری تاخیری

پس از اسپری کردن نباید بلافاصله وارد رابطه جنسی شوید بلکه باید به مدت ۵ الی ۱۰ دقیقه صبر کنید تا اسپری تاخیری اثر کند.

۴- پاک کردن

پاک کردن اسپری تاخیری از روی آلت تناسلی
پاک کردن اسپری تاخیری از روی آلت تناسلی

قبل از برقراری رابطه جنسی، مخصوصاً رابطه جنسی دهانی با شریک جنسی‌تان، حتما باید اسپری باقی مانده روی پوست آلت تناسلی خود را پاک کنید. برای این کار هیچ محدودیتی ندارید و می‌توانید از هر چیزی که در دسترس شما قرار دارد استفاده کنید. دستمال مرطوب، آب و حوله آلوئه ورا از جمله لوازمی هستند که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

۵- انجام رابطه جنسی

انجام رابطه جنسی
انجام رابطه جنسی

پس از این که مراحل قبلی را به‌طور کامل سپری کردید شرایط برای برقراری رابطه جنسی فراهم شده است. اکنون می‌توانید رابطه جنسی با انزال دیرتر و با زمان بیشتری را تجربه کنید.


همچنین بخوانید: نحوه استفاده از ژل روان کننده


اشتباهات رایج در طرز استفاده از اسپری تاخیری

اسپری تاخیری یک محصول ایده‌آل برای جلوگیری از انزال زودرس است. اما این محصول زمانی موثر واقع خواهد شد که بتوانید به‌طور صحیح از آن استفاده کنید. در ادامه اشتباهاتی که معمولا در نحوه و روش استفاده از اسپری تاخیری رخ می‌دهند را با هم مرور می‌کنیم.

۱- استفاده بیش از حد از اسپری تاخیری

استفاده بیش از حد اولین و رایج‌ترین اشتباه در رابطه با نحوه مصرف اسپری تاخیری است. شما باید با حداقل اسپری توصیه شده (۲ الی ۳ بار) شروع کنید و با توجه به میزان حساسیت آلت تناسلی خود این میزان را تنظیم کنید. اگر احیاناً بیش از اندازه از اسپری تاخیری استفاده کردید جای هیچ گونه نگرانی نیست. چون پس از این که اسپری تاثیر خود را از دست بدهد حس و حال شما به حالت اولیه بر می‌گردد.

۲- استفاده کم از اسپری تاخیری

در مقابل، برخی از افراد نیز وجود دارند که به‌صورت محتاطانه از اسپری تاخیری استفاده می‌کنند. شما باید حداقل میزان استفاده از اسپری تاخیری را رعایت کنید تا زود انزالی شما بهبود یابد.

۳- استفاده از اسپری تاخیری در نقاط اشتباه آلت تناسلی

اسپری تاخیری در صورتی که به درستی استفاده نشود تاثیرگذاری زیادی نخواهد داشت. اسپری باید به نقاط حساس آلت تناسلی زده شود تا نتیجه مطلوبی داشته باشد. این نقاط شامل موارد زیر هستند:

  • فرنولوم (Frenulum): این بخش از آلت تناسلی سر آلت را به محور آلت متصل می‌کند. در واقع فرنولوم همان حلقه برجسته کوچکی است که بین سر و بدنه آلت قرار دارد.
  • سر آلت تناسلی (GLANS): سر آلت تناسلی یا همان گلنس حساس است. اما قسمت زیرین آن نقطه حساس‌تری است و برای زدن اسپری تاخیری نقطه مناسب‌تری به شمار می‌رود.

۴- منتظر نماندن به اندازه کافی پس از استفاده از اسپری

نکته مهمی که درباره روش استفاده از اسپری تاخیری وجود دارد زمان منتظر ماندن برای اثر گذاری آن است. به‌طور میانگین شما باید ۱۰ الی ۱۵ دقیقه منتظر بمانید. شما باید کاملاً صبور باشید و با تست کردن حساسیت خود، نسبت به برقراری رابطه جنسی اقدام نمایید. در غیر این صورت نمی‌توانید از انزال زودرس جلوگیری کنید.

سوالات متداول در مورد نحوه و طرز استفاده از اسپری تاخیری

سوالات متداول در خصوص روش استفاده از اسپری تاخیری
سوالات متداول در خصوص روش استفاده از اسپری تاخیری

در این بخش سوالات متداول در رابطه با نحوه مصرف اسپری تاخیری را برای شما بیان می‌کنیم. این سوال‌ها به شما کمک می‌کنند که بتوانید اطلاعات کاملی درباره اسپری تاخیری به دست آورید.

چند بار باید اسپری تاخیری بزنم؟

با دو الی ۳ بار شروع کنید و در صورت بی حس نشدن آلت تناسلی تعداد را بالاتر ببرید.

اسپری زود انزالی را به چه قسمت هایی از آلت تناسلی بزنیم؟

اسپری تاخیری باید به قسمت‌های حساس آلت تناسلی یعنی فرنولوم (حلقه برجسته بین سر و محور آلت) و گلنس (قسمت زیرین سر آلت) زده شود.

اثرگذاری اسپری تاخیری تا چه مدت باقی می ماند؟

مدت زمان اثرگذاری اسپری تاخیری به میزان حساسیت آلت تناسلی شما و همچنین محصولی که استفاده می‌کنید بستگی دارد.

از اسپری تاخیری در حالت شل یا نعوظ استفاده کنم؟

نحوه و طرز استفاده از اسپری تاخیری به خود شما بستگی دارد. اگر می‌خواهید قبل از این که وارد رابطه جنسی شوید همه چیز را آماده کنید بهتر است از اسپری تاخیری هنگام شل بودن آلت استفاده کنید. در غیر این صورت پس از قرار گرفتن در حالت نعوظ زمان مناسبی برای استفاده از اسپری است.

آیا استفاده از کاندوم در کنار اسپری تاخیری مانعی دارد؟

این موضوع کاملاً بستگی به اسپری تاخیری شما و دستورالعمل استفاده از آن دارد. اغلب اسپری‌های تاخیری برای استفاده با انواع کاندوم مناسب هستند. ولی برخی دیگر توصیه می‌کنند که فقط از کاندوم‌های لاتکس در کنار اسپری استفاده کنید.

آیا قبل از برقرای رابطه جنسی باید باقی مانده اسپری تاخیری روی آلت را بشوییم؟

بله. قبل از برقراری رابطه جنسی، مخصوصا رابطه جنسی دهانی، باید باقی مانده اسپری روی آلت تناسلی را پاک کنید تا مشکلی برای شریک زندگی شما به وجود نیاید.

اگر همسرم باردار باشد می توانم از اسپری تاخیری استفاده کنم؟

اگر همسرتان باردار است توصیه می‌شود که احتیاط کرده و از اسپری تاخیری استفاده نکنید. چرا که اسپری‌های تاخیری حاوی لیدوکائین یا بنزوکائین هستند و برای استفاده در دوران بارداری بی خطر نیستند.

آیا اثرات اسپری به شریک زندگی من نیز منتقل می شود؟

خیر. در صورتی که روش استفاده از اسپری تاخیری را به درستی رعایت کنید هیچ اثری از اسپری به شریک زندگی شما منتقل نخواهد شد.

عوارض استفاده از اسپری های تاخیری چیست؟

استفاده از اسپری تاخیری در موارد نادری می تواند مشکلاتی مثل اختلال در نعوظ و حساسیت پوستی را به دنبال داشته باشد. در این رابطه در مقاله عوارض اسپری تاخیری بیشتر توضیح داده ایم.

جمع‌بندی در مورد نحوه استفاده از اسپری تاخیری

در این مقاله ابتدا نحوه مصرف اسپری تاخیری را به طور کامل توضیح دادیم. سپس به اشتباهات رایج در حین استفاده از این محصول پرداختیم.

اگر به دنبال خرید اسپری تاخیری هستید می‌توانید به داروخانه آنلاین بتادارو مراجعه کنید. بتادارو زیرمجموعه داروخانه دکتر افخم است و انواع اسپری تاخیری را با ضمانت اصالت و ارسال سریع عرضه می‌کند.

امیدواریم مطالب ارائه شده در این مقاله برای شما مفید بوده باشند. اگر در خصوص هر یک از نکات مطرح شده سوالی دارید می‌توانید در بخش نظرات بپرسید. در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

منابع

https://www.promescent.com/blogs/learn/how-to-use-delay-sprays

https://steadyfreddy.com/pages/how-to-use-delay-spray

دکتر بیوک لاهیجانی افخم

دکتر بیوک لاهیجانی افخم (به انگلیسی: Buyuk Lahijani Afkham) متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۴۳ در تبریز هستند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد داروسازی خود را از دانشگاه غازی (Gazi University) ترکیه دریافت کرده‌اند و مقالات متعددی را نیز در ژورنال های معتبر به چاپ رسانده‌اند. دکتر بیوک لاهیجانی افخم در سال ۱۳۹۷ داروخانه آنلاین بتادارو (Betadarou) را در شهر تبریز تاسیس کردند. بتادارو دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو است و به انتخاب بسیاری از شرکت های داروسازی جزو داروخانه های برتر استان آذربایجان شرقی قرار دارد. آدرس: تبریز، خیابان ارک جدید، داروخانه افخم

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. استفاده از اسپری تاخیری به عنوان یک روش موثر در کنترل انزال زودرس استفاده می‌شود. تجربه شخصی من نشان می‌دهد که انتخاب محصول با کیفیت و رعایت دقیق دستورالعمل‌ها بسیار مهم است. با استفاده از این اسپری می‌توان زمان انزال را به تاخیر انداخته و تجربه جنسی کامل‌تری را برای هر دو شریک ایجاد کرد. همچنین، باید عوارض جانبی ممکن را در نظر گرفته و به مشورت پزشکی در موارد جدی تجدیدنظر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا