رژیم و تغذیه سالم

عوارض نداشتن سکس: پرده برداری از آسیب‌های پنهان

عدم رضایت در روابط جنسی مسئله مهمی است که نیاز به توجه دارد. این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود و بر روابط فردی و زناشویی تأثیرگذار باشد. برای حل این مشکل، ابتدا باید مشکل را تشخیص داده و سپس با استفاده از منابع علمی و مشاوره، به بهبود روابط جنسی می‌پردازیم. آگاهی و راهکارهای شخصی‌سازی شده می‌توانند به بهبود کیفیت زندگی جنسی و روابط زناشویی کمک کنند.

در این مقاله از سایت داروخانه آنلاین بتادارو قصد داریم تا عوارض نداشتن رابطه جنسی را بررسی می‌کنیم و توضیح می‌دهیم که چطور می‌توان بی‌میلی جنسی را اصلاح کرد. با ما همراه باشید.

عوارض نداشتن سکس چیست؟

از جمله عوارض نداشتن رابطه جنسی می‌توان به این موارد اشاره کرد: افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی، افزایش استرس، کاهش عملکرد مغز و ضعف سیستم ایمنی بدن.

همچنین دوری کردن از سکس می‌تواند روی روابط بین زوج‌ها تأثیر بگذارد و منجر به بروز اختلاف شود.

در ادامه عوارض نداشتن رابطه را در مردان و زنان به طور کامل توضیح می‌دهیم.

عوارض نداشتن رابطه جنسی در مردان چیست؟

عوارض نداشتن سکس در مردان
عوارض نداشتن سکس در مردان

نداشتن رابطه در دراز مدت منجر به بروز عوارض زیادی در مردان می‌شود. در این بخش این اثرات منفی را به طور کامل توضیح می‌دهیم.

اختلال نعوظ

یکی از مهم‌ترین عوارض نداشتن رابطه در آقایان، اختلال نعوظ است. تحقیقات علمی نشان داده‌اند که آقایانی که کم‌تر از یک بار در هفته رابطه جنسی دارند، دو برابر بیشتر از مردانی که حداقل دو بار در هفته سکس می‌کنند، دچار اختلال نعوظ می‌شوند. در این شرایط درمان اختلال نعوظ مورد نیاز خواهد بود.

احساس درد در بیضه‌ها و عضلات

نداشتن سکس به مدت طولانی باعث احساس درد در بیضه‌ها و عضلات آقایان می‌شود. درد بیضه‌ها با نام فشار خون اپیدیم شناخته می‌شود. این عارضه به دنبال نداشتن رابطه برای مدت طولانی یا ارضا نشدن بعد از تحریک جنسی ایجاد می‌شود. این درد برای آقایان آزاردهنده است اما معمولا خطری ایجاد نمی‌کند.

تغییرات هورمونی هم که به دنبال نداشتن سکس ایجاد می‌شود می‌تواند منجر به دردهای عضلانی شود. البته باید بدانید که همه افراد درد عضلانی را به عنوان عوارض نداشتن سکس تجربه نمی‌کنند. این عارضه تنها در برخی از آقایان رخ می‌دهد.

کاهش سطح عملکرد بدن

رابطه جنسی نوعی ورزش محسوب می‌شود چون باعث فعالیت جسمی و سوزاندن کالری می‌گردد. به همین دلیل افرادی که رابطه جنسی منظم و سالمی دارند، شاداب‌تر از دیگران هستند و بدنشان هم عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد. البته باید توجه داشت که سلامت جسمانی و سطح عملکرد بدن به موارد دیگری مانند استرس روزمره، تغذیه و سبک زندگی هم بستگی دارد.

اختلال حواس و کاهش حافظه کوتاه‌مدت

کاهش حافظه کوتاه مدت

رابطه جنسی علاوه بر سلامت جسمانی، با سلامت روانی شما نیز ارتباط دارد. نداشتن سکس برای مدت طولانی، سطح استرس شما را افزایش می‌دهد و ممکن است روی حافظه کوتاه‌مدت‌تان هم تأثیر منفی داشته باشد.

وقتی رابطه جنسی سالمی دارید، در طول رابطه به آرامش می‌رسید. دلیل این آرامش هم ترشح هورمون آندروفین است. با توجه به این موارد، طبیعی است که اضطراب و به دنبال آن کاهش حافظه کوتاه‌مدت، یکی از عوارض نداشتن سکس باشد.

افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های مربوط به پروستات مانند سرطان پروستات

هنوز ارتباط بین بیماری‌های پروستات و رابطه جنسی به صورت علمی ثابت نشده است. اما داده‌های تجربی نشان می‌دهد آقایانی که انزال‌های منظم و بیشتری را تجربه می‌کنند، با احتمال کم‌تری به بیماری‌های مربوط به پروستات مبتلا می‌شوند.

تاثیر منفی روی خلق و خوی

با برقرای رابطه جنسی، هورمون‌های آندروفین و اکسیتوسین ترشح می‌شوند که به افزایش آرامش انسان کمک می‌کنند. نداشتن سکس و کاهش سطح این هورمون‌ها در بدن، باعث اضطراب در آقایان می‌شود. این اضطراب روی خلق و خوی آن‌ها هم تاثیر دارد و باعث می‌شود زودتر و شدیدتر عصبانی شوند.


همچنین بخوانید: طرز استفاده از اسپری تاخیری


عوارض نداشتن رابطه جنسی در زنان چیست؟

عوارض نداشتن رابطه جنسی در زنان

بسیاری از عوارض نداشتن سکس بین خانم‌ها و آقایان مشترک است. به عنوان مثال خانم‌ها ممکن است در صورت نداشتن رابطه جنسی به مدت طولانی، سرد مزاج و ناتوان شوند و به مصرف قرص تحریک کننده بانوان نیاز داشته باشند. از دیگر عوارض نداشتن رابطه جنسی، که بین آقایان و بانوان مشترک است، می‌توان به افزایش سطح استرس و کاهش حافظه کوتاه‌مدت اشاره کرد.

به نقل از سایت WebMD:

بدون داشتن رابطه جنسی منظم منظم، واژن شما می‌تواند سفت شود و بافت‌های آن نازک‌تر شده و احتمال آسیب، پارگی یا حتی خونریزی در حین رابطه جنسی افزایش می‌یابد. این می تواند آنقدر ناراحت کننده باشد که زنان با این علائم از داشتن رابطه جنسی اجتناب کنند، که می تواند آن را بدتر کند.

متن اصلی:

Without regular intercourse, your vagina can tighten and its tissues can get thinner and be more likely to get injured, tear, or even bleed during sex. This can be so uncomfortable that women with these symptoms avoid having sex, which can make it worse.

در ادامه عوارض نداشتن سکس برای خانم‌ها را با جزئیات بیشتری بررسی می‌کنیم.

سفت و نازک شدن بافت واژن (آنتروفی واژینال)

خانم‌ها با افزایش سن و نزدیک شدن به یائسگی، دچار آتروفی واژن می‌شوند. این یعنی کانال واژن آن‌ها تنگ و خشک می‌شود و برقراری رابطه جنسی برایشان سخت‌تر خواهد بود. آنتروفی واژن خانم‌هایی که برای مدت طولانی رابطه نداشته‌اند را بیشتر درگیر می‌کند. به همین دلیل می‌توان این عارضه را جزو عوارض نداشتن رابطه جنسی در بانوان به حساب آورد.

در رابطه جنسی سطح هورمون‌های بدن به تعادل می‌رسد، واژن برای ترشح تحریک می‌شود و خون کافی به ارگان‌های جنسی خانم‌ها می‌رسد. همه این عوامل واژن را سالم و آماده نگه می‌دارد و فقدان آن‌ها باعث تشدید آنتروفی واژن می‌شود.

کاهش تولید هورمون استروژن و خشک شدن واژن

خشکی واژن زنان

احتمالا می‌دانید که هنگام تحریک جنسی، ترشحات واژن افزایش پیدا می‌کند. این ترشحات سطح داخلی واژن را روان‌تر می‌کنند تا امکان برقراری رابطه وجود داشته باشد. اگر برای مدت طولانی رابطه نداشته باشید، ممکن است این ترشحات کاهش پیدا کنند و برقراری رابطه جنسی برایتان سخت‌تر شود.

افزایش خودارضایی

با دور شدن از رابطه جنسی، میل به داشتن شریک جنسی هم کاهش پیدا می‌کند. بعضی از خانم‌ها بخاطر نداشتن شرایط برقراری رابطه، به خودارضایی روی می‌آورند و تصمیم می‌گیرند نیازشان را از این طریق برآورده کنند. در نتیجه به این روش وابسته می‌شوند و دیگر برای ورود به رابطه زناشویی آماده نخواهند بود. این مسئله نیز از دیگر عوارض نداشتن سکس در زنان محسوب می‌شود.

البته این عارضه دائمی نیست و بعد از شروع دوباره زندگی جنسی، بهبود پیدا می‌کند. البته ممکن است دفعات اول سخت‌تر تحریک شوید یا دیرتر به ارگاسم برسید. اما بعد از مدتی به روال سابق برمی‌گردید و می‌توانید روابط لذتبخشی را با همسرتان تجربه کنید. اگر بعد از چند بار رابطه جنسی همچنان میلی به برقراری رابطه نداشتید بهتر است با سکس تراپیست مشورت داشته باشید.

افزایش درد قاعدگی

وقتی رابطه جنسی برقرار می‌کنید و به ارگاسم می‌رسید، عضلات رحم منقبض و رها می‌شوند. این موضوع به تسکین درد قاعدگی کمک می‌کند. ارگاسم همچنین باعث ترشح هورمون آندروفین در بدن می‌شود که آن نیز درد قاعدگی را کاهش می‌دهد. نداشتن سکس به مدت طولانی، این دو مسکن طبیعی را از شما دور می‌کند و ممکن است دردهای قاعدگی‌تان افزایش یابد.

البته دقت داشته باشید که سکس در دوران قاعدگی بهداشتی نیست. اثرات مثبت سکس روی درد قاعدگی زمانی مشخص می‌شود که مدتی قبل از رسیدن به دوره قاعدگی به صورت منظم رابطه داشته باشید.

افزایش فشار خون

فشار خون بالا، از عوارض نداشتن سکس

افزایش فشار خون از دیگر عوارض احتمالی نداشتن رابطه جنسی است. این عارضه هم در آقایان و هم در خانم‌ها می‌تواند اتفاق بیفتد. البته ارتباط بین نداشتن سکس و افزایش فشار خون به طور کامل اثبات نشده است. اما برخی مشاهدات علمی نشان داده‌اند که افرادی که رابطه جنسی منظم دارند کم‌تر از دیگران به فشار خون مبتلا خواهند شد.

افسردگی و کاهش اعتماد به نفس

همانطور که گفتیم، بدن در هنگام سکس هورمون‌های آندروفین و اکسیتوسین را تشرح می‌کند. فقدان این هورمون‌ها در بدن باعث احساس افسردگی و کاهش اعتماد به نفس می‌شود.

افرادی که سکس منظم دارند کم‌تر احساس خستگی می‌کنند، در طول روز عملکرد بهتری دارند و حتی اعتماد به نفس‌شان هم بالاتر است.

دلایل نداشتن سکس چیست؟

دلایل نداشتن رابطه جنسی برای مدت طولانی‌ بسیار متنوع هستند و باید به صورت تخصصی بررسی شوند. اما در ادامه بعضی از علت‌های عمومی دوری از سکس برای مدت زمان طولانی را بررسی می‌کنیم.

دلایل نداشتن رابطه جنسی در مردان

دلایل نداشتن رابطه جنسی در مردان

گاهی اوقات علت دوری مردان از رابطه جنسی، صرفا به تمایل یا عدم تمایل آن‌ها برمی‌گردد. مثلا ممکن است تصمیم بگیرند تا زمان پیدا کردن شریک عاطفی مناسب، از برقراری سکس خودداری کنند. اما سایر علت‌هایی که آقایان را از سکس دور می‌کند، عبارت اند از:

 • بیماری‌های خاص یا مصرف داروهایی که میل جنسی را کاهش می‌دهد
 • افزایش سن و کاهش توان جنسی
 • کاهش سطح تستسرون در بدن به دلایل مختلف
 • استرس و اضطراب
 • کاهش تمایل جنسی به همسر بخاطر مشکلاتی که در بخش‌های دیگر رابطه وجود دارد
 • اعتیاد
 • اختلالات روانی مانند افسردگی

دلایل نداشتن رابطه جنسی در زنان

دلایل نداشتن سکس در زنان

گاهی اوقات تمایل نداشتن به سکس در خانم‌ها طبیعی است. مثلا در دوره بارداری تغییرات هورمونی شدیدی اتفاق می‌افتد که باعث می‌شود گاها خانم‌ها حتی میل به نشستن در کنار همسرشان را هم نداشته باشند و از او دور شوند. این مسئله کاملا طبیعی است و آقایان هم باآگاهی باید آن را درک کنند.

اما گاهی اوقات بی‌میلی به رابطه جنسی بخاطر عوامل خارجی ایجاد می‌شود، برای مدت طولانی ادامه پیدا می‌کند و فرد را با عوارض نداشتن سکس درگیر خواهد کرد. در ادامه علت‌های مختلف این مسئله را نام می‌بریم:

 • کاهش میل جنسی بخاطر مصرف داروهای خاص مانند داروهای ضد افسردگی
 • تغییرات هورمونی ناشی از یائسگی، بارداری یا زایمان
 • تغییرات جدی در زندگی مانند شکست عشقی یا از دست دادن یک عزیز
 • مشکلات جنسی مانند رابطه دردناک یا ارضا نشدن در سکس
 • عمل‌های جراحی مربوط به نواحی جنسی مانند سینه‌ها یا ناحیه تناسلی
 • خستگی جسمانی
 • اختلالات روانی مانند افسردگی یا وسواس
 • سابقه سوءاستفاده جنسی و خاطرات و تصاویر ذهنی ناخوشایند
 • تجربه‌های منفی از روابط جنسی در گذشته
 • خجالت کشیدن از فیزیک و اندام خود

منظور از بی‌میلی جنسی چیست؟

افرادی که دچار بی‌میلی جنسی هستند یا کلا به داشتن سکس تمایلی ندارند یا از قسمت‌هایی از فعالیت‌های جنسی دوری می‌کنند. بی‌میلی جنسی گاهی اوقات یک مسئله موقت است. اما اگر برای مدت طولانی ادامه داشته باشد، به سندرمی تبدیل می‌شود که به درمان نیاز دارد.

چند مورد از متداول‌ترین نشانه‌های بی‌میلی جنسی در خانم‌ها و آقایان به صورت زیر هستند:

 • ارضا نشدن
 • تحریک نشدن
 • اختلالات نعوظ
 • کم شدن توان جنسی

راه‌های پیشگیری و درمان بی‌میلی جنسی چیست؟

راه های پیشگیری از بی میلی جنسی

برای پیشگیری یا درمان بی‌میلی جنسی توصیه‌های زیر را دنبال کنید:

 • از مصرف سیگار، الکل یا مواد مخدر خودداری کنید.
 • ورزش منظم داشته باشید؛ ورزش‌های هوازی بهترین انتخاب برای بهبود بی‌میلی جنسی هستند. البته سکس منظم هم نوعی ورزش محسوب می‌شود و تأثیر مثبت بسیاری روی سلامتتان خواهد داشت.
 • وزنتان را در سطح استاندارد نگه دارید.
 • داروهای خاص مانند داروهای استروئیدی را بدون دستور پزشک مصرف نکنید
 • اگر بیماری‌های مزمنی چون بیماری قلبی یا دیابت دارید،‌ تحت نظر پزشک باشید و از خودتان مراقبت کنید.
 • در کنار رابطه جنسی، به ارتباط عاطفی با شریکتان هم توجه داشته باشید و برای سلامت رابطه‌تان تلاش کنید.

بسیاری از افراد تصور می‌کنند مصرف قرص افزایش میل مردان و قرص تحریک کننده زنان، تنها روش درمان بی‌میلی جنسی است. مصرف داروهای شیمیایی تأثیر بسزایی در حل این مشکل دارد. با این حال تا زمانی که علت بی‌میلی جنسی برطرف نشده باشد، مصرف داروهای شیمیایی، نظیر ویاگرا، تنها یک راهکار موقت خواهد بود.


همچنین بخوانید: ویاگرا چیست؟


برای درمان بی‌میلی جنسی بهتر است از افراد متخصص، مثل اورولوژیست و سکس تراپیست، کمک بگیرید. اورولوژیست، دستگاه‌های جنسی شما را بررسی می‌کند و در صورتی که بی‌میلی جنسی بخاطر یک مشکل فیزیکی ایجاد شده باشد، متد درمانی مناسب را در پیش می‌گیرد. سکس تراپیست نیز علت‌های روانی این مسئله را بررسی می‌کند و به شما و شریکتان در برطرف کردن مشکلات مرتبط و برقراری روابط جنسی لذت‌بخش کمک می‌کند.

فواید داشتن سکس چیست؟

فواید داشتن سکس

رابطه جنسی یکی از نیازهای طبیعی بدن انسان است که باید به صورت منظم به آن پاسخ داده شود. این مسئله به صورت مستقیم روی سلامت جسمی و روانی فرد تأثیر خواهد داشت و او را از عوارض نداشتن سکس دور می‌کند!

مهمترین فواید داشتن سکس به صورت زیر است:

 • کنترل فشار خون و ارتقای سلامت قلب و عروق
 • بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن
 • تسکین دردهای نواحی مختلف بدن
 • افزایش کیفیت خواب
 • کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات
 • افزایش قدرت باروری
 • بهبود اضطراب و افسردگی
 • تقویت قدرت تمرکز و تفکر
 • تقویت احساسات و افزایش علاقه به همسر
 • حفظ قدرت جنسی برای مدت طولانی‌تر
 • تقویت عزت نفس
 • تسکین درد به خصوص در دوره پیش از قاعدگی
 • بهبود عملکرد مثانه

دقت داشته باشید که افزایش بیش از حد تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی هم به سلامتی شما و شریکتان آسیب می‌رساند و ممکن است با عوارض سکس زیاد درگیر شوید. پس باید تعادل را رعایت کنید تا نه دچار عوارض نداشتن سکس شوید و نه به مشکلات حاصل از سکس زیاد برخورد کنید.

سوالات متداول

عوارض نداشتن رابطه جنسی طولانی مدت چیست؟

استرس و افسردگی، احساس خستگی همیشگی، کاهش کیفیت خواب، افزایش احتمال ابتلا به بیمار‌ی‌های قلب و پروستات و کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدن از مهم‌ترین عوارض نداشتن سکس برای مدت طولانی است.

آیا نداشتن سکس طبیعی به حساب می‌آید؟

این مسئله یک انتخاب شخصی است و بعضی از افراد ترجیح می‌دهند رابطه جنسی برقرار نکنند. در هر صورت باید بدانید که نداشتن رابطه جنسی برای مدت طولانی، به سلامت جسمی و روانی شما آسیب می‌رساند و ممکن است عوارض جدی برایتان ایجاد کند.

بهترین زمان برای داشتن سکس چه زمانی است؟

وقتی سطح انرژی شما در بالاترین حد ممکن است، بهترین زمان برای سکس است. سطح انرژی بدن انسان صبح‌ها به بالاترین حد ممکن می‌رسد. به همین دلیل محققان می‌گویند ساعت ۷:۳۰ دقیقه صبح بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی است.

چند بار رابطه جنسی در ماه طبیعی است؟

این مسئله به عوامل مختلفی چون سن و میزان میل جنسی بستگی دارد. در واقع محدودیتی برای این مسئله تعیین نشده است. به صورت میانگین ۴ بار رابطه جنسی در ماه طبیعی است. اما ممکن است زوج‌های میانسال (بین ۴۰ تا ۵۰ سال) کم‌تر از این مقدار سکس داشته باشند و زوج‌های جوان (۲۰ تا ۳۰ سال) حداقل هفته‌ای دو بار رابطه جنسی را تجربه کنند.

آیا رابطه جنسی زیاد مضر است؟

هنوز شواهدی مبتنی بر اینکه رابطه جنسی زیاد و روزانه به بدن انسان آسیب می‌رساند وجود ندارد. دفعات سکس تا زمانی که در سایر ابعاد زندگی شما اختلال ایجاد نکرده باشد،‌ اهمیتی ندارد. شما حتی می‌توانید به صورت روزانه با همسرتان رابطه جنسی داشته باشید و به سلامت جنسی خود کمک کنید.

بانوان در چه رده سنی باید سکس منظم داشته باشند؟

از زمان بلوغ و ایجاد نیاز جنسی می‌توان سکس را آغاز کرد. تصمیم‌گیری در این زمینه کاملا شخصی است. بعضی از افراد ترجیح می‌دهند زندگی جنسی‌شان را در نوجوانی آغاز کنند و بعضی دیگر دوست دارند تا بعد از ۲۵ سالگی صبر کنند. در حالت کلی ۱۸ سالگی هم برای خانم‌ها و هم برای آقایان سن مناسب شروع فعالیت جنسی در نظر گرفته می‌شود.

آیا نداشتن سکس باعث درد بیضه یا کمر مردان می‌شود؟

درد بیضه یکی از عوارض نداشتن سکس برای مدت طولانی است. این درد زمانی بیشتر می‌شود که نعوظ بدون ارضا شدن اتفاق افتاده باشد. البته این عارضه در همان لحظه معمولا جدی نیست و مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند. اما اگر برای مدت زیادی ادامه داشته باشد احتمال ابتلا به سرطان بیضه و پروستات را افزایش می‌دهد.

جمع‌بندی در مورد عوارض نداشتن سکس

در این مقاله عوارض نداشتن رابطه جنسی در خانم‌ها و آقایان را توضیح دادیم. سکس یکی از مهم‌ترین بخش‌های روابط زناشویی است که بی‌توجهی به آن سایر بخش‌های ارتباط بین زن و مرد را هم تحت تأثیر قرار می‌دهد. بسیاری از افراد تنها بخاطر پایین بودن کیفیت رابطه جنسی، از شریک زندگیشان دلسرد می‌شوند و حتی ممکن است تصمیم به جدایی بگیرند. با به دست آوردن آگاهی درباره عوارض نداشتن سکس می‌توانید کیفیت این بخش از رابطه خود را افزایش دهید و با همسرتان صمیمی‌تر از همیشه باشید.

اگر در خصوص هر یک از مطالب مطرح شده در این مقاله سوالی دارید، می‌توانید در بخش نظرات بپرسید. در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهیم بود.

دکتر بیوک لاهیجانی افخم

دکتر بیوک لاهیجانی افخم (به انگلیسی: Buyuk Lahijani Afkham) متولد ۵ اردیبهشت ۱۳۴۳ در تبریز هستند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد داروسازی خود را از دانشگاه غازی (Gazi University) ترکیه دریافت کرده‌اند و مقالات متعددی را نیز در ژورنال های معتبر به چاپ رسانده‌اند. دکتر بیوک لاهیجانی افخم در سال ۱۳۹۷ داروخانه آنلاین بتادارو (Betadarou) را در شهر تبریز تاسیس کردند. بتادارو دارای مجوز رسمی از سازمان غذا و دارو است و به انتخاب بسیاری از شرکت های داروسازی جزو داروخانه های برتر استان آذربایجان شرقی قرار دارد. شماره نظام پزشکی: 9205 | آدرس: تبریز، خیابان ارک جدید، داروخانه افخم

نوشته های مشابه

‫۱۰ نظرها

 1. بدون داشتن سکس نیز زندگی عاطفی و رابطه با همسر بسیار مهم است. در بعضی موارد، عدم داشتن سکس ممکن است به مشکلات روانی و احساسات منفی منجر شود. اما مهمترین نکته این است که همسران باید با یکدیگر در این زمینه صادق و با احترام صحبت کنند و به نیازها و مراعات‌های همدیگر توجه کنند. روابط عاطفی بر پایه احترام، تفهیم، و ارتباط باز بهتر می‌توانند تازگی و نزدیکی را در زندگی زناشویی حفظ کنند.

 2. عوارض نداشتن رابطه برای زنان می‌تواند شامل ایجاد فشارهای روانی و اجتماعی، احساس تنهایی، افزایش استرس و اضطراب، و مشکلات جسمی شود. مشورت با متخصص بهداشت جنسی و روان‌شناس می‌تواند در مدیریت این عوارض کمک کند.

 3. بدون داشتن فعالیت جنسی، ممکنه مشکلاتی پیش بیاد، ولی باید بگم که همه چیز به وضعیت و دلایل خاص هر فرد بستگی داره. گاهی وقتا، ممکنه افراد به علت مسائل جسمی یا روانی نتونن به طور طبیعی و رضایت‌بخشی فعالیت جنسی داشته باشن. این ممکنه به مشکلاتی در روابط عاطفی و روانی و حتی به مشکلات جسمی منجر بشه. به نظر شما برای حفظ سلامت جنسی و روانی چه راه‌هایی پیشنهاد می‌دید؟

  1. برای حفظ سلامت جنسی و روانی، بهتره که افراد به مشکلات و عواملی که باعث عدم داشتن سکس میشن توجه کنید و اگر نیاز باشه، به مشاوره از روانشناس یا مشاوره پزشکی فکر کنید تا به راه‌حل‌های مناسبی برسید و عوارض جانبی رو به حداقل برسونید.

 4. سلام وقت بخیر. بعضی مواقع با شریک زندگیم درباره نداشتن سکس مشاجره می کنیم. بعضی مواقع مشخص نیست که میل جنسی کمی داره یا نمی خواد رابطه برقرار کنه. درباره این موضوع باهم صحبت کردیم و از تاثیراتش هم تو زندگی بهش گفتم ولی مثل اینکه نتیجه ای نداشته. به نظر شما چه کاری باید انجام داد؟

  1. سلام وقت شما هم بخیر.
   نداشتن سکس در زندگی یک مسئله خیلی شخصی است. ممکنه دلایل مختلفی واسه این تصمیم وجود داشته باشه، مثل باورهای مذهبی، اخلاقی یا حتی ترجیحات فرهنگی. بعضی افراد ممکنه این تصمیم رو بگیرن تا از بیماری‌های جنسی یا برای حفظ سلامت جسمی و روحی خودشون، جلوگیری کنن. همچنین، تجربیات گذشته یا ترجیحات شخصی هم می‌تونه توی این تصمیم تاثیر داشته باشه. واقعا مهمه که احترام به تصمیمات هر کسی داشته باشیم و توافق مشترک رو در مسائل مشترک رعایت کنیم. البته در این زمینه پیشنهاد می کنیم که با مشاور هم مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا